چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم؟ (حتما بخوانید)

  مشاوره ای, مقالات   زمان مطالعه 26 دقیقه  09 / 05 / 1398

4.7

در این مطلب جامع می‌خواهم تمام نکات مهمی که باید برای قبول شدن در آزمون تیزهوشان بدانید را به شما آموزش دهم. بسیاری از موسسات بخشی از همین مطالب را با دریافت هزینه‌های زیاد به شما آموزش خواهند داد. تا انتها این مطلب را مطالعه کنید و به یک داوطلب حرفه‌ای تبدیل شوید.

Updated free iconتوجه داشته باشید که این مطلب بروزرسانی خواهد شد. پس هر چند روز یک بار سری به این مطلب بزنید تا از آموزش‌های رایگان جدید جا نمانید!

آخرین بروزرسانی: ۱۰ دی ۱۳۹۹

نویسنده این مقاله، دکتر سیدمحمد حسینی کیست؟!

 • مدرس بیشترین قبولی‌های تیزهوشان در کشور
 • کارشناس آموزشی شبکه دو سیما
 • موسس آکادمی تیزهوشان؛ بزرگترین مرجع آزمون تیزهوشان و نمونه‌دولتی
 • نویسنده کتابهای مشاوره‌ای و آموزشی متعدد
 • سخنران همایش‌های مدارس استعدادهای درخشان
 • طراح و سازنده بیش از ۲۰ محصول آموزشی پرفروش
 • مدیرعامل شرکت «تیزهوشان آینده‌ساز فردا»
 • سخنران بیش از ۱۰۰ همایش مشاوره‌ای در کشور

اول از همه می‌خواهم در این مورد صحبت کنم که آیا صرفا افراد «باهوش» می‌توانند در آزمون تیزهوشان پذیرفته شوند؟

اصلا اینطور نیست! هوش تنها یک عامل برای قبولی در آزمون تیزهوشان است. مهم‌ترین عاملی که به شما در قبولی آزمون تیزهوشان و نمونه‌دولتی کمک می‌کند پشتکار و تلاش شماست. اگر سوالات سالهای اخیر آزمون را نگاه کنید، متوجه می‌شوید هوش نقش خیلی پررنگی در پاسخدهی به آنها ندارد و بیشتر بنیه علمی می‌تواند به شما کمک کند. پس ذهنیت اشتباهتان را دور بریزید و از همین الان تلاش بیشتر را آغاز کنید.

توضیحاتی در مورد آزمون تیزهوشان و نمونه‌دولتیمنابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم

در این آزمون که سوالات از کتابهای سال نهم و هشتم مطرح می‌شوند، دو دفترچه «استعداد تحلیلی» و «استعداد تحصیلی» وجود دارد. سوالات استعداد تحلیلی سوالاتی هستند که بیشتر جنبه هوشی دارند و همانطور که از اسمشان مشخص است قدرت «تجزیه و تحلیل» دانش آموز را به چالش می‌کشند. از طرفی سوالات استعداد تحصیلی سوالاتی مرتبط با مباحث کتابهای درسی هستند و با بنیه علمی قوی می‌توان آنها را پاسخ داد.

اگر می‌خواهید در مورد سوالات آزمون تیزهوشان اطلاعات کاملی داشته باشید صوت زیر را تا انتها گوش دهید:

برای موفقیت در آزمون تیزهوشان و نمونه‌دولتی به ۳ عامل نیاز است:

 1. انگیزه و هدف
 2. منابع آموزشی مناسب
 3. برنامه‌ریزی، تلاش و پشتکار

Podium free iconاگر هر سه عامل را دارید به شما تبریک می‌گویم. شما یکی از قبولی‌های تیزهوشان خواهید بود. اما اگر حتی یکی از این عوامل وجود نداشته باشد ممکن است به آنچه که می‌خواهید نرسید.

انگیزه و هدف به شما کمک می‌کند که راهتان را بشناسید و بدانید قرار است به چه چیزی برسید. از طرفی در هر راهی نیاز است تا وسیله مناسب جهت رسیدن به مقصد را داشته باشید. اینجاست که باید بهترین منابع مورد نیاز آزمون تیزهوشان را در اختیار داشته باشید. و در نهایت این تلاش و پشتکار شماست که تداومش باعث موفقیت می‌شود.

منابع مناسب آموزشی چه چیزهایی هستند؟

بطور کلی می‌توان منابع آموزشی را به دسته‌های زیر طبقه‌بندی کرد:

 1. کلاسهای حضوری
 2. منابع صوتی
 3. منابع متنی
 4. منابع صوت و تصویر (فیلم‌های آموزشی)

بهترین آموزش آموزشی است که از طریق بیش از یک حس به شما کمک کند. پس کلاسهای حضوری و فیلم‌های آموزشی بهتر هستند. چون هم حس شنوایی و هم حس بینایی را درگیر می‌کنند. اما…

از بین این دو منبع از نظر من منابع صوت و تصویر (یا همان فیلم‌های آموزشی) بهترین هستند. می‌دانید چرا؟!

۱. در هر زمان و هرکجا که بخواهید می‌توانید از آنها استفاده کنید. مهم نیست در خانه هستید یا در مسافرت. به سادگی می‌توانید فیلم‌های آموزشی را با رایانه و یا تلفن همراهتان مشاهده کنید و از مباحث عقب نمانید.

۲. امکان تکرار مبحث وجود دارد. فرض کنید سر کلاس مبحث احتمال خسته هستید. یا مثلا یک روز به علت بیماری نمی‌توانید سر کلاس حاضر شوید. حتی ممکن است دبیر به دلایلی نتواند آنطور که باید مبحث را تدریس کند. نتیجه اش چه می‌شود؟ شما آن مبحث را از دست می‌دهید و دیگر تکرارش ممکن نیست.

اما با استفاده از فیلم‌های آموزشی شما قادر هستید هر چندباری که می‌خواهید مطالب را با همان کیفیت قبل مرور کنید تا به تسلط کامل برسید.

حال ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که آیا هر فیلمی مناسب است؟ قطعا خیر! نمونه زیر را مشاهده کنید تا در مورد مهم‌ترین ویژگی‌های یک فیلم مناسب برایتان توضیح دهم:

این یک نمونه از فیلم‌های آموزشی آکادمی تیزهوشان است. چند ویژگی بسیار مهم که همه فیلم‌های آموزشی باید داشته باشند عبارت است از:

 1. محتوای علمی مناسب و قوی (شروع مطالب از پایه و آموزش تا بالاترین سطح مورد نیاز)
 2. کیفیت بالای صدا و تصویر
 3. زیبایی‌های بصری و رنگ‌بندی مناسب محتوا
 4. کیفیت بالای تدریس
 5. فرمت‌های متداول (فیلم‌های آکادمی تیزهوشان برخلاف بسیاری از موسسات روی تمام دستگاه‌ها مانند رایانه، لپ‌تاپ، موبایل، تبلت و تلویزیون قابل پخش اند)
 6. حجم مناسب فیلم‌ها (تا فضای زیادی از دستگاه شما اشغال نکند!)

Checked free iconتمامی این ویژگی‌ها در همه فیلم‌های آکادمی تیزهوشان وجود دارد. می‌خواهید با محصولات مورد نیاز قبولی در تیزهوشان بیشتر آشنا شوید؟

انگیزه و هدفتان را مشخص کردید. در گام دوم منابع مناسب خود را از آکادمی تیزهوشان تهیه کردید و فقط یک قدم تا موفقیت فاصله دارید: برنامه‌ریزی، تلاش و پشتکار

اگر برنامه درست و حسابی برای خودتان نداشته باشید محکوم به شکست هستید. در ادامه این متن می‌خواهم شما را با مهم‌ترین مسائل برنامه‌ریزی آشنا کنم.

برنامه‌ریزی مناسب باید با توجه به چهار عامل زیر باشد:

 1. شناخت کامل مسیر
 2. شناخت ویژگی‌های خود
 3. مشخص کردن راه‌های رسیدن به هدف
 4. گزینش بهترین و موثر‌ترین راه

World free iconمسافری که می‌خواهد به مقصدی برسد باید از شرایط راه اطلاع کامل داشته باشد. باید بداند این مسیر چقدر خطرناک است، آب و هوای راه به چه صورت است، برای سفر کردن باید چه وسایلی همراه داشته باشد و… . اگر اطلاع کاملی از مسیر نداشته باشید ممکن است میانه راه با مشکلات جدی مواجه شوید. یا به سختی و با صرف انرژی بسیار زیاد خودتان را نجات می‌دهید و یا در بیراهه می‌افتید و کلا از مقصد جا می‌مانید. اینجاست که اهمیت یک مشاور حرفه‌ای تیزهوشان مشخص می‌شود. شخصی که قبلا این راه را پیموده و با تمام پیچ و خم‌های ان آشنایی دارد، می‌تواند به شما بیشترین کمک را بکند. می‌تواند به شما نشان دهد که باید چه قوانینی را رعایت کنید و چه کارهایی را انجام ندهید تا با پیروزی به مقصد برسید. پس سعی کنید تا حد ممکن از افرادی که اطلاع کاملی از این راه دارند کمک بگیرید. ما در انجمن سایت آکادمی تیزهوشان به رایگان به تمامی سوالات درسی و مشاوره‌ای شما پاسخ می‌دهیم تا با خیال راحت بتوانید این مسیر را طی کنید. در صورتی که نیاز به مشاور اختصاصی برای خودتان دارید هم مشاورین آکادمی تیزهوشان می‌توانند کمک زیادی به شما بکنند. پس از این امکاناتی که به بهترین شکل برایتان فراهم شده بیشترین استفاده را بکنید. باهوش باشید!

و اما یک سوال مهم که برای هر کسی پیش می‌آید: چگونه باید درس بخوانیم؟

بطور کلی یادگیری عمیق و مفهومی دروس برای قبولی در آزمون تیزهوشان شامل چند مرحله مهم می‌شود:

 • یادگیری عمیق مفاهیمUnderstanding free icon
 • بررسی خط به خط و اصولی کتاب درسی
 • تثبیت مطالب مفهومی و مطالب حفظی
 • حل تست و یادگیری تکنیک‌های تست‌زنی
 • مرور و جمع‌بندی

با این ۵ مرحله شما در هر درس می‌توانید به بالاترین سطح یادگیری برسید. می‌خواهم بطور اختصاصی در مورد این ۵ مرحله توضیحاتی ارائه کنم.

گام اول: یادگیری عمیق مفاهیم

نخست شما باید مفاهیمی که با آنها سر و کار دارید را متوجه شوید. باید بدانید که عمق مطلبی که قرار است بخوانید چقدر است و بطور کلی از تمام جنبه‌ها بتوانید مطلب را درک کنید. برای یادگیری مفاهیم عمیق کتاب درسی ۳ راه متفاوت وجود دارد:

راه اول: خودتان آنقدر کتاب درسی و کتابهای کمک آموزشی را مطالعه کنید تا تمام مفاهیم را درک کنید. اما این راه اصلا نتیجه بخش نخواهد بود. زیرا زمان بسیار زیاد و هزینه ی بسیار زیادی را نیاز دارد. از طرفی بسیاری از مفاهیم را نمی‌توانید خودتان درک کنید.

راه دوم: با استفاده از کلاسهای کمک آموزشی و یا دبیر خصوصی مفاهیم را درک کنید. این روش تا حدی نتیجه می‌دهد اما برای ما کارآمد نیست. زیرا کلاسهای خصوصی هزینه های بسیار سنگینی دارند. از طرفی به دلایلی مانند اتلاف وقت، رفت و آمد، آماده شد برای کلاس و … زمان بسیار زیادی را از شما تلف می‌کند. پس پیشنهاد اصلی چیست؟

من به شما یک راهکار هوشمندانه پیشنهاد می‌کنم. فیلم‌های آموزشی آکادمی تیزهوشان یک منبع فوق‌العاده عالی برای یادگیری مفاهیم هستند. قبلا در مورد دلایل برتری فیلم نسبت به سایر منابع آموزشی صحبت کردیم. اما در اینجا باید بدانید که این فیلم‌ها به صورت «صفر تا صد» هستند. یعنی فردی که حتی هیچ چیزی از درس مربوطه نمی‌داند، می‌تواند به قوی‌ترین فرد در این درس تبدیل شود. نمونه فیلم آموزشی مفهومی زیست و ریاضی نهم را در زیر مشاهده کنید.

گام دوم: بررسی خط به خط و اصولی کتاب

کتاب درسی همیشه یک منبع مهم به شمار می‌رود. متاسفانه بسیاری از دبیران و آموزشگاه ها برای پررنگ کردن نقش خود و کتابهایشان، اهمیت کتاب درسی را کمرنگ جلوه می‌دهند، در صورتی که یکی از مهم‌ترین منابع مورد نیاز برای قبولی در آزمون تیزهوشان همین کتاب درسی است.

مطالعه کتاب درسی نیازمند دقت و وسواس خاصی است. نکات بسیاری در متن، جداول و شکل‌های کتاب پنهان شده که از چشم دانش‌آموز و حتی دبیر پنهان می‌ماند. کافیست به نمونه زیر از فیلم‌های بررسی خط به خط زیست‌شناسی نهم نگاهی بیندازید. شما هم به این نکات دقت کرده بودید؟!

گام سوم: تثبیت مطالب مفهومی و مطالب حفظی

Book free iconاین مرحله یکی از مهم‌ترین مراحل یادگیری  دروس برای قبولی در آزمون تیزهوشان است. باید یک ارتباط اصولی و علمی بین مطالب مفهومی و مطالب حفظی برقرار کنید (بخصوص در دروس زیست‌شناسی و شیمی). یک راهکار بسیار عالی که در این مورد پیشنهاد می‌کنم این است که نکات اضافه و نکات تست‌هایی که می‌زنید را در بخش مربوط به خودش در کتاب درسی پیاده کنید. اینگونه شما هم مطالب حفظی را دارید و هم نکات مهومی را یادداشت کرده اید.

مشکل این راه چیست؟ مشکل این راه این است که شما نمی‌دانید چه نکاتی واقعا مفهومی محسوب می‌شوند و چه نکاتی اصلا ارزش نوشتن دارند. اگر بیش از حد یادداشت کنید گمراه می‌شوید و اگر مطالبتان ناقص باشد هم نتیجه کاملی نخواهید گرفت.

راه حل چیست؟ راهی که به شما پیشنهاد می‌کنم این است که از معلمتان کمک بگیرید که البته معلم هم با توجه به زمان کلاس تا حد کمی می‌تواند کمکتان کند. اما اگر می‌خواهید یک منبع جامع و کامل داشته باشید باید بگویم که در پکیج صفر تا صد زیست‌شناسی نهم، یک جزوه اختصاصی برای نهم و یک جزوه اختصاصی برای هشتم وجود دارد.

در این جزوات تمام متن کتاب درسی (۱)، نکات استنباطی از کتاب (۲)، نکات مفهومی خارج از کتاب (۳)، جداول و شکل‌های مکمل (۴)، نمودار‌های جمع‌بندی (۵) و مطالب دام‌دار وجود دارد. این جزوه بهترین منبع برای تسلط بر گام سوم مطالعه است.

(دسته‌بندی باکتری‌ها و نکات مهم هرکدام از آنها)

(بررسی ریزترین نکات آشکار و نهان کتاب درسی)

(بررسی کامل و حرفه‌ای تصاویر کتاب درسی و ارائه نکات خارج از کتاب)

گام چهارم: حل تست و یادگیری تکنیک‌های تست‌زنی

هر چقدر هم مطالعه داشته باشید بدون تست‌زدن چیزی بلد نیستید! تست‌زدن اهمیت بسیار زیادی دارد. به گونه ای که گاهی ما از طریق تست‌زدن مطالب را می‌آموزیم که به آن «آموزش بر مبنای تست زنی» (و یا روش test base ) می‌گویند.

