چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم؟ (حتما بخوانید)
چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم؟ (حتما بخوانید)
4.2 (84.36%) 693 vote[s]

در این مطلب جامع می‌خواهم تمام نکات مهمی که باید برای قبول شدن در آزمون تیزهوشان بدانید را به شما آموزش دهم. بسیاری از موسسات بخشی از همین مطالب را با دریافت هزینه‌های زیاد به شما آموزش خواهند داد. تا انتها این مطلب را مطالعه کنید و به یک داوطلب حرفه‌ای تبدیل شوید.

Updated free iconتوجه داشته باشید که این مطلب بروزرسانی خواهد شد. پس هر چند روز یک بار سری به این مطلب بزنید تا از آموزش‌های رایگان جدید جا نمانید!

آخرین بروزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

سیدمحمد حسینی، نویسنده این مقاله کیست؟

موسس آکادمی تیزهوشان، مرجع تخصصی تیزهوشان و نمونه‌دولتی | دانشجوی دندانپزشکی شیراز | مدرس و مشاور دانش‌اموزان استعدادهای درخشان | مدرس و  مبتکر پکیج‌های صفر تا صد (جامع‌ترین منبع قبولی در تیزهوشان) | نویسنده کتاب مشاوره «علامت سوال» | و …

اول از همه می‌خواهم در این مورد صحبت کنم که آیا صرفا افراد «باهوش» می‌توانند در آزمون تیزهوشان پذیرفته شوند؟

اصلا اینطور نیست! هوش تنها یک عامل برای قبولی در آزمون تیزهوشان است. مهم‌ترین عاملی که به شما در قبولی آزمون تیزهوشان و نمونه‌دولتی کمک می‌کند پشتکار و تلاش شماست. اگر سوالات سالهای اخیر آزمون را نگاه کنید، متوجه می‌شوید هوش نقش خیلی پررنگی در پاسخدهی به آنها ندارد و بیشتر بنیه علمی می‌تواند به شما کمک کند. پس ذهنیت اشتباهتان را دور بریزید و از همین الان تلاش بیشتر را آغاز کنید.

توضیحاتی در مورد آزمون تیزهوشان و نمونه‌دولتی

در این آزمون که سوالات از کتابهای سال نهم و هشتم مطرح می‌شوند، دو دفترچه «استعداد تحلیلی» و «استعداد تحصیلی» وجود دارد. سوالات استعداد تحلیلی سوالاتی هستند که بیشتر جنبه هوشی دارند و همانطور که از اسمشان مشخص است قدرت «تجزیه و تحلیل» دانش آموز را به چالش می‌کشند. از طرفی سوالات استعداد تحصیلی سوالاتی مرتبط با مباحث کتابهای درسی هستند و با بنیه علمی قوی می‌توان آنها را پاسخ داد.

اگر می‌خواهید در مورد سوالات آزمون تیزهوشان اطلاعات کاملی داشته باشید صوت زیر را تا انتها گوش دهید:

برای موفقیت در آزمون تیزهوشان و نمونه‌دولتی به ۳ عامل نیاز است:

 1. انگیزه و هدف
 2. منابع آموزشی مناسب
 3. برنامه‌ریزی، تلاش و پشتکار

Podium free iconاگر هر سه عامل را دارید به شما تبریک می‌گویم. شما یکی از قبولی‌های تیزهوشان خواهید بود. اما اگر حتی یکی از این عوامل وجود نداشته باشد ممکن است به آنچه که می‌خواهید نرسید.

انگیزه و هدف به شما کمک می‌کند که راهتان را بشناسید و بدانید قرار است به چه چیزی برسید. از طرفی در هر راهی نیاز است تا وسیله مناسب جهت رسیدن به مقصد را داشته باشید. اینجاست که باید بهترین منابع مورد نیاز آزمون تیزهوشان را در اختیار داشته باشید. و در نهایت این تلاش و پشتکار شماست که تداومش باعث موفقیت می‌شود.