حتما یک کتاب تست مناسب به عنوان منبع تست داشته باشید. اما علاوه بر داشتن منبع تست، شما باید روش‌های تست‌زنی و تکنیک‌های حل تست را بدانید.

Test free iconتکنیک‌های حل تست را چگونه بیاموزیم؟!

بهترین منبعی که به شما توصیه می‌کنم فیلم‌های حل تست در مجموعه‌های صفر تا صد آکادمی تیزهوشان است. در تمامی پکیج‌های صفر تا صد یک دی‌وی‌دی تحت عنوان «دی‌وی‌دی حل تست» وجود دارد. در این فیلم‌ها تمام تکنیک‌های مفهومی و سرعتی حل تست به طور کامل به شما آموزش داده شده است و می‌توانید از آنها بیشترین استفاده را ببرید. به چند نمونه زیر توجه کنید:

Warning free iconیک نکته بسیار مهم در مورد یادگیری تکنیک‌های تست‌زنی این است که شما باید علاوه بر سرعت بالا، مفهوم را هم بدانید. متاسفانه برخی آموزشگاه‌ها و دبیران صرفا تکنیک‌های فرمولی به دانش‌آموز یاد میدهند که در آزمونهای جدید اصلا قابل استفاده نیست و طراح به راحتی با تغییر جزیی سوال، دانش‌آموز را در دام می‌اندازد. پس مراقب این موارد باشید.

گام پنجم: مرور و جمع‌بندی

فرض کنید در یک باغ میوه هستید که میوه‌های مختلفی دارد. شما از تمام میوه ها مقداری چیده‌اید و روی زمین ریخته شده اند. برای حمل و نقل این میوه ها ۲ راه وجود دارد:

راه اول: تمام میوه ها را داخل یک گونی روی هم انباشته کنید و آن را داخل ماشین پرتاب کنید.

راه دوم: هر نوع میوه را در یک سبد اختصاصی قرار دهید و منظم داخل ماشین بار بزنید.

به نظر خودتان کدام راه منطقی تر است؟! طبیعتا راه دوم!

Fruits free iconدر راه اول شما ممکن است مقدار زیادی از میوه ها را بر اثر جابجایی نادرست از دست بدهید. خیلی از میوه‌ها ممکن است بگندند و بثیه را خراب کنند. اما در راه دوم شما تمام میوه ها را منظم دسته‌بندی کرده اید و در زمان نیاز به هر کدام به راحتی می‌تواند از انها استفاده کنید.

همین مثال را در مورد درس خواندن تعمیم بدهیم!

مطالب درسی مانند همین میوه ها هستند. اگر شما دسته‌بندی درست و حسابی ای برای آنها نداشته باشید ممکن است بخشی یا تمام انها را از دست بدهید. یعنی تمام زحمات قبلی شما برای جمع‌آوری و …. بیهوده بوده است. اما با مرور و جمع‌بندی اصولی در زمان نیاز به هر مطلب، به راحتی به آن مطلب با کیفیت بالا و سریع دسترسی خواهید داشت.

اهیمت بیشتر مرور و جمع‌بندی را در وویس زیر از زیان دکتر سیدمحمد حسینی، موسس آکادمی تیزهوشان بشنوید:

خلاصه مراحل اصلی مطالعه درستKnowledge free icon

 1. یادگیری عمیق مفاهیم (بهترین منبع: پکیج صفر تا صد)
 2. بررسی خط به خط و اصولی کتاب درسی (بهترین منبع: پکیج صفر تا صد)
 3. تثبیت مطالب مفهومی و مطالب حفظی (بهترین منبع: پکیج صفر تا صد)
 4. حل تست و یادگیری تکنیک‌های تست‌زنی (بهترین منبع: پکیج صفر تا صد)
 5. مرور و جمع‌بندی

تا اینجای کار با مراحل مطالعه اصولی بطور کامل آشنا شدید و متوجه شدید که پکیج‌های صفر تا صد بهترین وارزان‌ترین منبع برای خواندن اصولی هستند و تمام مراحل را پوشش می‌دهند. (برای آشنایی با هر پکیج روی آن کلیک کنید)

پکیج جامع هوش و استعداد تحلیلی

Shield free iconیک ویژگی متفاوت محصولات ما با سایر موسسات تضمین ۹۰ روزه است! یعنی تا ۹۰ روز بعد از خرید اگر از محتوای آن ناراضی باشید می‌توانید محصول را پس داده و کل پول ارزشمند خود را پس بگیرید!!! این تضمین را در هیچ یک از موسسه‌های آموزشی پیدا نمی‌کنید!!!

متن تضمین بازگشت وجه به خط دکتر سیدمحمد حسینی:

برای برنامه‌ریزی چه روشهایی وجود دارد؟

۲ روش اساسی برنامه‌ریزی وجود دارد: برنامه‌ریزی زمان‌محور و برنامه‌ریزی مبحث (محتوا) محور

Time free iconبرنامه‌ریزی زمان‌محور برنامه ای است که زمان کلید اصلی آن است. مثلا در برنامه‌ریزی عنوان می‌شود که «شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ ریاضی بخوان، یکشنبه از فلان ساعت تا فلان ساعت زیست تست بزن.» در نوعی دیگر از برنامه‌های زمان‌محور به دانش‌اموز گفته می‌شود هر روز چند ساعت درس بخواند. مثلا می‌گویند: «فردا باید ۲ ساعت ریاضی و ۱ ساعت شیمی مطالعه کنی و ۲ ساعت تست فیزیک بزنی.»

این سبک برنامه‌ریزی از نظر من به دردنخورترین سبک برنامه ریزی است. می‌دانید چرا؟ فرض کنید شما روز شنبه مریض می‌شوید. تکلیف برنامه آن روز چه می‌شود؟ کی قرار است برنامه را جبران کنید؟ یا مثلا فرض کنید شما شنبه حال و حوصله خواندن ریاضی را ندارید. پس برنامه‌تان چه می‌شود؟ به راحتی با این دو مثال بسیار ساده متوجه می‌شوید که این نوع برنامه‌ریزی اصلا قابل انعطاف نیست و نمی‌توانید آن را تغییر بدهید. همین باعث می‌شود هیچگاه طبق برنامه پیش نروید.
متاسفانه بسیاری از موسسات برای راحتی کار خودشان به دانش‌اموزان برنامه‌های زمان‌محور می‌دهند. بسیار از آنها یک برنامه‌ را نوشته و برای چندین دانش‌اموز ارسال می‌کنند و هزینه‌های سنگینی هم از آنها دریافت می‌کنند.

و اما برنامه مبحث محور چیست؟

Books free iconدر این برنامه مشاور برای شما مباحثی را بصورت هفتگی مشخص می‌کنید و شما باید هر هفته به آن اهداف برسید. مشاور به شما چندین راه پیشنهادی برای مطالعه (طبق شخصیت و ویژگی‌های اختصاصی شما) می‌دهد و این شمایید که بسته به وضعیتتان راه مناسب را انتخاب می‌کنید. اما نکته مهم آن است که قطعا هر هفته به هدفتان خواهید رسید. این کار برای مشاور سخت‌تر و وقت‌گیرتر است، اما بازدهی دانش‌اموز را بطور بسیار زیادی بالا می‌برد.

Meeting free iconتمام مشاورین آکادمی تیزهوشان بصورت مبحث‌محور و با صرف زمان زیاد برای شما برنامه‌ریزی می‌کنند. برنامه‌های تک تک شما بصورت اختصاصی است و بهترین راه برای موفق است.

آزمودن قبل از آزمون …

Quiz free iconیک سوال مهم که برای تمام دانش‌آموزان پیش می‌اید این است که آیا باید در آزمونهای آزمایشی شرکت کنم؟ پاسخ همیشگی من به این سوال این است:

اگر آزمونی «تمام» ویژگی‌های مورد نیاز را داشته باشد باید حتما شرکت کنید و در غیر این صورت خیر

شرکت در آزمون می‌تواند نقاط ضعف و قوت شما را مشخص کند تا در صدد اصلاح و تقویت آنها تلاش کنید. اگر دقت کرده باشید تیم‌های ورزشی هم قبل از مسابقات مهم (مثلا جام جهانی) چندین بازی تدارکاتی انجام می‌دهند تا آمادگی لازم را کسب کنند.

آزمون چطور به شما کمک می‌کند؟Test free icon

 1. بطور کلی آزمون دادن به ۶ دلیل کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد:
 2. الگو و راه کلی درس خواندن را مشخص می‌کند
 3. به مرور تثبیت مطالب کمک می‌کند
 4. نقاط ضعف و قوت شما را مشخص می‌کند
 5. قدرت مدیریت زمان و مدیریت آزمون شما را زیاد می‌کند
 6. آمادگی روانی شما را بیشتر می‌کند

ویژگی‌های یک آزمون مناسب چیست؟

در ابتدا فیلم زیر را با دقت مشاهده کنید و سپس توضیحات پایین را بخوانید.

۱. بودجه‌بندی حرفه‌ای

List free iconیکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آزمون بودجه‌بندی است. بودجه‌بندی درست باعث می‌شود که دانش‌آموز هدفمند عمل کند و طبق یک برنامه درست درس بخواند. بودجه‌بندی می‌تواند مانند یک مشاور الگوی درس‌خواندن درست را برای دانش‌آموز ترسیم کند. پس اگر آزمونی با بودجه‌بندی نامناسب دیدید اصلا فکرش را هم نکنید!

۲. سوالات استاندارد

Request free iconاهمیت سوالات استاندارد از هیچ کسی پوشیده نیست. قطعا آزمونی که سوالات غیراستانداردی دارد می‌تواند به دانش آموز آسیب بزند. چه سوالات ساده زیادی داشته باشد چه سوالات فوق‌العاده سخت. مهم این است که آزمون الگوی سوالی منظم و درستی داشته باشد و تا حد ممکن در طول آزمونها باعث پیشرفت و ارتقا دانش‌آموز شود. هر چه روند سوالات بیشتر به آزمون تیزهوشان نزدیک باشد بهتر است.

۳. پاسخنامه اصولی

List free iconیکی دیگر از ویژگی‌های بهترین آزمون آزمایشی تیزهوشان پاسخنامه درست و اصولی است. در پاسخنامه باید علت غلط بودن سایر گزبنه‌ها بیان شده باشد و همچنین راه‌های خلاقانه حل سوال هم به دانش‌آموز بیاموزد. اگر آزمونی سوالات خوبی داشته باشد اما پاسخنامه مناسبی نداشته باشد مفید نخواهد بود.

۴. پشتیبانی حرفه‌ای

Classroom free iconپشتیبانی پس از آزمون بسیار اهمیت دارد. شما باید پس از آزمون نکات زیادی را در مورد آن بدانید؛ مثلا باید بدانید چه نیپ سوالاتی جدید هستند، چه سوالاتی دام‌دار بوده است، چه سوالاتی ممکن است در آزمون تیزهوشان مطرح شود، برای آزمون آینده چطور برنامه‌ریزی کنید و … . تمام این موارد باعث می‌شود که شما هرفمندتر از قبل تلاش کنید و بتوانید روز به روز نتیجه بهتری بگیرید.

Warning free icon

متاسفانه در آزمونهای موسسات مختلف تمام این ویژگی‌ها رعایت نمی‌شود. بسیاری از موسسات برای کاهش هزینه و انرژی در برخی از این ویژگی‌ها سهل‌انگاری می‌کنند اما با تبلیغات زیاد دانش‌آموزان زیادی را جذب کرده و شناخته تر می‌شوند. هر گاه خواستید در آزمونی شرکت کنید حتما این ویژگی‌ها را در آن چک کنید.

 

بهترین آزمون برای آمادگی تیزهوشان چیست؟

بهترین آزمونی که من به شما پیشنهاد می‌کنم آزمونهای آنلاین آکادمی تیزهوشان است. در این آزمونها علاوه بر اینکه تمام ویژگی‌های بالا با وسواس زیاد رعایت شده، ویژگی‌های دیگری وجود دارد که تا حد ممکن به شما کمک می‌کند بتوانید پیشرفت بسیار زیادی در خودتان شاهد باشید. توصیه می‌کنم حتما فیلم زیر را در مورد آزمونهای آکادمی تیزهوشان با دقت مشاهده کنید:

هیچ کسی موفق به دنیا نیامده است. اگر احساس می‌کنی به موفقیتی که انتظار داشتی نرسیده‌ای باید علت را جستجو کنی. با راه‌حل هایی که در بالا به آنها اشاره کردم پیش برو و مطمئن باش نتیجه خواهی گرفت. همین الان تصمیم بگیر، منابع مورد نیاز برای قبولی در آزمون تیزهوشان را تهیه کن و با کمک ما و تلاش خودت در راهی که به باور داری قدم بردار. قطعا موفقیت چشم به راهت است

اگر سوال و یا مطلب مهمی وجود دارد که در این مقاله کامل به آن پرداخته نشده است حتما در بخش «دیدگاه‌ها» به ما بگویید. حتما به زودی بطور کامل در همین مطلب در موردش توضیح خواهم داد.

Smartphone free iconاگر نیاز به توضیحات بیشتر در زمینه خرید محصولات و یا ثبت‌نام دوره‌های مشاوره دارید شماره خودتان را در زیر وارد کنید. ما با شما تماس میگیریم و راهنمایی‌های لازم را به شما می‌کنیم.

[gravityform id=2 title=false description=false ajax=true]

درباره این مطلب نظر دهید !