منابع مناسب آموزشی چه چیزهایی هستند؟

بطور کلی می‌توان منابع آموزشی را به دسته‌های زیر طبقه‌بندی کرد:

 1. کلاسهای حضوری
 2. منابع صوتی
 3. منابع متنی
 4. منابع صوت و تصویر (فیلم‌های آموزشی)

بهترین آموزش آموزشی است که از طریق بیش از یک حس به شما کمک کند. پس کلاسهای حضوری و فیلم‌های آموزشی بهتر هستند. چون هم حس شنوایی و هم حس بینایی را درگیر می‌کنند. اما…

از بین این دو منبع از نظر من منابع صوت و تصویر (یا همان فیلم‌های آموزشی) بهترین هستند. می‌دانید چرا؟!

۱. در هر زمان و هرکجا که بخواهید می‌توانید از آنها استفاده کنید. مهم نیست در خانه هستید یا در مسافرت. به سادگی می‌توانید فیلم‌های آموزشی را با رایانه و یا تلفن همراهتان مشاهده کنید و از مباحث عقب نمانید.

۲. امکان تکرار مبحث وجود دارد. فرض کنید سر کلاس مبحث احتمال خسته هستید. یا مثلا یک روز به علت بیماری نمی‌توانید سر کلاس حاضر شوید. حتی ممکن است دبیر به دلایلی نتواند آنطور که باید مبحث را تدریس کند. نتیجه اش چه می‌شود؟ شما آن مبحث را از دست می‌دهید و دیگر تکرارش ممکن نیست.

اما با استفاده از فیلم‌های آموزشی شما قادر هستید هر چندباری که می‌خواهید مطالب را با همان کیفیت قبل مرور کنید تا به تسلط کامل برسید.

حال ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که آیا هر فیلمی مناسب است؟ قطعا خیر! نمونه زیر را مشاهده کنید تا در مورد مهم‌ترین ویژگی‌های یک فیلم مناسب برایتان توضیح دهم:

این یک نمونه از فیلم‌های آموزشی آکادمی تیزهوشان است. چند ویژگی بسیار مهم که همه فیلم‌های آموزشی باید داشته باشند عبارت است از:

 1. محتوای علمی مناسب و قوی (شروع مطالب از پایه و آموزش تا بالاترین سطح مورد نیاز)
 2. کیفیت بالای صدا و تصویر
 3. زیبایی‌های بصری و رنگ‌بندی مناسب محتوا
 4. کیفیت بالای تدریس
 5. فرمت‌های متداول (فیلم‌های آکادمی تیزهوشان برخلاف بسیاری از موسسات روی تمام دستگاه‌ها مانند رایانه، لپ‌تاپ، موبایل، تبلت و تلویزیون قابل پخش اند)
 6. حجم مناسب فیلم‌ها (تا فضای زیادی از دستگاه شما اشغال نکند!)

Checked free iconتمامی این ویژگی‌ها در همه فیلم‌های آکادمی تیزهوشان وجود دارد. می‌خواهید با محصولات مورد نیاز قبولی در تیزهوشان بیشتر آشنا شوید؟

انگیزه و هدفتان را مشخص کردید. در گام دوم منابع مناسب خود را از آکادمی تیزهوشان تهیه کردید و فقط یک قدم تا موفقیت فاصله دارید: برنامه‌ریزی، تلاش و پشتکار

اگر برنامه درست و حسابی برای خودتان نداشته باشید محکوم به شکست هستید. در ادامه این متن می‌خواهم شما را با مهم‌ترین مسائل برنامه‌ریزی آشنا کنم.

برنامه‌ریزی مناسب باید با توجه به چهار عامل زیر باشد:

 1. شناخت کامل مسیر
 2. شناخت ویژگی‌های خود
 3. مشخص کردن راه‌های رسیدن به هدف
 4. گزینش بهترین و موثر‌ترین راه