میانگین امتیاز این مطلب 4.7 است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

434 نظر در “چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم؟ (حتما بخوانید)

 1. یلدا کشوری می گوید :

  سلام من برای پسرم مشاوره گرفتم کامل از ایران مشاوره فقط خواستم نظر شمارم بدونم برای ششم خوبه که از کتاب اسمارتیز استفادع کنیم؟

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   بله رمینا جان شما فرصت زیادی دارین و میتونید تا آزمون آمادگی کامل به دست بیارین فقط باید منابع رو تهیه و شروع به درس خوندن کنید

 2. آیدا می گوید :

  سلام استاد خسته نباشید،من کلاس ششم هستم فقط ۱۰۰ روزم مونده به آزمون تیزهوشان، اگه روزی ۴۰۰ تا تست بزنم یعنی هم درسی و هم تیزهوشان،اگه۲۸۰ تا تست هوش بزنم تا آزمون میتونم چندبار کتاب های تستم رو مرور کرده باشم و بتونم به همه سوالات تیزهوشان درست پاسخ بدم؟در پایان هرتست هم اونو تحلیل میکنم.اینطوری شانس قبولی دارم استاد؟

 3. سارا می گوید :

  مطالبتون واقعا کامل و مفید بودند
  فقط من چند سوال داشتم ،،، من کلاس هفتم هستم و میخوام از الان برای تیزهوشان نهم بخونم ، به نظر شما از چه سنی باید این کار را شروع کنم
  به نظر شما من باید به کلاس برم یا کافیه که کتاب بخرم؟
  و اینکه شما کلاس های مبتکران رو پیشنهاد میدید یا کانون قلم چی رو؟
  خیلی برام مهم هست

 4. مهدی روشنفکر می گوید :

  سلام بنده مهدی روشنفکر هستم توی سنجش هوش شرکت کردم هوشم بالا بود ولی کلاس ششم امتحان دادم زدم سخت ترین مدرسه استان فارس ولی استرس خیلی داشتم و ازمونو گند زدم دوباره میخوام امسال نهم شرکت کنم هم هفتم هم هشتم نمره ام بالا نوزده بوده امسال میخوام دوباره ازمون بدم چکار کنم تا با استرس مقابله کنم راستی من معلم خصوصی پرش هم امسال خریدم بنظرتون پکیج خوبیه یا بدرد نمیخوره
  و بنظرتون کدام مدرسه توی استان فارس از همه بهتره ممنون از سایت خوب شما

 5. مهدی مومنی می گوید :

  سلام من ششم به هفتم هستم من روزی حدود هفتاد هشتاد تا تست هوش میزنم من وقتی که شب میشه اصلا حال ندارم که برم تست بزنم با اینکه خیلی دوست دارم برم تست بزنم من خیلی تست میزنم ولی هرچقدر که میزنم بازم می بینم که بقیه بیشتر ‌‌میزنند ، من امسال خیلی استرس دارم ، این یه موضوعه یه موضوع دیکه اینه که شما چه کتاب های کمک درسی و هوش رو پیشنهاد مکنید؟؟لطفا راهنمابی کنیذ

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   مهدی جان نکته اول اینکه برای تیزهوشان ششم به هفتم روزی ۷۰ تست عالیه دیگه نیازی نیست شبا تست کار کنی. مورد بعدی اینکه هیچوقت توی هیچ زمینه ای خودت رو با دیگران مقایسه نکن اما در مورد کتاب تست باید یگم کتابهای بازار خیلی با هم تفاوتی ندارن و اگه کتاب قبلا تهیه کردی با همون پیش برو اما اگه تا الان کتاب نخریدی پیشنهاد میکنم هوش کمپلکس رو کار کنی

 6. مهدیار .. می گوید :

  سلام من نهم هستم من بسته های تحلیلی ریاضی فیزیک شیمی و زیست شما رو دارم به چه ترتیبی باید این ها رو بخونم و این که تمام نکاتی رو که توی فیلم ها می گید رو یاد داشت می کنم اگه همونا رو بخونم مرور حساب میشه یا باید جور دیگه ای خلاصه نویسی کنم؟

 7. مهلا عظیمی می گوید :

  سلام ، من نهم هستم . من امسال خیلی تلاش کردم و معدل من ۲۰ شده و در یک مدرسه دولتی درس میخونم . معدل کل هشتم ۱۸/۳۰ شده آیا اگر فقط در آزمون رتبه خوبی کسب کنم ، احتمال اینکه بتوانم در مدرسه های سمپاد تحصیل کنم وجود داره ؟

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   مهلا جان برای شرکت توی آزمون تیزهوشان باید معدل کل پایه هشتم تون بالای ۱۹ باشه

 8. زهرا می گوید :

  سلام استاد عزیز
  میشه بگید در ازمون تیز هوشان چه سوالهای کتابی میاد ؟؟؟
  ایا کتاب کار و فناور یا پژوهش هم میاد؟؟

 9. مهدیه می گوید :

  سلام آقای دکتر.ببخشید یه سوال دیگه داشتم اینکه من برای قبولی توی ازمون تیزهوشان ریاضی به اینکه باید به کتاب های هشتم و نهم مسلط باشم.کتاب دهم چی؟اونم باید یه پیش زمینه ای داشته باشم یا نیازی نیست؟

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   مهدیه جان تسلط بهمطالب هشتم و نهم کافیه و نیازی به پیش خوانی دهم نیست

 10. مهدیه می گوید :

  سلام آقای دکتر.خسته نباشید.ببخشید چندتا سوال داشتم.اول اینکه داخل ازمون ریاضی تیزهوشان.دروس زبان انگلیسی و عربی جزو ازمون ها هست؟
  و اینکه من برای سوالات تحلیلی چه کتابی رو تهیه کنم؟
  و اگر میشه لینک کانال تلگرامتون رو بزارید.ممنونم

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام ممنون مهدیه عزیز
   از دروس عربی و زبان توی آزمون تیزهوشان سوالی مطرح نمیشه
   پیشنهادم برای استعداد پکیج صفرتاصد هوش و استعداد تحلیلی هست بعلاوه کتاب هوش کمپلکس
   تلگرام آکادمی تیزهوشان

 11. User می گوید :

  سلام خداقوت.
  اولا بنده کلاس هشتم هستم.
  سوالم اینه که دکتر اگر فقط روی ریاضی تمرکز کنم آیا شانس قبولی در تیزهوشان رو دارم؟
  چون خودتون بهتر میدونین که امتحان تیزهوشان مباحث دیگه ای هم هستن مثل علوم و ادبیات و عربی و…
  اما از اونجایی که ریاضی خودش به تنهایی درس پیچیده و زمان بری هستش فکر نمیکنم بتونم کل این درسارو کاملا یاد بگیرم.مخصوصا وقتی که من تازه تصمیم به قوی تر شدن و جدی شدن روی درسا رو گرفتم و یجورایی مبتدی هستم.
  نظرتون محترمه جناب دکتر،پیشنهاد شما چیه؟

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام ممنون
   خیر به هیچ وجه از ۱۰۰ سوال آزمون فقط ۱۰ تا مربوط به ریاضیه و برای اینکه امتیاز و تراز شما بالا باشه شما نباید هیچ درسی رو حذف کنید

 12. معصومه می گوید :

  سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم من پایه نهم هستم و برای کار کردن استعداد تحلیلی کتاب هوش کمپلکس رو تهیه کردم و روزی یک ساعت کار میکنم. میخواستم بدونم این مقدار کافی هست یا بیشترش کنم؟ و اینکه نیاز به تحلیل تک تک تست هایی که غلط میزنم هست یا خیر؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدین

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام ممنونم
   معصومه عزیز روزی یک ساعت عالیه . بله شما باید تکتک تست هاتون رو تحلیل کنید

 13. Xx می گوید :

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من این مهر میرم پایه ی نهم. من توی تابستون درسای هشتم رو تا حدودی خوندم در سطح بالا ولی خب برنامم شناور بود و اونقدا جدی نبودش.مثلا سه تا فصل ریاضی هشتم رو تونستم خوب بخونم در سطح بالا و یک فصل علوم و هفت تا از درسای فارسی و دو تا از درسای دینی. قصد دارم بقیه ی درسای هشتم رو در طول سال تحصیلی نهم همراه با درسای نهم بخونم. بنظرتون با اینکه برنامه ام در تابستون شناور بوده و زیاد جدی نبوده اگه از اول مهر شروع کنم خیلی جدی و قاطع بخونم دیر نیست و شانس قبولی دارم؟ در ضمن رشته ی مورد نظرم ریاضیه. تشکر

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   بله حتما شما از همین امروز یک ساعت برای مرور دروس هشتم وقت بزارین تا عید به همه مطالب مسلط میشین

  • امیرمحمد می گوید :

   سلام من دانش آموز کلاس نهم هستم
   برای قبولی در تیزهوشان حتما باید کتاب های هشتم رو کار کنم؟ من به کتاب دسترسی ندارم می‌تونم از اینترنت دانلود کنم یا خیر؟؟؟؟؟؟؟؟

 14. کژال می گوید :

  سلام دکتر حسینی ببخشید من یک سوال دارم. اگر قرار باشه در طی سال تحصیلی یک روز هشتم رو بخونیم. اگر بعضی از مطالب هشتم ( درس تخصصی) رو خونده باشیم. اون روز باید دورش کنیم؟

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   بله عزیزم برای مرور دروسی مثل ریاضی و فیزیک تست بزنین اما برای مرور دروس حفظی کتاب رو باید بخونید

 15. نهال می گوید :

  سلام دکتر خسته نباشید یک سوال داشتم اینکه من دیروز پکیج تیزهوش شو را سفارش دادم
  سوالم این هست که در این پکیج برای دروس عمومی هم چیزی هست که به صورت تیزهوشان باشه؟؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید?

 16. سامیه می گوید :

  من خیلی جدی میخواهم تلاش کنم و از دفعه ی قبل خیلی بیشتر تلاش کنم لطفا بهم درباره‌ی آزمون تیزهوشان سال نهم بهم بگید ،ممنون میشم

 17. مها می گوید :

  سلام
  خسته نباشید
  من کلاس نهم هستم و می خوام برای آزمون تیزهوشان سال ۱۴۰۰_ ۱۴۰۱ شرکت کنم.
  چند تا سوال داشتم.
  اگر فقط کتاب های آی کیو انتشارات گاج رو بخوانم و از کتاب های دیگه و کلاس استفاده نکنم امکان قبولی من در آزمون وجود داره؟

  و اینکه معلم ریاضی ام همیشه بهم میگه که درک و تحلیل خوبی دارم و مفاهیم ریاضی رو خوب متوجه میشم، و در دروس دیگه رو هم به خوبی با یکبار یا دوبار مطالعه به خوبی متوجه و تقریبا یاد میگیرم، با این حساب باز هم به کلاس یا کتاب های دیگه نیاز دارم؟ و برای اینکه در آزمون قبول بشوم به چند ساعت مطالعه در هفته نیاز دارم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام عزیزم
   بله امکانش هست شما با توجه به نقاط ضعف تون باید تشخیص بدین که نیاز به شرکت توی کلاس و یا تهیه پکیج هست یا نه!
   ساعت مطالعه برای افراد مختلف متفاوته و بستگی به بازدهی شخص داره شما باید یک برنامه ریزی هفتگی برای خودتون آماده کنید و مباحثی که باید طی اون هفته خونده بشه و تعداد تست هایی رو که باید بزنید رو مشخص کنید و باتوجه به اینها ساعت مطالعه خودتون رو مشخص کنید

 18. Abolfazl می گوید :

  با سلام خدمت پشتیبان آکادمی تیزهوشان
  یه سوال دارم لطفا جواب بدید
  چند درصد از ۵۰ سوال استعداد تحصیلی از سال هشتم میاد؟

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   محمد جان سوالت جواب دقیقی نداره. برای افراد مختلف متفاوته چون ممکنه یک مطلب رو شما طی نیم ساعت خوندن کاملا متوجه بشی در حالیکه دوستتون همون مطلب رو باید یک ساعت بخونند تا متوجه بشن

 19. محمد می گوید :

  سلام استاد من سال دیگه میخوام امتحان ورودی نهم به دهم بدم و در مدرسه نمونه دولتی تحصیل میکنم و واقعا نمیدونم چه منبع آموزشی خوبه و اینکه میخواستم کتاب هایه شما رو بخرم که یکم گرون بودند کتابی در رنج قیمتی ۴۰۰ندارید که معرفی کنید

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   محمد جان کتابهای انتشارات خیلی سبز رو برای تست زنی میتونین تهیه کنید

 20. اتنا می گوید :

  سلام استاد ببخشید من پایه هشتم تموم کردم تیرماه هشتم جمع بندی کردم الانم دارم نهم میخونم ولی من نمدونم چجوری تست بزنم میشه راهنمایی ام کنید ؟

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   آتنا جان در این مورد داخل کانال تلگرامی ویس مشاوره ای قرار دادیم کافیه کلمه تست رو سرچ کنید

 21. وانیا می گوید :

  سلام من امسال میرم کلاس هشتم و از امسال میخوام شروع کنم برای قبولی . برای اینکه قبول بشم چه کتابایی باید مطالعه کنم و چقدر در طول روز درس بخونم ، اگه لطفا کنید بگید ممنون میشم .?

 22. ... می گوید :

  سلام جناب
  ی سوال داشتم
  من امسال میرم ششم و الان دارم کتاب هوش کمپلکس رو کار میکنم
  به نظرتون الان زوده برای تیزهوشان هفتم درس بخونم یا نه؟
  اگه زود نیست چند ساعت بخونم؟
  باید کتاب های سال پنجم را مرور کنم یا همین کمپلکس بسه؟
  خوشحال میشم جواب بدید

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام پرگل عزیز
   شما باید از همین الان شروع کنید چون خرداد ما سال آینده آزمونتون برگزار میشه و از اونجایی که بازدهی و یادگیری هر شخصی متفاوته پس مقدار مطالعه روزانه هر شخص هم کاملا متفاوته. شما برای هر هفته مشخص کنید که چه مباحثی رو بخونید و چه تعداد تست بزنین و طبق همون پیش برین.
   داخل آزمون پایه ششم فقط از بخش هوش سوال مطرح میشه و نیازی نیست کتاب های درسی رو مطالعه کنید

 23. ژینا می گوید :

  سلام استاد خسته نباشید
  من خیلی گیج شدم و نمی دونم چه جوری برنامه ریزی کنم میشه راهنمایی ام کنید و بگید چی‌ کار کنم ??????????????????????

  • سامیه می گوید :

   سلام من سامیه هستم در پایه ی ششم در آزمون سمپاد شرکت کردم ولی نتونستم قبول بشم الان پایه ی هشتم هستم و میخواهم دوباره در این آزمون شرکت کنم ، اگر میشه بهم کمک کنید ، مشاوره بهم بدید ، بهترین کتاب ها را در رابطه با تیزهوشان بهم معرفی کنید و در مشکلات درسیم و برنامه ریزیم بهم کمک کنید و اگر میشه بهم کلاس های حضوری تیزهوشان را معرفی کنید اگر بخواهید میتوانم شماره تلفن خودم را به شما بدم . ????

 24. دینا می گوید :

  سلام استاد ببخشید یک سوال دیگه هم داشتم?، می خواستم ببینم که ما چگونه می تونیم در ازمون ها شرکت کنیم و چگونه با بودجه بندی آزمون ها جلو بریم و برنامه ریزی کنیم ????

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   دینا جان به زودی در مورد آزمون هامون اطلاع رسانی میکنیم و بودجه بندی و سایر اطلاعاتش رو توی سایت میزاریم

 25. دینا می گوید :

  سلام من سال آینده (مهرماه) به‌ کلاس‌ نهم می روم و تصمیم دارم از الان برای ازمون تیزهوشان درس بخونم.
  من‌ توی یکی از سایت ها دیدم نوشته‌ بود برای ازمون تیزهوشان نهم باید از اول متوسط یعنی ۳ سال تلاش بکنیم و می خواستم ببینم در ۱ سال آیا واقعا ما می تونیم قبول بشیم یا نه‌؟؟

  **سوال دیگه ای که داشتم این‌که از چه منابعی شروع به‌ خوندن بکنم؟؟

  **در هر روز چند تا تست بزنم؟؟

  **در روز چند ساعت درس بخونم؟

  **و این‌که اگر مشاور نداشته باشیم و خودمان درس را بخونیم آیا واقعا می تونیم قبول بشیم و…

  لطفا منو راهنمایی کنید
  چون‌ تصمیم خیلی جدی برای تلاش و قبولی در ازمون دارم ???????????????