World free iconمسافری که می‌خواهد به مقصدی برسد باید از شرایط راه اطلاع کامل داشته باشد. باید بداند این مسیر چقدر خطرناک است، آب و هوای راه به چه صورت است، برای سفر کردن باید چه وسایلی همراه داشته باشد و… . اگر اطلاع کاملی از مسیر نداشته باشید ممکن است میانه راه با مشکلات جدی مواجه شوید. یا به سختی و با صرف انرژی بسیار زیاد خودتان را نجات می‌دهید و یا در بیراهه می‌افتید و کلا از مقصد جا می‌مانید. اینجاست که اهمیت یک مشاور حرفه‌ای تیزهوشان مشخص می‌شود. شخصی که قبلا این راه را پیموده و با تمام پیچ و خم‌های ان آشنایی دارد، می‌تواند به شما بیشترین کمک را بکند. می‌تواند به شما نشان دهد که باید چه قوانینی را رعایت کنید و چه کارهایی را انجام ندهید تا با پیروزی به مقصد برسید. پس سعی کنید تا حد ممکن از افرادی که اطلاع کاملی از این راه دارند کمک بگیرید. ما در انجمن سایت آکادمی تیزهوشان به رایگان به تمامی سوالات درسی و مشاوره‌ای شما پاسخ می‌دهیم تا با خیال راحت بتوانید این مسیر را طی کنید. در صورتی که نیاز به مشاور اختصاصی برای خودتان دارید هم مشاورین آکادمی تیزهوشان می‌توانند کمک زیادی به شما بکنند. پس از این امکاناتی که به بهترین شکل برایتان فراهم شده بیشترین استفاده را بکنید. باهوش باشید!

و اما یک سوال مهم که برای هر کسی پیش می‌آید: چگونه باید درس بخوانیم؟

بطور کلی یادگیری عمیق و مفهومی دروس برای قبولی در آزمون تیزهوشان شامل چند مرحله مهم می‌شود:

 • یادگیری عمیق مفاهیمUnderstanding free icon
 • بررسی خط به خط و اصولی کتاب درسی
 • تثبیت مطالب مفهومی و مطالب حفظی
 • حل تست و یادگیری تکنیک‌های تست‌زنی
 • مرور و جمع‌بندی

با این ۵ مرحله شما در هر درس می‌توانید به بالاترین سطح یادگیری برسید. می‌خواهم بطور اختصاصی در مورد این ۵ مرحله توضیحاتی ارائه کنم.

گام اول: یادگیری عمیق مفاهیم

نخست شما باید مفاهیمی که با آنها سر و کار دارید را متوجه شوید. باید بدانید که عمق مطلبی که قرار است بخوانید چقدر است و بطور کلی از تمام جنبه‌ها بتوانید مطلب را درک کنید. برای یادگیری مفاهیم عمیق کتاب درسی ۳ راه متفاوت وجود دارد:

راه اول: خودتان آنقدر کتاب درسی و کتابهای کمک آموزشی را مطالعه کنید تا تمام مفاهیم را درک کنید. اما این راه اصلا نتیجه بخش نخواهد بود. زیرا زمان بسیار زیاد و هزینه ی بسیار زیادی را نیاز دارد. از طرفی بسیاری از مفاهیم را نمی‌توانید خودتان درک کنید.

راه دوم: با استفاده از کلاسهای کمک آموزشی و یا دبیر خصوصی مفاهیم را درک کنید. این روش تا حدی نتیجه می‌دهد اما برای ما کارآمد نیست. زیرا کلاسهای خصوصی هزینه های بسیار سنگینی دارند. از طرفی به دلایلی مانند اتلاف وقت، رفت و آمد، آماده شد برای کلاس و … زمان بسیار زیادی را از شما تلف می‌کند. پس پیشنهاد اصلی چیست؟

من به شما یک راهکار هوشمندانه پیشنهاد می‌کنم. فیلم‌های آموزشی آکادمی تیزهوشان یک منبع فوق‌العاده عالی برای یادگیری مفاهیم هستند. قبلا در مورد دلایل برتری فیلم نسبت به سایر منابع آموزشی صحبت کردیم. اما در اینجا باید بدانید که این فیلم‌ها به صورت «صفر تا صد» هستند. یعنی فردی که حتی هیچ چیزی از درس مربوطه نمی‌داند، می‌تواند به قوی‌ترین فرد در این درس تبدیل شود. نمونه فیلم آموزشی مفهومی زیست و ریاضی نهم را در زیر مشاهده کنید.

گام دوم: بررسی خط به خط و اصولی کتاب

کتاب درسی همیشه یک منبع مهم به شمار می‌رود. متاسفانه بسیاری از دبیران و آموزشگاه ها برای پررنگ کردن نقش خود و کتابهایشان، اهمیت کتاب درسی را کمرنگ جلوه می‌دهند، در صورتی که یکی از مهم‌ترین منابع مورد نیاز برای قبولی در آزمون تیزهوشان همین کتاب درسی است.