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   دینا جان بهت تضمین صد درصدی میدم که اگه این یک سال رو درست تلاش کنی حتما قبول میشی. مطمئن پیشنهادم پکیج های صفرتاصد هست. در مورد اینکه روزی چند تست بزنین و چقدر درس بخونین توی کانال تلگرامی مون ویس مشاوره ای گذاشتیم

 26. هانی می گوید :

  سلام یک سوال داشتم .
  میخاستم بدونم کسی که میخاهد در ازمون تیزهوشان نهم شرکت کند، از کِی باید به صورت جدی شروع به خاندن درس کند؟

 27. متین می گوید :

  سلام دکتر حسینی ، وقتتون بخیر

  من امسال هشتم رو تموم کردم ، و میخوام برای هر دو آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی بخونم. البته به احتمال زیاد نمونه برم فقط . حالا برای شروع از چه ماهی از تابستان شروع به خواندن درس ها بکنم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید
  سپاس 🙂

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   متین جان تیر ماه دروس هشتم رو جمع بندی کنید و از مرداد ماه شروع به پیش خوانی دروس نهم کنید

 28. * می گوید :

  سلام ببخشید این تعداد درست ها شانس قبولی داره به نظرتون ؟ قران ۸ از ۱۰ -فارسی ۸ از ۱۰-اجتماعی ۸ از ۱۰ – علوم ۴ از ۱۰-ریاضی ۴ از ۱۰- استعداد ۲۱ از ۵۰

 29. Sara می گوید :

  سلام
  من هشتمم
  و من فقط۳ماه برا خوندن تیزهوشوان هشتم زمان دارم
  یعنی ریاضی و فیزیک و شیمی و فارسی و استعداد تحیلی و عربیو مطالعات و قران و پیام
  و میخوام برم رشته ریاضی
  و من چطور در ارض ۳ماه میتونم هشتمو برا تیزهوشان بخونم
  و سال نهم هم برا نهم
  ؟؟؟

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   سارا جان حتما کانال تلگرامی و پیج اینستاگراممون رو فالو کنید در این مورد بهتون توضیح میدیم

 30. هستی می گوید :

  سلام استاد وقتتون بخیر باشه.کسی که میخواد از الان واسه نمونه شروع کنه بخونه چه جوری باید بخونه؟

 31. هستی می گوید :

  سلام وقتتون بخیر باشه استاد واسه کسی که از اواسط خرداد میخاد شروع کنه واسه ازمون نمونه دولتی چه پیشنهادی دارید؟باید چه جوری درس بخونه؟

 32. آیسل می گوید :

  سلام شب تون بخیر
  ممنون بابت مطالب خوبتون.
  ببخشید من سوالی در زمینه آزمون تیزهوشان دارم اگر جواب بدهید ممنون می شوم.
  من شناسنامه ام را داده ام تا عکس دار کنند وقرار هست ۲ هفته بعد پس بگیرم اگربرای آزمون تیزهوشان کپی شناسنامه ببرم کفایت می کند؟

 33. آیسل می گوید :

  سلام شب تون بخیر
  ممنون بابت مطالب خودتون.
  ببخشید من یک سوال داشتم که اگر جواب بدهید خیلی ممنون می شوم من شناسنامه ام را دادم تا تا عکس دار کنند و قرار است و هفته بعد پس بگیرم
  برای امتحان تیزهوشان اگر کپی شناسنامه یا دفترچه اطلاعات هم در آن باشد به برم کفایت میکند؟ خواهش می کنم لطفاً راه حلی برای مشکل من بیان کنید.

 34. آیسل می گوید :

  سلام
  من یک سوال درباره آزمون تیزهوشان داشتم اگر جواب بدهید خیلی ممنون می شوم.
  من شناسنامه ام را داده‌ام تا عکس دار کنند وقرار هست ۲ هفته پس بگیرم اگه برای آزمون تیزهوشان کپی شناسنامه یا دفترچه که تمام اطلاعات درونش باشه ببرم کفایت می کنه؟
  اگه کپی شناسنامه قبول نمی کن در این باره چیکار می تونم بکنم؟

 35. سارا می گوید :

  سلام
  من دارم برای آزمون ورودی هفتم سال۱۴۰۰-۱۴۰۱ آماده میشم میخواستم سایت های دیگه ای رفتم که میگفت آزمون ورودی هفتم فقط سوالات تحلیلی هستش و هیچ سوال تحصیلی نداره ولی معلمم گفته ۵۰% تحلیلی و ۵۰%تحصیلی هستش میخواستم بدونم کدوم درسته

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام سارا جان
   برای آزمون ورودی هفتم فقط سوالات هوش و استعداد تحلیلی مطرح میشه

 36. Nazanin می گوید :

  سلام استاد ببخشید من یه سوال داشتم میخواستم بدونم توی آزمون تیزهوشان اگه همه ی درسارو بزنم و مطالعاتو کلا نزنم احتمال قبولیم خیلی میاد پایین؟خواهش میکنم پاسخگو باشید

  • Nazanin می گوید :

   و تو ادامه ی سوالم میخواستم بدونم میشه فقط قسمتای جغرافیا و مدنی مطالعات رو بزنم و به تاریخش دست نزنم؟
   به نظرتون اینطوری بهتره یا اینکه کلا مطالعات رو نزنم؟

 37. احمد می گوید :

  سلام
  استاد عزیز یه سوال داشتم لطفا راهنمایی کنین ممنون
  واسه جمع بندی واسه ازمون تیزهوشان نهم ازمون های سال قبل رو بزنم و تحلیل کنم کافیه؟

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   احمد جان حتما علاوه بر سوالات آزمون‌های سالهای قبل، تست‌های مهمی که طی سال تحصیلی‌تون علامت زدین رو هم مرور کنید

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   اگه پایه نهم هستین نه امکانش نیست باید حتما سوالات بخش استعداد تحصیلی رو هم جواب بدین

  • زهرا می گوید :

   سلام استاد عزیز وقتتون بخیر
   من کلاس هفتم هستم و میخوام در ازمون تیز هوشان شرکت کنم
   بنظرتون اگه الان پایم رو قوی کنم و با معلم پیش برم و در تابستان کم کاری های هفتم رو جبران کنم و سالهای دیگه شروع به تست زدن بکنم خوبه ؟

   ممنون میشم جواب بدید ؟

 38. مهدی کاظمی می گوید :

  سلام خدمتت تیم بی نظیر آکادمی تیزهوشان.ببخشید میخواستم بدونم امکان عقب افتادن آزمون تیزهوشان وجود دارد؟
  با تشکر

 39. مهدی ذاکری می گوید :

  سلام اقای حسینی من فکر میکنم که رقیب هایم‌از من جلو افتادن ولی من خیلی تلاش میکنم و مطالعه ام زیاده ولی فکر میکنم که رقیب هایم جلو هستن چیکار کنم ؟

 40. Helia می گوید :

  سلآم وقتتون بخیر?♥️
  ببخشید یک سوال داشتم
  من از اول سال خیلی کم درس خوندم و تست زنی زیادی نداشتم اصلا احساس رضایت ندارم از شرایطم?
  هدفمم واقعا قبولی در آزمون تیزهوشان هست و امتحان حضوری دارم خیلی استرس دارم و حس میکنم هیچی بلد نیستم
  شروع کردم به خوندن که این ۱ ماه رو قوی همه کتاب ها رو بخونم ولی خیلی حجم درس هام زیاد هستند نمیدونم واقعا باید چی کار کنم?
  وقت زیادی هم ندارم تا امتحان های حضوری و تیزهوشان?
  میشه لطفا راهنماییم کنید که چی کار کنم خیلی عقب موندم از درس ها????

 41. امیر مهدی می گوید :

  سلام دکتر آموزش و پرورش اعلام کرده که ثبت نام شروع شده حالا سوال من این که تا کی مهلت ثبت نام

 42. Saa123 می گوید :

  سلام
  اگر از الان شروع کنم میتونم در تیزهوشان دهم قبول شم ؟؟؟؟ خواهشا جواب بدید لطفاااا
  لطفا راهنمایی کنین ک کدوم پادکست رو گوش کنم و نتیجه بگیرم خواهشااااا

 43. رادین می گوید :

  سلام ممنون از مطالب خوبتون.
  ببخشید من پایه ی ششم هستم و دو کتاب et و هوش کمپلکس رو زدم. و در کلاس استادان شرکت می کنم به نظر شما اینقدر مطالعه کافیست برای قبولی در تیزهوشان؟

 44. rpvsirleg می گوید :

  چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم؟ (حتما بخوانید) – مرجع آزمون تیزهوشان و نمونه‌دولتی
  arpvsirleg
  [url=http://www.gb65391z7z0196dj38i3exlbirx9q01ps.org/]urpvsirleg[/url]
  rpvsirleg http://www.gb65391z7z0196dj38i3exlbirx9q01ps.org/

 45. A می گوید :

  سلام
  من امسال می خواهم آزمون تیزهوشان بدهم وبودجه کافی برای خریدبسته های ۰تا۱۰۰روندارم خواستم ازشمادرباره این موضوع کمک بگیرم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 46. محمد مهدی می گوید :

  سلام.شاد و پرانرژی باشید.
  من پایه نهمم و از اول سال تا حالا هیچی یاد نگرفتم؛یعنی نخواستم یاد بگیرم وگر نه مغزم خوب کار میکنه و هوش خوبی دارم.
  تازه تصمیم گرفتم که توی آزمون نمونه شرکت کنم و قبول بشم.بنظرتون چجوری درس بخونم؟

 47. شایان می گوید :

  سلام استاد من راستش اصلا تلاش نکردم تو این شیش هفت ماه میتونم از الان شروع کنم و خیلی دوست دارم قبول شم اما هرکاری میکنم نمیتونم سوالو درک کنم مثلا امروز میشینم ۱۰ صفحه میخونم یاد میگیرم فرداش فقط ۵ صفحش یادمه بعد من میخوام تو این دو ماه تلاشمو بکونم فقط من کتابم کتاب هوش فرازمینی et هس این متاب خوبی هست یا باید به جوز این مطالب دیگه ای هم بخونم

  • شایان می گوید :

   سلام استاد من راستش اصلا تلاش نکردم تو این شیش هفت ماه میتونم از الان شروع کنم و خیلی دوست دارم قبول شم اما هرکاری میکنم نمیتونم سوالو درک کنم مثلا امروز میشینم ۱۰ صفحه میخونم یاد میگیرم فرداش فقط ۵ صفحش یادمه بعد من میخوام تو این دو ماه تلاشمو بکونم فقط من کتابم کتاب هوش فرازمینی et هس این متاب خوبی هست یا باید به جوز این مطالب دیگه ای هم بخونم

 48. سانیا می گوید :

  سلام من کلاس هشتم هستم و دوس دارم حتما در تیزهوشان نهم به دهم قبول بشم
  حتی وقتی دربارش فکر میکنم استرس میگرم و…
  معدل تمام درسام در کلاس هفتم ۲۰ بود هشتمم ترم ۱ بیست بود
  ۱۵ روز عیدهم فرصت خوبیه که برای ترم ۲ بخونم
  ولی من خیلی زود از درس خوندن خسته میشم و تمام برنامه ریزیام به هم میریزه و این ناامیدم میکنه
  من از درسای مدرسم خسته میشم چه برسه به تیزهوشان
  از این بابت شک دارم پشتکار کافی رو داشته باشم
  ولی دوس دارم حتما قبول شم
  از الان به فکر افتادم
  ولی نمیدونم چطوری شروع کنم و روزی چن ساعت بخونم که از این ۱۵ روز استفاده مفیدی داشته باشم هم تو درس مدرسه هم در تیزهوشان
  کلاسای آنلاین خیلی وقتمو میگیره و از ۸ صبح تا ۱۱:۳٠ باید حاضر باشم تو روزای تعطیل همین ساعات رو میتونم هدفمند تر درس بخونم
  خواستم راهنماییم کنین
  ممنون میشم ?

 49. ملیکا احمدی می گوید :

  سلام استاد من نه تونستم تا الان تست درس ها رو بزنم چیکار کنم چطوری برای عید برانامه ریزی کنیم؟

 50. Mahshid می گوید :

  و اینکه من تا الان خوب درس نخوندم خیلی سردرگمم نمیدونم چیکار کنم چه پکیجایی رو باید بگیرم لطفامنو راهنمایی کنید??

 51. Mahshid می گوید :

  سلام من دانش اموز سال نهم هستم من دانش اموزی بودم که معدلم از ۱۹ پایین نمیومد سال هفتم و هشتم نمرات ریاضی و علوم من یا ۱۹ بوده یا ۲۰ ولی امسال چون مجازی شد نمره علوم من شد ۱۳ و ریاضیم ۱۵ ? و خیلی روحیه ام به خاطر این وضعم افت کرده ?اما برای ترم دوم میخوام به صورت جدی بخونم و توی ازمون تیزهوشان شرکت کنم به نظر شما من میتونم توی تیزهوشان و در رشته تجربی قبول بشم؟

  • Mahshid می گوید :

   و اینکه من تا الان خوب درس نخوندم خیلی سردرگمم نمیدونم چیکار کنم چه پکیجایی رو باید بگیرم لطفامنو راهنمایی کنید??

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   بله روژان جان شما تا آزمون حدود ۳ ماه وقت دارین اگه با جدیت شروع کنین میتونین نتیجه بگیرین

 52. پرنیا می گوید :

  سلام من دانش آموز پایه ششم هستم و میخواستم برای آزمون تیزهوشان سال ۱۴۰۰ شرکت کنم روزی چقدر مطالعه کنم و چجوری مطالعه کنم تا بتونم توی آزمون قبول بشم لطفا راهنماییم کنید

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام پرنیای عزیز
   آزمون ورودی ششم به هفتم فقط از سوالات هوش و استعداد تحلیلی سوال مطرح میشه شما با روزی یک و نیم الی دو ساعت مطالعه میتونین نتیجه بگیرین

 53. پرنیا می گوید :

  سلام من دانش آموز پایه ششم هستم میخواستم بدونم چجوری درس بخونم و چند ساعت بخونم تا بتونم توی آزمون تیزهوشان ۱۴۰۰ شرکت کنم موقعی که میخوام درس بخونم نمیدونم چرا علاقه ندارم و نمیتونم در طول روز به برنامه ریزیم عمل کنم لطفا راهنماییم کنید

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   پرنیا عزیز تنها از دروس هوش و استعداد تحلیلی برای آزمون ورودی ششم به هفتم سوال مطرح میشه. شما با روزی یک ساعت خوندن هم میتونین تا آزمون منابع این درس رو بخونین و فک نمیکنم یک ساعت درس خوندن کار سختی باشه

 54. نگار می گوید :

  سلام ممنون از مطالب خوبتون
  من تازه الان می‌خوام شروع کنم برای خواندن برای شرکت توی آزمون تیزهوشان.کلاس نهم هستم روزی چند ساعت باید بخونم؟؟

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام ممنون از لطفت نگار جان
   شما باید بطور متوسط روزانه ۶-۷ ساعت مطالعه کنی

 55. مهرسا می گوید :

  سلام استاد گرامی?
  من تا الان با دروس مدرسه پیش رفتم و تا حدودی هم مطالب تستی برای هر درس رو کار کردم
  اما الان احساس میکنم که آنطور که باید خوب عمل نکردم
  متاسفانه کتاب های کمک درسی زیادی که خریدم منو دچار پارادوکس انتخاب کردن
  و همچنین آزمونی هم ثبت نام کردم که به جای پیشرفت در اون در حال پس رفت هستم و کاملا اعتماد به نفسم رو از دست دادم?
  خواهش میکنم راهنماییم کنید!

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   مهرساجان برای هر درس فقط یک کتاب تست داشته باش. اکثر کتابهای بازار مشابه هم هستند و چند منبعی فقط باعث سردرگمی و استرس میشه پس کتابهای اضافه‌ رو بردار و بعد با خیال راحت شروع به خوندن کن

 56. محمد امین می گوید :

  سلام وقتتون بخیر . ببخشید، من نمره ریاضی هفتمم ۲۰ ، ریاضی هشتمم ۱۵ و ریاضی نهمم نوبت اول ۱۴ شده . اگه توی ازمون تیزهوشان اولویتمو رشته ریاضی بزنم ، بعد نمره قبولی رو کسب کنم ، پذیرفته میشم ؟ چون نمره ریاضیم پایینه ازتون پرسیدم. با تشکر ?

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   این مطلب میتونه کمکت کنه. شرایط ورود به رشته ریاضی:
   از نظر معدل و نمرات هم شرایطی طبق آیین نامه های جدید برای انتخاب رشته ریاضی فیزیک نهم تعریف شده که به شرح زیر است: مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس‌های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می‌گردد.

 57. امیر فتاحی می گوید :

  سلام خسته نباشید ، ببخشید برای اینکه ریاضیمون قوی بشه و بتونیم در آزمون تیزهوشان درصد بالا بزنیم باید چیکار کنیم ؟ چون من ریاضیم ضعیفه و خیلی دوست دارم درصد بالا بزنم !
  با تشکر

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام ممنون
   امیرجان فقط با تمرین و تست زنی میتونی مسلط بشی و درصد بالا بزنی.

 58. طاها می گوید :

  سلام استاد عزیز
  من کلاس هشتم هستم
  و از تابستان امسال برای شروع درس خوندن و تلاش برای قبولی در تیزهوشان نهم به دهم هستم
  من میخوای ۱۰۰ درصد در مدرسه تیزهوشان قبول شوم
  و نیاز به برنامه ریزی،ویدیو های اموزشی و بقیه چیز ها دارم…….
  میخواستم بدونم شما برای این درخواست های من چه پکیچ رو معرفی میکنید که همه این چیز ها رو یجا داشته باشه و من ۱۰۰ درصد به عنوان یکی از قبولی ها باشم البته با تلاش های خودم و کمک های شما و پکیجتون
  با تشکر طاها

 59. امیر فتاحی می گوید :

  سلام و قتتون بخیر . ببخشید من شنیده بودم برای ازمون تیزهوشان اگه نمره قبولی رو هم کسب کنیم اما اگه نمره اون درسمون پایین باشه نمیشه بریم . مثلا من ریاضی هفتمم ۲۰ و هشتم ۱۵ و نهم یعنی امسال حدودا ۱۷ میشه. ایا اگه من ازتون تیزهوشان قبول بشم میتونم رشته ریاضی برم ؟
  خیلی ممنون

 60. :'( می گوید :

  سلام منظورتون کتاب جامع مبتکران مرشد هست که آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی رو آوورده ؟
  یا اون کتاب های جداگانه که برای تک تک درس ها هستند؟؟

 61. امیر می گوید :

  سلام وقتتون بخیر . من امسال کلاس نهم هستم و تا الان درس نخوندم و اماده نیستم و می خوام از الان انشاءالله شروع کنم بخونم و آزمون تیزهوشان قبول بشم . فقط نمیدونم باید از کجا شروع کنم بخونم و برنامه ریزی میکنم اما با درسهای مدرسمون تخادل ایجاد میکنه و نمیتونم به مرحله عمل برسونم . لطفا راهنمایی ام کنید !?

 62. سعید غلامی می گوید :

  سلام وقتتون بخیر ، ببخشید زمان ثبت نام ازمون تیزهوشان نهم امسال کیه ؟؟؟؟ مشاور مدرسمون میگفت از ۲۶ ام ثبت نام شروع میشه ! درسته ؟؟؟
  ممنون

 63. Diana می گوید :

  سلام استاد جان
  من کلاس هشتم هستم
  من از تابستون می‌خوام بخونم واسه تیزهوشان
  من ایمان دارم با تلاش و پشتکار زیادی ک دارم نهم به دهم حتماً قبول میشم
  هدفم ۱۰۰ درصدی هست
  صفر تا صد تیزهوشان الان تهیه نمیکنم چون منتظر چاپ جدیدش هستم
  میشه لطف کنید راهنمایی بفرمائید
  تشکر

 64. پایه نهم می گوید :

  سلام خسته نباشید
  این ضریبا هایی که برای دروس گفتین برای رشته تجربی بود؟
  برای رشته انسانی ضرایب دروس فرق میکنه؟؟

 65. نازنین می گوید :

  سلام خسته نباشید،من تو آزمون های آنلاینتون شرکت کردم و خواستم بپرسم خوبه که یک دفتری بردارم و سوالات آزمون هاتون و جواب ها و نکاتی که در پاسخنامه های تشریحی داره رو بنویسم ؟؟؟ممنون میشم جواب بدید

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام ممنون
   نازنین جان بهتره دفترچه سوالات و پاسخنامه رو پرینت بگیرین که وقتتون تلف نشه و نکات مهم رو کنار دفترچه پاسخنامه یادداشت کنین

 66. هانیه عسکری می گوید :

  سلام خسته نباشید ببخشید من احساس میکنم اصلا نمیتونم درست برنامه ریزی کنم و وقتی برنامه ریزی می‌کنم وقت نمیشه همش، رو انجام بدم میشه راهنماییم کنید؟

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام ممنونم
   هانیه جان برنامه ریزی که میکنی باید قابل اجرا باشه مثلا اگه تا دیروز ۳ ساعت درس میخوندی نمیشه که برای فردات برنامه بریزی ۱۰ ساعته آماده کنی.

 67. حسام . می گوید :

  سلام آقای حسینی
  اقا من پایه هشتم و اوضاع بسیار خوبی در درس ها دارم و رتبه ها قلم چی بالا تراز های بالا را کسب میکنم
  اما یک مسئله من رو بسیار نگران کرده ان هم است که چون من تعدادی از معلم هام عقب تر از قلم چی هستند و امتحانات مدرسه و قلم چی و … هم هست و باید تقریبا در گاهی موارد جداگانه برای هر کدام خواند و تست ها هم هستند و من واقعا وقتی برای استعداد تحلیلی ندارم و تا الان فقط کتاب هوش کمپلکس را تمام کردم ولی همان هم فرصت رفع اشکال و بررسی نکات و … را نداشتم و با توجه به اینکه استعداد تحلیلی امسال سطحش بالا بود ، چه کاری انجام بدم تا بتوانم به تمرین استعداد تحلیلی هم بپردازم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   حسام جان شما الان پایه هشتم هستین و وقت دارین. هر روز فقط نیم ساعت برای استعداد تحلیلی وقت بزارین تا سال آینده کاملا به مطالب مسلط میشین

 68. هانیه می گوید :

  سلام استاد خسته نباشید من میخواستم پکیج های شما رو تهیه کنم اما هزینش برای من خیلی بالا هستش و اینکه کاملا قبول دارم پکیج هاتون بهترین کیفیت هستن و عالین من همیشه نمره ۲۰توی مدرسه میگیرم و خیلی تلاش می کنم اما میخوام به جایی برسم و قطعا با پکیج های شما این اتفاق می افته اما هزینش خیلی برای من بالاست میشه راهنماییم کنید

 69. ملیکا احمدی می گوید :

  سلام استاد خسته نباشید ببخشید من چی کارکنم؟یه دانش اموز تلاشکر بودم نمره هام خوب بود اما میترسم از رقیب هام و انگیزهم رو از دست دادم و نمیدونم از این پکیج های شما چطوری استفاده بکنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام ممنونم
   ملیکا جان شما باید تصورتون این باشه اگه یک نفر هم قبولی مدرسه شهرتون هست اون یک نفر شمایید!
   نحوه استفاده از پکیج ها داخل کانال تلگرامی گفته شده

 70. Melika می گوید :

  استاد ببخشید برای قبولی در تیزهوشان و نمونه دولتی هرروز حداقل چند تا تست باید بزنیم؟و چند ساعت درس بخونیم؟

 71. Melika می گوید :

  سلام استاد ببخشید من یه سوال داشتم از خدمتتون من انگیزه ندارم شروه کنم چیکار کنم؟نمیتونم تست برنم ممنون میشم راهنماییم کنید.

 72. محمدمهدی سلیمانی می گوید :

  سلام
  در پکیج های شیمی و زیست شناسی که هم آموزش مفهمومی دارد و هم خط به خط کتاب
  اول کدام یک از اینها را نگاه کنیم؟

 73. هانیه می گوید :

  سلام استاد میشه یه کتاب هوش تحلیلی برای من که کلاس هشتم هستم و میخوام برای نهم قبول بشم تو ازمون تیز هوشان بهم معرفی کنید

 74. فاطمه بازوند می گوید :

  ببخشید این پکیج صفر تا صد اموزش میده که چطور تست بزنیم یا نه
  من تا الان ازمون تست شرکت نکردم

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   شرایط مشاوره توی قسمت محصولات قید شده البته میتونین با این شماره هم تماس بگیرید ۰۹۱۸۶۵۳۷۹۳۰

 75. فاطمه بازوند می گوید :

  سلام استاد من امسال پایه هشتمم و میخوام برا نهم حتما تو تیزهوشان یا نمونه دولتی قبول بشم
  من امسال برای اینکه درسای خودمو خوب یاد بگیرم به همین خاطر کتاب های مورد نیازمون برای اموزش خریدم اما برای نهم میخوام یه پکیج خوب و مفید پیدا کنم بخرم که باعث کمک کردن و قبول در ازمون تبزهوشان باشه یه پکیج خوب بهم معرفی کنید
  من تا الان ازمون تست زنی شرکت نکردن اگه مبشه یه راحل برای تست زنی سریع به بگین ممنون از سایت خوبتون

 76. مهسا می گوید :

  سلام خوبید امیدوارم استاد حالتون خوب باشه
  استاد من میخوام امسال تیرهوشان میان پایه بدم الان در حال حاظر دهم ریاضی ام و میخوام یازدهم ازمون بدم برم تیزهوشان شهرستانمون فسا
  میخوام بدونم تمام کارایی که باید بکنم چیه
  اخه مثلا نمونه ازمون میدادم که تو اینترنت نمونه ازمون میان پایه نیست
  ممنونتون میشم جامع و کامل برام توضیح بدید
  اخه اصلا اشنایی ندارم

 77. علی می گوید :

  سلام استاد، نوشتن سوالات و نکات تیزهوشان و جزوه های آن خوبه، آیا به اندازه وقتیکه براش میگذرونیم مغیده

 78. دانیال می گوید :

  سلام ببخشید استاد آیا قرار دادن یک دفتر برای نوشتن سوالات تیزهوشان در آن مناسب است؟

  • حسین فصیحی می گوید :

   سلام منظورش اینه که میخواد یه دفتر برداره و سوالات تیزهوشان های سال های اخیر یا سوال های خیلی مهم رو که بلد نیست رو توش بنویسه
   این سوال کنم هست

 79. پناه می گوید :

  سلام
  برای امتحان تیزهوشان باید کل کتابهای هشتم رو هم بلد باشیم؟!
  و اینکه من چطور باید برنامه بریزم که انگیزم بیشتر بشه برا خوندن دریایی که دوسشون ندارم؟!

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   بله ۲۰ درصد سوالات از پایه هشتمه
   پناه جان در مورد انگیزه ویس، فیلم و مقاله‌های آموزشی داخل سایت و کانال تلگرامی مون گذاشتیم ولی بهترین راهش اینه که به هدفتون فکر کنین

 80. فاطیما پاریاب می گوید :

  سلام آقای حسینی
  خسته نباشید
  ببخشید آزمون تیز هوشان شفاهی هست یا کتبی
  باتشکر?
  لطفا جواب بدید?

 81. ساجده می گوید :

  سلام اقای دکتر امیدوارم خسته نباشین میشه درباره برنامه ریزی نهم توضیح بدین یعنی برنامه یک هفته مونو با ساعت فلان تا فلان انجام بدیم

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   پیشنهاد میکنم برنامه ریزی که انجام میدین مبحث محور باشه بجای زمان محور

 82. علی می گوید :

  سلام آقای دکتر من تو آزمون آزمایشی شرکت کردم درصدهای خوبی دارم اما تنها مشکل درس مطالعات اجتماعی است که همیشه پایین میزنمش پایین ترین درصدم مطالعاته. یه سوال اگه یه نفر بقیه درسا به جز مطالعات رو زیاد بزنه آیا میتونه تو آزمون نهم به دهم قبول شه؟و برای بهبودش چیکار باید بکنم ؟

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   بهتره که هیچ درسی رو حذف نکنی درس مطالعات جزو دروس حفظی هست و شما باید مداوم مطالب رو مرور کنین تا مسلط بشین

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام خواهش میکنم فاطیما جان
   سوالات تیزهوشان اکثرا بالاتر از سطح کتابه

 83. مطهره می گوید :

  سلام استاد شبتون بخیر ….پکیج هاتون خیلی عالیه❤
  فقط یک سوال برای من پیش اومد که اگه ما در ازمون های انلاین شرکت کنیم و رتبه ی پاییتی بیاریم بنظرتون نا امید نمیشیم ؟
  ممنون میشم کمی راهنماییم کنید ?

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام خیلی ممنون از لطف شما
   نه اتفاقا شما باید بعد هر مرحله آزمون سوالات رو تحلیل کنی تا نقاط ضعفت رو بشناسی و برای آزمون بعدی برطرفش کنی. وقتی اینکارو انجام بدی قاعدتا عملکردت توی آزمون بعدی بهتر میشه. این پیشرفت (حتی به مقدار کم) خودش باعث ایجاد انگیزه برات میشه

 84. فاطیما می گوید :

  سلام اقای دکتر من کلاس ششم ابتدایی هستم و می خوام حتما در آزمون تیز هوشان قبول بشم و نمی دونم از چه کتابای درسی برای استعداد تحصیلی و تحلیلی استفاده کنم به نظر شما چه چیز هایی خوبن
  لطفا جواب بدید?

  باتشکر?

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   فاطیما جان در آزمون ورودی ششم به هفتم از استعداد تحصیلی سوالی مطرح نمیشه و فقط هوش و استعداد تحلیلی هست. پیشنهاد من پکیج صفرتاصد هوش و یا کتاب هوش کمپلسه

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   ادبیات، مطالعات اجتماعی و قرآن و معارف هم جزو منابع آزمون هستند. توصیه میکنم مقاله منابع آزمون تیزهوشان رو مطالعه کنین.

 85. علی می گوید :

  سلام آقای دکتر ممنونم به خاطر مطالبی که بالا گذاشته بودید خیلی به من روحیه داد.چند تا سوال داشتم اول اینکه آزمون آنلاین به چه صورتیه؟من اگه الان شرکت کنم برام دیره؟یعنی خیلی وقت پیش این آزمون آنلاین شروع شده؟سوال بعد اینکه کسی که میخواد تو این آزمون ها رتبه خوبی بیاره حتما باید این پکیجایی که شما میگید رو تهیه کنه یا خودش با استفاده از منابع موسسات دیگه میتونه موفق بشه؟سوال بعد اینکه اگه یه دانش آموز برنامه ریزی موثر و منظمی داشته باشه و با تلاش خودش درسش رو بخونه و شما بهش کمک کنین تا چه حد قبولی این دانش آموز رو در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی تضمین میکنید؟لطفا جواب بدید
  ممنون

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام ممنون از لطف شما
   آزمون بصورت یک هفته در میان برگزاری میشه شما میتونین بودجه بندی و سایر اطلاعات مربوط به آزمون رو از لینک زیر مطالعه کنین. الان دیر نیست چون سوالات و پاسخنامه آزمونهای مراحل قبل هم در اختیارتون قرار میدیم. فعلا ۳ مرحله از آزمون برگزار شده. از لحاظ کیفیت من پکیج های صفرتاصد رو تضمین میکنم

 86. رضا می گوید :

  سلام دکترتعدادسوالات استعدادتحلیلی۵۰تاهسته چرانوشتین۱۰تا… ازپکیج هاتون خیلی راضی هستم…. شماگفتین آزمون نهم به دهم امسال عمومی هسته ولی من از هرکی میپرسم میگن تکمیل ظرفیت هسته؟؟

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام
   این مقاله به زودی آپدیت میشه و نکات جدیدی بهش اضافه میشه و تغییر میکنه

 87. سید احسان رضویان راد می گوید :

  سلام و درود بر آقای حسینی
  میشه لطفاً در باره جمع بندی و مرور و روش هاش بیشتر صحبت کنید و باید حداقل روزی چقدر وقت بزاریم؟

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   سلام وقت بخیر
   بله حتما البته قبلا در این مورد ویس مشاوره ای داخل کانال گذاشتیم

 88. Negar می گوید :

  سلام وقت بخیر
  تیپ سوالات آزمون تیزهوشان خاص هستند (حالت المپیادی دارن!) ، برای تسلط روی این سوالات باید چه کار کنم؟!
  کتاب مرشد گزینه خوبی هست؟!