مطالعه کتاب درسی نیازمند دقت و وسواس خاصی است. نکات بسیاری در متن، جداول و شکل‌های کتاب پنهان شده که از چشم دانش‌آموز و حتی دبیر پنهان می‌ماند. کافیست به نمونه زیر از فیلم‌های بررسی خط به خط زیست‌شناسی نهم نگاهی بیندازید. شما هم به این نکات دقت کرده بودید؟!

گام سوم: تثبیت مطالب مفهومی و مطالب حفظی

Book free iconاین مرحله یکی از مهم‌ترین مراحل یادگیری  دروس برای قبولی در آزمون تیزهوشان است. باید یک ارتباط اصولی و علمی بین مطالب مفهومی و مطالب حفظی برقرار کنید (بخصوص در دروس زیست‌شناسی و شیمی). یک راهکار بسیار عالی که در این مورد پیشنهاد می‌کنم این است که نکات اضافه و نکات تست‌هایی که می‌زنید را در بخش مربوط به خودش در کتاب درسی پیاده کنید. اینگونه شما هم مطالب حفظی را دارید و هم نکات مهومی را یادداشت کرده اید.

مشکل این راه چیست؟ مشکل این راه این است که شما نمی‌دانید چه نکاتی واقعا مفهومی محسوب می‌شوند و چه نکاتی اصلا ارزش نوشتن دارند. اگر بیش از حد یادداشت کنید گمراه می‌شوید و اگر مطالبتان ناقص باشد هم نتیجه کاملی نخواهید گرفت.

راه حل چیست؟ راهی که به شما پیشنهاد می‌کنم این است که از معلمتان کمک بگیرید که البته معلم هم با توجه به زمان کلاس تا حد کمی می‌تواند کمکتان کند. اما اگر می‌خواهید یک منبع جامع و کامل داشته باشید باید بگویم که در پکیج صفر تا صد زیست‌شناسی نهم، یک جزوه اختصاصی برای نهم و یک جزوه اختصاصی برای هشتم وجود دارد.

در این جزوات تمام متن کتاب درسی (۱)، نکات استنباطی از کتاب (۲)، نکات مفهومی خارج از کتاب (۳)، جداول و شکل‌های مکمل (۴)، نمودار‌های جمع‌بندی (۵) و مطالب دام‌دار وجود دارد. این جزوه بهترین منبع برای تسلط بر گام سوم مطالعه است.

(دسته‌بندی باکتری‌ها و نکات مهم هرکدام از آنها)

(بررسی ریزترین نکات آشکار و نهان کتاب درسی)

(بررسی کامل و حرفه‌ای تصاویر کتاب درسی و ارائه نکات خارج از کتاب)

گام چهارم: حل تست و یادگیری تکنیک‌های تست‌زنی

هر چقدر هم مطالعه داشته باشید بدون تست‌زدن چیزی بلد نیستید! تست‌زدن اهمیت بسیار زیادی دارد. به گونه ای که گاهی ما از طریق تست‌زدن مطالب را می‌آموزیم که به آن «آموزش بر مبنای تست زنی» (و یا روش test base ) می‌گویند.

حتما یک کتاب تست مناسب به عنوان منبع تست داشته باشید. اما علاوه بر داشتن منبع تست، شما باید روش‌های تست‌زنی و تکنیک‌های حل تست را بدانید.

Test free iconتکنیک‌های حل تست را چگونه بیاموزیم؟!

بهترین منبعی که به شما توصیه می‌کنم فیلم‌های حل تست در مجموعه‌های صفر تا صد آکادمی تیزهوشان است. در تمامی پکیج‌های صفر تا صد یک دی‌وی‌دی تحت عنوان «دی‌وی‌دی حل تست» وجود دارد. در این فیلم‌ها تمام تکنیک‌های مفهومی و سرعتی حل تست به طور کامل به شما آموزش داده شده است و می‌توانید از آنها بیشترین استفاده را ببرید. به چند نمونه زیر توجه کنید:

Warning free iconیک نکته بسیار مهم در مورد یادگیری تکنیک‌های تست‌زنی این است که شما باید علاوه بر سرعت بالا، مفهوم را هم بدانید. متاسفانه برخی آموزشگاه‌ها و دبیران صرفا تکنیک‌های فرمولی به دانش‌آموز یاد میدهند که در آزمونهای جدید اصلا قابل استفاده نیست و طراح به راحتی با تغییر جزیی سوال، دانش‌آموز را در دام می‌اندازد. پس مراقب این موارد باشید.