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   سلام ممنون
   بله نمونه سوالات کتاب مرشد تشابه زیادی با سوالات آزمون داره

 89. احسان رضویان راد می گوید :

  سلام خسته نباشید آقای حسینی
  میشه یکم بیشتر در مورد جمع بندی و مرور درس ها بیشتر صحبت کنید و حداقل روزی چقدر براش وقت گذاشت؟

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   سلام
   کانال تلگرامی را دنبال کنید اگه فروش ویزه داشته باشیم اطلاع رسانی می کنیم

 90. مهتاب می گوید :

  سلام ممنونم به خاطر مقاله عالیتون
  من یه سوال داشتم که میتونیم بدون اینکه در کلاس های آموزشی شرکت نکنیم در تیزهوشان قبول شیم البته خودمون کتاب هارو حل کنیم
  خسته نباشید

  • آکادمی تیزهوشان می گوید :

   سلام وقت بخیر اگه شما بدون هیچ مشکلی سوالات تیزهوشانی رو حل میکنین نه دیگه نیازی نیست کلاس شرکت کنین

 91. علی می گوید :

  سلام آقای دکتر.متشکرم بابت مطالبی که بالا گفته بودید عالی بود خیلی ممنون .آدم خیلی امیدوار میشه.چند تا سوال داشتم . اول اینکه اگه من بخوام تو این آزمون شرکت کنم برای من دیر نشده؟به خاطر این میگم که ممکنه این آزمون خیلی وقت پیش شروع شده باشه.سوال بعد اینکه اگه کسی بخواد تو این آزمون شرکت کنه باید حتما این پکیجایی که شما میگین رو تهیه کنه؟یا خودش میتونه با استفاده از منابعی که داره تو این آزمون بهتر عمل کنه؟ممنون میشم اگه به سوالاتم جواب بدین.

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   سلام ممنون از لطفتون
   نه دیر نیست شما میتونین به سوالات و پاسخنامه ۳ مرحله آزمونی که برگزار شده هم دسترسی داشته باشین
   نه لزومی نداره که حتما پکیج های صفرتاصد رو تهیه کنین

 92. ایلیا الفبایی می گوید :

  سلام کسی که دوره اول از تیز نوشتن در نیومده میتونه دوره دوم از تیز خوشان ۱ در بیاد

 93. Kimia می گوید :

  سلام. من پایه هشتم مدرسه دولتی هستم و دارم برای تیزهوشان میخونم و برای درس علومم از کتاب خیلی سبز استفاده می کنم و الاوه بر اون فیلم های پایه های بالاتر(دهم. یازدهم، دواز دهم) رو میبینم و نکته برداری می کنم و همیشه هم تو کلاس از همه سطح علمیم بالاتره و به سوالات اکثر دانش اموزان خودم جواب میدم ولی نمیدونم چرا، موقع امتحان هول میشم و همیشه از ۲۰، ۱۹.۷۵ یا ۱۹ میگیرم و اعصابم خورد میشه. با اینکه سطح امتحان خیلی پایین تر از خوانده های منه. حالا نمیدونم چیکار کنم؟ میشه راهنماییم کنید؟
  برای قبولی در تیزهوشان باید کتاب های تکمیلی بچه های تیزهوشان رو مطالعه کنم؟ خوندنشون خیلی وقت گیر و سخته و واقعا موندم چی بخونم برای تیزهوشان.

 94. کاربر می گوید :

  سلام اقای دکتر
  من یـِ کلاس هشتمی ام.
  میخوام توی ازمون تیزهوشان شرکت کنم .
  نمیدونم باید از کجا شروع کنم…
  چه کار کنم..
  خیلی سردرگمم …
  پیشنهادتون چیه؟

 95. حلما سلیمان زاده کلاس ششم می گوید :

  سلام دکتر
  من یه کلاس ششمی هستم و کلاس های تیز هوشان میرم
  چون کل خانواده ام میگن هوشم خوبه سریع حفظ میکنم
  میخواستم بگم که روزی چند ساعت برای یاد گیری درس ها و تست زدن کافی هستش تا مشکل کم خوابی نیارم
  چون کلاس های دیگر هم دارم هروز خسته میام خونه
  متن مفیدی نوشتید????
  لطفا جواب بدید????

 96. نازنین زهرا می گوید :

  سلام من یک دانش آموز کلاس ششمی هستم میخواهم درتیزهوشان قبول شوم میشه بهم یک راه کار بدین دکتر ممنون میشم

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   سلام دوست عزیز
   برای قبولی در آزمون ورودی تیزهوشان ششم به هفتم چون سوالات فقط شامل هوش و استعداد تحلیلی هستند شما باید یک منبع مناسب تهیه کنین و بخونین. برای منبع منپکیج صفرتاصد هوش و استعداد تحلیلی و کتاب هوش کمپلکس رو پیشنهاد میکنم

 97. Elham می گوید :

  سلام مطالب بسیار عالی بود؛ ممنونم
  من در کلاس ششم تنبلی و ترس بهم غلبه کرد و در آزمون شرکت نکردم و امسال که نهم هستم متاسفانه به دلیل بیماری کرونا و مسائل مادی نمیتونم در کلاس های تست و … شرکت کنم
  یه سوال داشتم آیا فقط با اکتفا کردن به کتاب درسی و تست زدن میشه در آزمون قبول شد؟!
  لطف میکنید راهنماییم کنید

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   برای قبولی توی هر آزمونی منبع نقش مهمی داره کتاب درسی به هیچ وجه به تنهایی برای قبولی آزمون تیزهوشان کافی نیست. کتاب تست مناسب رو حتما تهیه کنین. میتونین از نکات مهمی که توی نمونه کلیپ‌هامون بهش اشاره میشه هم استفاده کنین.

 98. وحید اقتدار نژاد می گوید :

  سلام من در سال هشتم معدلم نوزده و نیم در ترم دوم و نوزده در ترم اول شدم میخوام برم رشته انسانی میتونم استعداد تحلیلی رو خوب بیارم؟تستم زیاد حل میکنم تست هوشم همین طور میتونم برم تیزهوشان؟

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   اره حتما فقط باید تلاش بیشتری داشته باشین و حتما تمرین تست زنی داشته باشین

 99. Elon Musk shared the secret of how quickly he got rich during quarantine! Click here for the full article and free system access! https://tinyurl.com/yaxztuop می گوید :

  On This Morning, Elon Musk shared the secret of how quickly he got rich while coronavirus is raging all over the world!
  He already shared this news on social networks and those who believed and tried the platform started writing letters to him. Click here for the full article and free system access! https://tinyurl.com/y8s4we8a

 100. مبین مقیمی می گوید :

  سلام خسته نباشید
  خیلی ممنونم خیلی مطالب مهمی و خوبی بود و نظر من رو کلا در مورد خودم تغییر داد
  فقط یک مشکلی بود اون هم من هر چی تلاش کردم تا به قسمت ازمون برم error داد و گفت موجود نیست
  خواهشا رسیدگی کنید
  باز هم تشکر میکنم بهترین مطالبی بود که خوندم

 101. Вам перевод 179174 р. https://tinyurl.com/Plaizdak NMVV4998117RKKF می گوید :

  Вам перевод ۱۴۱۶۵۲ р. https://tinyurl.com/Plaizdak NMVV4998117RKKF

 102. Bahar می گوید :

  سلام خسته نباشید ببخشید من ورودی پایه ی نهم هستم دوتا سوال داشتم از خدمتتون .اولی اینه که من مدرسه ی تیزهوشان دارم درس میخونم و سوالی که داشتم اینه ایا سوال دیگه من هم باید برای ورود به پایه ی دهمم ازمون بدم؟و سوال بعدیم اینه که برای فارسی نهم کتاب کیمیای ادب خوبه یا وحید اسدی کیا؟ برای ریاضی مرشد مبتکران خوبه یا کتاب کاهه؟

 103. محمد مهدی می گوید :

  سلام
  ببخشید من برای تیزهوشان به طوری خوندم که مطمعن بودم قبول میشم ولی امروز یک استرس گرفتم لطفا کمکم کنین تو این چند روز باقی مونده چه کار کنم استرس ام کم بشه.
  ممنون

 104. رضایی می گوید :

  سلام خیلی ممنون از مقاله بسیار خوبتون من از اول تابستان تابه حال فقط یکی دوتادرس از هر کتاب نهم را خواندم میخواستم ببینم منم هنوز میتونم خودم رو برونم یا نه ممنون میشم پاسخ بدید

 105. Sahar Az می گوید :

  سلام جناب دکتر
  نکات عالی وقابل توجهی که اشاره کردید همگی درست ولی هیچ اشاره به نکته برداری ،جزوه نویسی برای یاد گیری بهتر و استفاده کردن اونا در دوران جمع بندی نکردید
  دوستان من الان جزوه های سال هشتمشون(یا همین نهم) رو کامل نکردند و از نکات درسی یا تستی ،نکته برداری نکردند(همون نکاتی که تو تستا میفهمیم)
  و الان وقت انرژی شون رو (که می تونستند اول سال یا سال پیش ذخیره کنند) به طرز وحشتناکی به صفر می رسونند
  و طبق حرف خودتون حجم بسیار زیادی مطلب رو خواندند و(حالا بماند که از نکات مهم چشم پوشی کردن)هیچ اطمینانی ندارند که این وقتی که گذاشتند مفید بوده یا خیر
  ببخشید اینو میگم ولی من یکم فکر میکنم فقط از محصولاتتون تبلیغ کردیند
  نمیگم خوبه (محصولاتتون یاکلا اکادمی تیزهوشان) یا بد
  منظورم اینکه اگه برای پیشرفت و قبولی دانش اموزا بود این نکته جای بحث زیاد مطرح کردن داشت که متاسفانه گفته نشد امید وارم این نکته گفته شود
  ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربیات وتوضیحات مهمتون

 106. safe place to buy cialis online می گوید :

  Cialis And Levitra Bancedodieda https://bbuycialisss.com/# – Cialis Zekmearkeria Comprare Levitra Gratis MaikeAttenna Buy Cialis narlgymn Get Generic Free Shipping Amoxicilina 250mg Medicine Tablet

 107. D.H می گوید :

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید من در تیزهوشان انسانی شرکت میکنم و خواستم بدونم که امکانش هست من ریاضی و علوم رو کم بزنم ولی ادبیات،استعدادتحلیلى، اجتماعی و قرآن و دینی رو بالا بزنم؛ قبول بشم؟
  ممنونم

 108. D.H می گوید :

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید با توجه به اینکه ٧ روز دیگه آزمون هاى تیزهوشان برگزار میشه، من مى خواستم بپرسم من براى تیزهوشان رشته انسانى شرکت مى کنم و مى خواستم بپرسم این احتمالش وجود داره که من استعداد تحلیلى ، فارسى ،اجتماعى و قرآن و دینى ام رو بالا بزنم و ریاضى و علومم رو کم بزنم؛این امکانش هست که در تیزهوشان قبول شم؟
  ممنون میشم

 109. کیمیا عزتی می گوید :

  با سلام و وقت بخیر
  ببخشید من سال دیگر کلاس نهم می شوم و در مدرسه ی نمونه دولتی درس می خوانم می خواهم که تیزهوشان قبول شوم
  و قصد داشتم انتخاب منابع کنم می خواستم ببینم شما چه کتاب هایی را پیشنهاد می کنید؟

 110. مائده محمدی می گوید :

  سلام دکتر میخواستم بپرسم من که میرم رشته تجربی درصد علوم و ریاضی روی قبول شدم تاثیر داره یا هر درسی رو بالا بزنم میتونم قبول بشم؟؟؟

 111. محمدی می گوید :

  سلام دکتر میخواستم بپرسم من که میرم رشته تجربی درصد علوم و ریاضی روی قبول شدم تاثیر داره؟

 112. امیر می گوید :

  سلام آقای حسینی
  ببخشید آقای حسینی میشه درباره‌ی سطح سوالات آزمون نمونه دولتی امسال توضیحی بدید؟ یعنی احتمال میدید سطحشون دشوار باشه یا نه؟

 113. حنانه می گوید :

  سلام . دفترچه ی استعداد تحلیلی برای نمونه دولتی هم هست یا این که نمونه دولتی فقط دفترچه ی استعداد تحصیلی داره؟؟

 114. Fatemeh Hassanpaleh می گوید :

  سلام..ببخشید من قراره امسال کلاس نهم برم و میخوام در آزمون تیزهوشان هم شرکت کنم باید از الان چکار بکنم؟
  و اینکه چطور پکیج هاتونو تهیه بکنم

 115. Rasta می گوید :

  سلام
  امسال میرم نهم و میخوام تحت هر شرایطی قبول بشم اما واقعا با این قیمتا نمیتونم تهیه و استفاده کنم لطفا اگه میشه کمی قیمتا رو پایین بیارید

 116. عرفان می گوید :

  سلام آقای دکتر !!!شما حق ندارید بچه های مردم را با حرف های بی پایه و اساس و غیر علمی گمراه کنید مشاور خوب کسی است که در رشته روانشناسی درس خوانده و با اصول علمی این رشته اشنا هست و میتواند نیازهای روانی و تحصیلی دانش اموز را رفع کند نه کسی مثل شما که هم علوم هم ریاضی و هم بقیه درس ها را اموزش میدهد و هم به اصلاح یک مشاور با تجربه خود را معرفی میکنید و از طرفی هم به تحصیل در رشته دندانپزشکی میپردازد!!! به نظر من شما اگر توانمند هستید در رشته دندانپزشکی که تحصیل میکنید سعی کنید با تمام توان کار کرده و موفق شوید تا دندانپزشک بیسوادی نباشید و به قسم پزشکی که میخورید پایبند باشید مگر شما اچار فرانسه هستید که سر از همه رشته ها در می اورید و فقط به صرف کسب درامد حاضرید دست به هر کاری بزنید! اگر اینطور است کشور فقط پزشک و دندان پزشک تربیت کند و تمام امور تخصصی کشور را به دست آن ها بسپارد به نظرم فایل صوتی خود را پاک کنید و ابروی جامعه دندانپزشکی را بیشتر از این نبرید واقعا خجالت دارد و تاسف زیاد برای افرادی که فکر میکنند چون شما یکسال درس خوانده اید و دندانپزشکی قبول شده اید فرزندان خود را به دست ادم های بیسواد و غیر متخصص در امر مشاوره میسپارند. لطفا اولیا و دانش اموزان عزیز لحظه ای تامل کنید

 117. ابوالفضل می گوید :

  سلام و وقت بخیر آقای دکتر من و یکی از دوست هام که خیلی باهم خوبیم و مثل برادر میمونیم اون متاسفانه نرسید تیزهوشان ثبت نام کنه و نمونه ثبت نام کرد اگه هم نمونه و هم تیزهوشان قبول شدم کدوم برم چون باهم عهد کردیم که تا موفقیت نهایی پیش هم باشیم بنظرتون میتونم در مدارس نمونه خوب بخونم و تلاش کنم و در کنکور رتبه دو رقمی یا تک رقمی بیارم؟

 118. افضلی می گوید :

  سلام. با تشکر از مطالب خوبتون، من یه سری سوال داشتم:
  من دانش اموز مدرسه‌ی دولتی هستم و از پایان امتحاناتم تا امتحان ورودی مدارس سمپاد ۳۰ روز وقت دارم؛ معدلم تا به حال همیشه بیست بوده اما این اولین باره که میرم سراغ سوالات تیزهوشان. با توجه به اینکه باید کتاب های هشتم رو هم از نو دوره کنم و سوال هم کار کنم به نظرتون احتمال قبولیم چقدره؟
  فقط سوال کار کردن کافیه یا باید برای هر درس نکات تیزهدشانی روهم بخونم؟
  اگه درصد قبولیم کمه وقتم رو بزارم روی ازمون مدارس نمونه دولتی و بیخیال سمپاد بشم؟

 119. A می گوید :

  سلام مقاله ی مفیدو عالی بود ????
  من می خوام از همین کلاس هفتم برای نهم به دهم بخونم چون من تو ازمون پیشرفت تحصیلی کلاس ششم به هفتم که نتونستم شرکت کنم خیلی ناامید شدم و می خوام حتما ازمون نهم به دهم رو قبول شم لطفا راهنماییم کنید که چیکار کنم ؟

 120. نازی می گوید :

  سلام مقاله خوبی بود فقط اگه میشد راهنمایی های بیشتری میکردید مثلا برای برنامه ریزی تیزهوشان نهم به دهم بیشتر توضیح میدادید

 121. امیر حسین می گوید :

  سلام دکتر ممنون از مطالبتون ببخشید ایا کتاب های مبتکران برای تیز هوشان خوب است؟
  تفاوت مجموعه رشادت . مرشد چیست

 122. امیر حسین می گوید :

  سلام دکتر ممنون از مطالبتون ببخشید ایا کتاب های مبتکران برای تیز هوشان خوب است

 123. Ali می گوید :

  سلام آقای دکتر
  توی سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان نوشته که منابع آزمون ورودی دهم از کل کتاب های هشتم و از ۵۰ درصد کتاب های نهم میاد.
  بنظرتون الان چیکار کنیم؟
  من پکبج های ریاضی و هوش و زیست رو خریدم ولی زیست نمیاد توی آزمون و نصف ریاضی هم نمیاد. تروخدا یه برنامه بدید که توی این زمان کم کل هشتم رو بخونم.

 124. Pourya می گوید :

  سلام آقای حسینی.
  خیلی از منابع خبری در خصوص آزمون تیزهوشان و نمونه خبرهایی رو مبنی بر برگزاری آزمون تیزهوشان در تاریخ ۱۹ تیر رو دادن و گفتن که آزمون ها جداست.
  به نظرتون صحت داره؟

 125. Saba shamsi می گوید :

  سلام
  طاعات وعباداتتان قبول
  من حدود یک ماه با اکادمی شما اشنا شدم
  وقتی وارد سال نهم شدم البته مد نظر داشتم تا در ازمون مدارس برتر شرکت کنم برای همین برخی سی دی های اموزشی
  از جمله اموزشریاضی هفتم و هشتم و نهم تیزهوشان
  اقای مسعود نژاد مبشر
  و کتاب علوم تیزهوشان خیلی سبز
  سی دی زبان انگلیسی
  و کتاب جامع تیزهوشان خیلی سبز رو تهیه کردم
  همونطور که ملاحضه میفرمایید مدت کمی به امتحانات مانده
  البته گفتم من حدود یک ماه (حتی کمتر) هست که با اکادمی شما اشنا شدم
  از کلیپ هایی که در کانال و حساب اپاراتتون قرار میدهید هم تا میتوانم استفاده میکنم
  چند سوال که از شما داشتم که پاسخگو باشین ممنون میشم
  من در مدرسه دولتی معمولی تحصیل میکنم
  و طبق معمول علم و دانشم بسیار هم بالا نیست
  اگه از مدارس برتر انتخاب بشم
  میتونم سطح خودمو به سطح اونا برسونم
  الان معدلم ۱۹/۸۶ هست شاگرد اولم
  ولی با این همه واقعا خیلی استرس دارم گه نمیتونم در مدارس برتر به ادامه تحصیلم با معدل بالا به سر بدم
  و اینکه سوال دومم
  این بود که برای جمع بندی اخر
  بهتره چه نکاتی و درسی رو مرور کنم
  ،؟
  ????خواهشا پاسخگو باشید

 126. masoumeh zabihi می گوید :

  سلام دکتر جان طاعات و عباداتتون قبول حق باشه ، میخواستم بگم من ۴ روزه پکیج استعداد تحلیلی رو تمام کردم الان می خوام دوره کنم اما نمیدونم چجوری به نظرتون دوباره ویدیو ها رو ببینم یا فقط تست ها رو دوره کنم؟

 127. ..انسانم آرزوست.. می گوید :

  سلام آقای حسینی
  متاسفانه موسسه ای که من باهاش کار میکردم این نوع برنامه ریزی رو به من داد و من طی دو ماه اصلا نتونستم طبق برنامشون عمل کنم و فقط وقتم تلف شد
  بعد به من گفتن که توی دوران جمع بندی یعنی از الان قرار نیست هیچ مبحث جدیدی یاد بگیرم
  ولی من واقعا به جز دو سه تا مبحث به هیچکدوم تسلط ندارم
  واقعا سردرگم موندم و نمی دونم چکار کنم
  به نظرتون تو این وقت کم مونده چکار می تونم بکنم
  خواهشا کمکم کنید چون به جز مدرسه های تیزهوشان هیچ ره دیگه ای ندارم

 128. fzahra می گوید :

  سلام
  اقای حسینی من میدونم واقعا دیره اما خب هر برنامه ای که برای خودم تنظیم می کنم بازم نمی رسم پکیج های شما رو هم تهیه کردم اما خب برای برنامه ریزی شما می تونید کمکم کنید؟

 129. نگار جعفری می گوید :

  سلام نگارم من یکی از داوطلبان آزمون تیز هوشان ششم به هفتم امسال هستم میخواستم بدونم که منابع تیز هوشان امسال چی هست و چطوری میتوانم قبول بشم

 130. ماهان می گوید :

  سلام.دو تا سوال داشتم،یکی اینکه امسال چند درصد از سوالات استعداد تحصیلی از مطالب پایه هشتم میاد و اینکه احتمالش هست که از بخشی از کتاب های پایه نهم توی ازمون تیزهوشان سوال مطرح نشه؟
  ممنون.

 131. z می گوید :

  سلام خسته نباشید . ببخشید اقای دکتر برای پکیج زیست برای قسمت حل تست شما بیشتر تست هارو زحمت کشیدید حل کردید ولی کاش اون بقیش رو هم حل میکردید اخه من نمیدونم اون بقیه ی تست هایی که زدم درست هستن یا نه…
  بعد برای زیست سال هشتم اگه فقط جزوه را کامل بخونیم و خط به خط کتاب هشتم رو بررسی کنیم کافیه یا نیازه تست اون قسمت رو هم بزنیم؟؟؟…

 132. سید رضا معلم پور می گوید :

  سلام خسته نباشید.توی جواب یکی از کامنت ها گفته بودید که روزی ۱۰ ساعت درس بخونیم. یه ذره زیاد نیست؟

 133. سید رضا معلم پور می گوید :

  سلام.من دارم روزی یه درس اجتماعی و یه درس علوم رو میخونم و در باقی وقت هر روز در کنار اجتماعی و علوم ریاضی کار میکنم.بعد از اینها هم سراغ دینی و ادبیات میرم.بن نظر شما این برنامه خوب هست؟

 134. محمد رضا می گوید :

  سلام آقای حسینی میشه لطف کنید راهنماییم کنید که برای قبولی در آزمون بهتره روزی چند ساعت درس بخونم درضمن پکیچ های شمارو هم ندارم

 135. سویل می گوید :

  آقای حسینی یه سوال با توجه به اینکه استعداد تحلیلی هم به روش کلامی و هم غیر کلامی طرح میشه من بیشتر غیر کلامی بخونم یعنی تعداد سوالاتش بالاتره؟یا کلامی رو بیشتر بخونم؟

 136. سویل می گوید :

  سلام آقای حسینی من امروز با گوش کردن به چند تا از ویس هاتون تو کانال درس خواندن رو شروع کردم ولی متاسفانه دیر کانالتون رو پیدا کردم به نظرتون اگه هر روز ۲ برای ریاضی وقت بزارم میشه برای آزمون تمومش کنم و اینکه واقعا امید هست اگه از الان بخونم

 137. ailar می گوید :

  و یه سوال دیگه بعد از چه تایمی مطالعه چه مقداری باید استراحت کنیم و برای استراحت چه کاری را پیشنهاد میدید؟

 138. ailar می گوید :

  سلام آقای دکتر خست نباشید. ممنون از مطالب خوبتون. من به یک برنامه خوب احتیاج دارم برای ارتباط با مشاورینتون چیکار باید بکنم؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

 139. yasin hasani می گوید :

  سلام مقاله مفیدی بود تشکر بعد یه سوال که برای غلبه بر استرس باید چی کار کنم ؟و راهی برای قرابت معنایی فارسی نیس؟ چون من تو قرابت ضعیفم .ب اتشکر

 140. رضا می گوید :

  سلام استاد خسته نباشید
  تو کانال سمپاد نوشته که نیم سال اول نهم با کل هشتم قراره تو آزمون بیاد اونوقت من که نیمسال دوم دارم مطالعه میکنم و تسلطی هم بر سال هشتم ندارم چکار باید کنم لطفا راهنمایی کنید (پکیجاتونو تهیه کردم و طبق برنامه ریزی پادکست قبولی از اسفند ماه پیش میرم)
  و درضمن اینکه قبلا قرار بود درصد کمی از سال هشتم بیاد، حالا درصد سوالات از سال هشتم بیشتر میشه؟

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   باید محصول آزمون آنلاین رو خریداری کنید و بصورت اتوماتیک شرکت داده میشید
   می‌تونین با شماره ۰۹۱۸۶۵۳۷۹۳۰ هم تماس بگیرید

 141. کمیل می گوید :

  سلام دکتر جان
  اگه از هفته دوم عید شروع به خوندن جدی کنیم ، برای قبولی تیزهوشان ممکن هست؟؟

 142. کمیل می گوید :

  سلام دکتر جان
  اگه از الان شروع کنیم به قوی خوندن آیا میشه در قبول شدن اطمینانی هست؟؟؟

 143. اریا می گوید :

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من چند روزی هفته ای میشه که پکیج زیست رو تهیه کردم و تست ها رو حل کردم اما نصف تست ها در دی وی دی حل تست پاسخ داده نشده و من از اون تست هایی که پاسخ نداره خیلییی ایراد دارم قبل تر هم توی تلگرامتون پیام دادم اما جواب ندادید خواهش میکنم این دفعه رو جواب بدید

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   دلشته باشید خوبه
   اما به زودی یه پکیج عرضه میشه که قبولیتون رو تضمین میکنه!

 144. RO می گوید :

  سلام
  خسته نباشید
  یه سوال داشتم:
  تو جزوه ی مکمل پکیج ریاضی آیا تست هم هست یا تست ها فقط تو فیلم ها هست؟

 145. sin.R می گوید :

  سلام دکتر . به نظرتون در روز های تعطیل چند درس بخونیم یعنی تنوع مون چجوری باشه ؟
  چه درس هایی رو هر روز مطالعه کنیم ؟
  و همینطور برای هر درس چند ساعت وقت بزاریم ؟

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   روزهای تعطیل حدود ۱۰ ساعت باید مطالعه داشته باشید و تا جایی که خودتون حس می‌کنید نیازه تنوع بدید.
   زمان خوندن هر درس نسبیه و من نمی‌تونم نظر بدم

 146. درسا حاتمى می گوید :

  سلام خسته نباشید
  مقاله بسیار مفیدى بود ممنون بابت زحماتتون
  فقط من یه سوال داشتم
  من الان تازه شروع کردم و براى شروع به نظرتون دیر هست یا نه؟
  براى شروع هم کتاب جامع IQ و استعداد تحلیلى IQ خریدم. ولى الان به نظرتون اجباره من دى وى دى ها تون رو خریدارى کنم؟
  ممنون????

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   سلام
   هیچ اجباری برای تهیه پکیج‌ها نیست. صرفا در زمان کمتر نتیحه بیشتر میگیرید. با همین کتابها هم می‌تونین نتیجه بگیرید اگر کامل و دقیق همه نکات رو بخونید و همه تست ها رو بزنید

 147. komeil می گوید :

  سلام و عرض خسته نباشید به شما
  از شما بابت مقاله عالی تان تشکر میکنم
  سوالم این است که من نهم هستم و برای تیزهوشان امسال درس میخوانم میخواستم بگویم من همه درس ها را جدی بخوانم یا فقط علوم و ریاضی و دیگر سوالم این است که تعطیلی مدارس بخاطر شیوع کرونا مرا از درس خواندن کسل و بی میل کرده است تشکر

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   سلام
   ۱. اولا شما باید تمامی درس ها رو جدی بخونید. اما تمرکزتون بیشتر روی دروس ریاضی، علوم و استعداد تحلیلی باشه
   ۲. اتفاقا این بهترین زمان سبقت از دیگرانه. توصیه میکنم مثل سایر دانش‌اموزانی که قصد موفقیت در آزمون رو دارند پکیج‌های صفر تا صد رو تهیه کنید و شروع کنید جدی درس خوندن رو طبق برنامه ای که مشخص کردم

 148. sin.R می گوید :

  سلام دکتر . از هر قسمت پکیج ریاضی اگه ۱۳ تا تست بزنیم خوبه ؟؟
  به نظرتون با این روش خوندن میتونیم پیشرفت خودمون و احساس کنیم ؟

 149. sin.R می گوید :

  سلام . شما که گفتین با پکیج ریاضی پیشرفت خودتون رو احساس کردید .
  من هنوز پیشرفت خودم رو احساس نکردم متاسفانه ???????? و از پکیج هم یکم بد استفاده میکنم !!!!!!!!
  مثلا من فصل اول رو خوب بلدم و اکثر تست های مرشد رو زدم .
  ولی توی فصل های ۴ و ۵ هنوز ضعیفم .
  از هر فصل چند تا تست بزنم ؟!!!! ????????????

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   سلام
   همونطور که میگی احتمالا بد استفاده میکنی! روش استفادت از پکیج اونطوری هست که من گفتم؟

 150. امیررضا سلیمانی می گوید :

  سلام آقای حسینی لطفا هر چیزی رو که از پکیجا آپدیت کردید ارسال کنید.چون یادمه گفتید ۱-میخام پکیج صفرتاصد فیزیک رو منتشر کنم. ۲-کتاب ریاضی صفرتاصد رو بنویسم. ممنون از زحماتتون.

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   کتاب ریاضی که نوشته شد و الان دست انتشاراته و برای امسال نمیرسه. (مسئولیتش با بنده نیست و مراحل اداری انتشارات هست)
   پکیج صفر تا صد فیزیک هم در حال ضبطه. از اونجایی که نیاز دانش‌آموزان به پکیج هوش و استعداد تحلیلی بسیار بیشتر بود تمام نیروی تیم رو گذاشتیم برای تولید این پکبج که بتونیم ۲۰ اسفند منتشرش کنیم و دانش آموزان استفاده کنن.

 151. sin.R می گوید :

  سلام دکتر . چند تا سوال دارم .
  ۱ _ برای دینی ، قرآن و اجتماعی چه کتاب تستی رو توصیه میکنید؟
  ۲ _ و آیا ۵ آزمون جامع آنلاینی آکادمی زمانش کی هست با توجه به زمان آزمون اصلی ؟
  ۳ _ و من همش فکر میکنم هر چی تست میزنم نمیتونم سوال های آزمون اصلی رو جواب بدم مخصوصاً ریاضی . پکیج صفر تا صد ریاضیات رو هم دارم

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   سلام
   ۱. خیلی سبز کتابخوبیه. البته همه کتابا مثل همن. همونی که دارید خوبه!
   ۲. آزمونهای ما از فردا جامع هستن! مجبوریم!
   ۳. الان با صفر تا صد ریاضی پیشرفتی حس کردید؟

 152. رسول می گوید :

  آقای دکتر من به سوآل دارم. آیا ۷ ساعت یا ۸ ساعت کافی هست. در ضمن آگه من از ۵۰ تست هوش ۴۰ تا و عمومی ها رو بالای ۷ تا و اختصاصی ها رو یعنی ریاضی رو ۴ تا و علوم رو ۵ تا درست بزنم، آیا قبول میشم؟

 153. امیر مهدی می گوید :

  سلام اقای حسینی
  چندتا سوال داشتم اول اینکه راسته که شما میخواین کتاب ریاضی را تالیف بکنین و اگر تالیف بشه زمانش کیه؟
  پکیج صفر تا صد ریاضی چند ساعت اموزش داره؟
  من توی ریاضی تقریبا قوی هستم ولی توی استعداد تحلیلی نه به نظرتون کدام رو خریداری کنم و فقط هم میتونم یکیشو خریداری کنم واگر استعداد تحلیلی رو بخرم تضمین شدست دیگه؟

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   سلام
   ۱. کتاب تالیف شده ولی متاسفانه به دلیل مسائل اداری به امسال نمیرسه
   ۲. استعداد تحلیلی رو خریداری کنید
   ۳. حذاقل ۷۰ درصد به بالا می‌تونین پاسخ بدید و این فوق‌العادست
   موفق باشید

 154. امیررضا سلیمانی می گوید :

  سلام آقای حسینی خسته نباشید ببخشید این ویرایش و ادیت آپدیت پکیج ریاضی انجام شد که برام ارسالش کنین؟باتشکر

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   نمونه سوالات جدیدش برای عید ارسال میشه برای دوستان
   فیلم‌هایی که قرار بود اضافه بشه چون نیازی نبود برای آزمون امسال حذف شد که وقت دانش آموزان گرفته نشه

 155. مرتضی می گوید :

  سلام خسته نباشید می خواستم بدونم که اگه برای آزمون تیز هوشان سوالات تیز هوشان رو بزنیم کفایت می کنه یا باید تست های دیگه رو هم بزنیم

 156. امید می گوید :

  سلام من که تیزهوشان رشته ی تجربی انتخاب کرده ام باید ریاضی را زیاد بخونم یا علوم؟
  ۲_علوم بیشتر چه بخش هایی رو بخونیم؟
  زیست شناسی یاشیمی یا زمین شناسی یا فیزیک؟

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   توی علوم چون همه سوالات یک ضریب و یک تراز داره بستگی داره توی چه درسی ضعیف تر هستید. اونو بیشتر مطالعه کنید و از طرفی نقاط قوتتون رو هم حفظ کنید.
   از طرفی شما هم باید علوم رو بالا بزنید هم ریاضی

 157. Mostafa Xy می گوید :

  با عرض سلام و ادب و احترام؛
  مطلب بسیار خوبی بود، فقط در مورد کلاس‌هایی که شما میگید، آموزش برخط ( آنلاین) برتره ولی این رو هم بدونیم که میتونیم با یه تیر دو نشون بزنین اونم اینکه در کلاس حضور داشته باشی و کنارش از همون کلاس یه فیلم تهیه کنی.
  با تشکر.

 158. میکائیل می گوید :

  سلام آقای حسینی من در آزمون های قلم چی استعداد تحلیلی رو ۹۰ و ۱۰۰ میزنم و در کشور رتبه میارم ولی در درس هایی مثل علوم و دینی خیلی ضعیفم اگه میشه کمکم کنید.

 159. امیررضا سلیمانی می گوید :

  سلام آقای حسینی اون پکیجی که آپدیت شده رو برای من ارسال کنید.من مشکلی ندارم. باتشکر

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   مباحثش به کارتون نمیاد. ولی صحبت میکنم با مسئول ویراش و ادیت فیلم‌ها براتون آماده کنن

 160. sin.R می گوید :

  سلام دکتر . شما گفتین برای پکیج استعداد تحلیلی هزینه آن حدود ۴۰۰ خورده ای هست .
  به نظر تون زیاد بالا نیست ؟؟؟؟

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   حجم فیلم‌ها زیاده. ما تا جاییه که بشه سعی داریم قیمت‌ها پایین باشه که تهیه راحت تر بشه. اما اینقدر هزینه تولید و ارسال زیاد شده و زیادتر میشه که ما واقعا به سختی قیمت‌هامون رو ثابت نگه داشتبم. اما تا جایی که امکان داشته باشه هزینه رو کم می‌کنیم و فروش ویژه ای هم برگزار می‌کنیم براش

 161. امیررضا سلیمانی می گوید :

  سلام آقای حسینی چرا تو تلگرام جواب نمیدید؟این بود برنامه ریزیتون.این بود آپدیت هاتون.شما که گفتید تا اسفند آپدیت ها آماده س.واقعا نمیدونم چی بگم.آدم سوالم دارم از تون میپرسه میگین میرم میبینم بعد میام بهت میگم.این دیگه چجورشه؟الان ۵ ماهه هنوز جوابمو ندادین.لطفا رسیدگی کنین.با تشکر

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   سلام عزیزم
   متاسفانه اصلا دسترسی به اون اکانت ندارم. و برای همینه میگم هر سوالی دارید در سایت بپرسید. طبیعتا برای من هم وقت‌گیرتر و سخت تره که اینجا بخوام پاسخ تک تک افراد رو بدم. اما بسیاری از بچه ها اینجا پرسیدند و پاسخ کامل گرفتن. امیدوارم درک کنید.
   در مورد آپدیت‌ها باید بگم که آپدیتی آماده شده بود. اما با توجه به روند حدید آزمون تیزهوشان نیاز ندیدم منتشرش کنم. چون همین پکیج کاملا پاسخگو هست و وقت شما خیلی ارزشمنده. و البته این نکته رو توجه داشته باشید که فقط شما نیستید! نزدیک به هزار دانش‌اموز از من سوال دارن در مورد پکیج‌ها و … . باور کنید روز من هم ۲۴ ساعته! بگذریم از خواب و کلینیک و … .

 162. sajad می گوید :

  سلام آقای حسینی
  لطفا میشه به من حداقل یک پکیج رو رایگان بدین
  باور کنید وضع مالی مون خوب نیست
  مطمئن باشین پشیمونتون نمیکنم و قبول میشم…………
  لطفا

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   سلام
   متاسافنه هزینه تولید و ارسال به شدت بالاست. ما حتی قیمت‌هامون رو هم افزایش ندادیم برای اینکه امکان تهیه راحت تر باشه برای دانش‌آموزان. فروش ویژه‌ای هم که گذاشتبیم برای این هست که افراد بیشتری بتونن تهیه کنن و کمتر از این قیمت‌ها با هزینه تولید و ارسالش به مشکلم می‌خوریم. امیدوارم درک کنید

 163. R.k می گوید :

  سلام
  خیلی ممنون از مطلب خوبتون
  من درسا رو خیلی خوب و مفهومی یاد می گیرم و تمرین‌هایی هم که انجام میدم خیلی خوب جواب میدم و تست که میزنم خیلی خوب میزنم ولی نمی دونم مشکل کجاست که تو آزمون جامع ها آزمون رو خیلی بد میدم خیلی بد
  در حالی که امتحانات تشریحی سطح بالا رو خیلی خوب پاسخ میدم.

 164. R.k می گوید :

  سلام
  مطلب خیلی خوبی بود ممنون
  من تو یادگیری هیچ مشکلی ندارم و خیلی قشنگ میتونم تمام مفاهیم رو درک کنم و حیلی هم تمرین حل میکنم و نتیجه های خوبی هم میگیرم ولی تو آزمون جامع ها و تست های مهم کلا یه جور دیگه برخورد میکنم و خیلی نتیجه ی مطلوبی نمیگیرم.

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   بخشی از مشکل به نظرم مربوط به استرس الکی هستش. باید کم کم مدیریت آزمون رو یاد بگیرید که حتما من هم مجددا آموزش میدم. اگر بتونید آرامشتون رو حفظ کنید و برای خودتون بزرگ نکنید ی آزمون رو مشکل حل میشه

 165. fatemeh. R می گوید :

  سلام ، خسته نباشید.
  ببخشید شما گفتید مشاور خوب تاثیرات خوبی هم می گذارد اما چگونه بفهمیم که چه مشاوری خوبه؟
  به نظرتان مشکلی ندارد که مشاور از اقوام باشد؟

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   مشاور خوب رو می‌تونید توی دو هفته بشناسید. با برنامه و پیشنهاداتش پیش برید و ببینید در دو هفته تغییر مثبت در شما ایجاد شده یا نه.
   مشاور می‌تونه هر کسی باشه. فقط مهمه که تجریه کافی رو داشته باشه

 166. fatemeh. R می گوید :

  سلام ، خسته نباشید.
  ببخشید شما گفتید مشاور خوب تاثیرات خوبی هم می گذارد اما چگونه بفهمیم که چه مشاوری خوبه؟

 167. mj می گوید :

  ببخشید من تو آزمون های آنلاین همیشه رتبه های خوبی میارم مثلا در آزمون فازتاز من رتبه ۸ در کشور آوردم به نظرتون من تو آزمون تیزهوشان قبول می شوم؟

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   سلام. تمرکزتون روی افزایش سطح علمی باشه. کاری نداشته باشید به رتبه. البته خیلی خوبه که رتبه بالایی داشته باشید و تبریک میگم بهتون

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   بله اپدیت جدید آماده هست. امشب بودجه بندی جدید اضافه میشه به مقاله. ممنون از شما

 168. Mahdi می گوید :

  سلام
  می خواستم بدونم هنوز آزمون ورودی نمونه و تیزهوشان نهم به دهم هست؟
  بعضیا میگن نیست و بعضیا میگن نه.
  ممنون

 169. m می گوید :

  با عرض سلام و ادب
  پکیج صفر تا صد فیزیک کی آماده میشه؟ مثل زیست ،پایه هشتمم جزوشه؟حداکثر تا اول دی آماده میشه؟

 170. niloofar می گوید :

  سلام من یک مشکل خیییلی خییلی بزرگ دارم اونم اینه که بعد از مدرسه خیلی خسته میشم چون تا ساعت۲مدرسه هستم و وقتی میام خونه میخوابم مثلا امروز تا ساعت ۸ خوابیدم و ناچار تا ساعت ۱یا ۲ شب باید بخونم تا از برنامم عقب نمونم و این روند هر روز ادامه داره شما میتونین راهنماییم کنین؟؟

 171. سید علی می گوید :

  خوبه ولی میتونین بهتر بشین و امکاناناتتون رو بیشتر کنین مثلا اون پولی هارو رایگان بذارین

 172. sina. R می گوید :

  سلام دکتر امیدوارم حالتون خوب باشه .
  من آموزش مفهومی رو با استفاده از پکیج ریاضی دیدم
  ولی وقتی تست میزنم و میخوام جواب یا پاسخنامه رو بررسی کنم . متوجه نمیشم یعنی کتاب من پاسخنامه خوبی نداره .! چیکار کنم !؟

 173. امیررضا سلیمانی می گوید :

  سلام دکتر اپدیت پکیج ها رو کی ارسال میکنید؟
  من پکیج شیمی رو هنوز شروع نکردم به خوندن و تا الان بخاطر مشکل توی درس زیست شناسی فقط یه فصل ازش خوندم
  من تو تابستان کلا ریاضی فصل اول نهم و زیست فصل اول نهم و دروس هشتم رو خوندم.لطفا راهنماییم کنید.با تشکر

 174. kia می گوید :

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید میگم که این کتاب جامعی که امروز درموردش گفتید با کتاب حل تست ریاضی صفر تا صد متفاوته؟بعد برای خریداران پکیج ریاضی به صورت رایگان ارسال میشه یا جدا باید بخریم؟اگه فرق دارن کتاب حل تست حدودا کی آماده میشه؟ بعد پکیج صفر تا صد فیزیک هم میشه بگین حدودا کی آماده میشه؟؟چون آزمونهای آکادمی علومش تفکیکیه برا همین باید از همون اول فیزیک وشیمیو….اینا هم بخونیم ببخشید سوالا زیاد شد ولی لطفا جواب بدید

 175. sina. R می گوید :

  سلام . دکتر من آموزش رو با استفاده از پکیج ریاضی دیدم . ولی وقتی تست میزنم . کتاب من پاسخ نامه خوبی نداره . چیکار کنم ؟!؟!!؟
  لطفاً زود پاسخ دهید . ممنون

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   سلام
   معمولا کتابها پاسخ درست و حسابی ندارند. در حال نوشتن یک کتاب جامع ریاضی هستم که می‌تونین به زودی تهیه کنید

 176. Niyayesh می گوید :

  سلام
  دکتر من مدرسه معمولی درس میخونم اما راهنمایی تیزهوشان قبول شدم و نرفتم الان دارم برا آزمون میخونم و تو تابستون علوم و ریاضی خوندم اما متاسفانه ما دروس علوم رو به صورت اختصاصی نمیخونیم همه به صورت جامع و یک کتاب من از کتاب سیر تا پیاز علوم استفاده میکنم که سوالات سطح بالا داره اما خب دروس جدا نیستن بنظرتون مشکلی پیش نمیاد من قصد دارم روی ریاضی بیشتر سرمایه گذاری کنم و از پکیج هاتون استفاده کنم کتاب خوب چی معرفی میکنید که برای علوم بخونم
  چون برام واقعا مهمه که بتونم دروس شیمی و فیزیک و زیست رو هم به خوبی بخونم و بتونم تست بزنم

 177. sina. R می گوید :

  سلام .
  من آموزش های ریاضی رو با پکیج ها دیدم .
  ولی وقتی تست میزنم . میرم پاسخنامه رو نگاه کنم .
  سوال رو نمیفهمم. یعنی کتابی که من دارم پاسخنامه
  خوبی نداره ، چیکار کنم .

 178. sina.R می گوید :

  سلام دکتر .
  میخواستم بدونم کل کتاب های هشتم رو مرور کنیم یا فقط اختصاصی ها ؟!؟!
  به روش test base مرور کنیم ؟!؟!

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   در وویس کانال توضیح دادم که همه رو مرور کنید. عمومی‌ها رو از کتاب بخونید و اختصاصی ها را تست بیس مرور کنید
   موفق باشید

 179. fatemeh amirimanesh می گوید :

  سلام آقای دکتر حسینی
  من در مدرسه عادی تحصیلی میکنم. دوستان من میخوان برای قبولی در تیزهوشان، امسال رو در مدرسه نمونه دولتی تحصیلی کنن.
  اونا برخلاف من تابستون رو درس نمیخونن.
  نظر شما چیه؟ آیا اگه در مدرسه نمونه درس بخونیم، امکان قبولی مون بیشتره؟
  البته اکثر دبیران ما در مدارس شاهد و تیزهوشان تدریس میکنن.
  اگه میشه لطف کنید نظرتون رو بگید!

 180. امیررضا سلیمانی می گوید :

  سلام دکتر خسته نباشید
  شما چه مقالاتی رو در کانال تلگرام منتشر میکنین؟

  • سیدمحمد حسینی می گوید :

   سلام
   بصورت رندوم هستش