گام پنجم: مرور و جمع‌بندی

فرض کنید در یک باغ میوه هستید که میوه‌های مختلفی دارد. شما از تمام میوه ها مقداری چیده‌اید و روی زمین ریخته شده اند. برای حمل و نقل این میوه ها ۲ راه وجود دارد:

راه اول: تمام میوه ها را داخل یک گونی روی هم انباشته کنید و آن را داخل ماشین پرتاب کنید.

راه دوم: هر نوع میوه را در یک سبد اختصاصی قرار دهید و منظم داخل ماشین بار بزنید.

به نظر خودتان کدام راه منطقی تر است؟! طبیعتا راه دوم!

Fruits free iconدر راه اول شما ممکن است مقدار زیادی از میوه ها را بر اثر جابجایی نادرست از دست بدهید. خیلی از میوه‌ها ممکن است بگندند و بثیه را خراب کنند. اما در راه دوم شما تمام میوه ها را منظم دسته‌بندی کرده اید و در زمان نیاز به هر کدام به راحتی می‌تواند از انها استفاده کنید.

همین مثال را در مورد درس خواندن تعمیم بدهیم!

مطالب درسی مانند همین میوه ها هستند. اگر شما دسته‌بندی درست و حسابی ای برای آنها نداشته باشید ممکن است بخشی یا تمام انها را از دست بدهید. یعنی تمام زحمات قبلی شما برای جمع‌آوری و …. بیهوده بوده است. اما با مرور و جمع‌بندی اصولی در زمان نیاز به هر مطلب، به راحتی به آن مطلب با کیفیت بالا و سریع دسترسی خواهید داشت.

اهیمت بیشتر مرور و جمع‌بندی را در وویس زیر از زیان دکتر سیدمحمد حسینی، موسس آکادمی تیزهوشان بشنوید:

خلاصه مراحل اصلی مطالعه درستKnowledge free icon

 1. یادگیری عمیق مفاهیم (بهترین منبع: پکیج صفر تا صد)
 2. بررسی خط به خط و اصولی کتاب درسی (بهترین منبع: پکیج صفر تا صد)
 3. تثبیت مطالب مفهومی و مطالب حفظی (بهترین منبع: پکیج صفر تا صد)
 4. حل تست و یادگیری تکنیک‌های تست‌زنی (بهترین منبع: پکیج صفر تا صد)
 5. مرور و جمع‌بندی

تا اینجای کار با مراحل مطالعه اصولی بطور کامل آشنا شدید و متوجه شدید که پکیج‌های صفر تا صد بهترین وارزان‌ترین منبع برای خواندن اصولی هستند و تمام مراحل را پوشش می‌دهند. (برای آشنایی با هر پکیج روی آن کلیک کنید)

پکیج جامع هوش و استعداد تحلیلی

Shield free iconیک ویژگی متفاوت محصولات ما با سایر موسسات تضمین ۹۰ روزه است! یعنی تا ۹۰ روز بعد از خرید اگر از محتوای آن ناراضی باشید می‌توانید محصول را پس داده و کل پول ارزشمند خود را پس بگیرید!!! این تضمین را در هیچ یک از موسسه‌های آموزشی پیدا نمی‌کنید!!!

برای برنامه‌ریزی چه روشهایی وجود دارد؟

۲ روش اساسی برنامه‌ریزی وجود دارد: برنامه‌ریزی زمان‌محور و برنامه‌ریزی مبحث (محتوا) محور

Time free iconبرنامه‌ریزی زمان‌محور برنامه ای است که زمان کلید اصلی آن است. مثلا در برنامه‌ریزی عنوان می‌شود که «شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ ریاضی بخوان، یکشنبه از فلان ساعت تا فلان ساعت زیست تست بزن.» در نوعی دیگر از برنامه‌های زمان‌محور به دانش‌اموز گفته می‌شود هر روز چند ساعت درس بخواند. مثلا می‌گویند: «فردا باید ۲ ساعت ریاضی و ۱ ساعت شیمی مطالعه کنی و ۲ ساعت تست فیزیک بزنی.»

این سبک برنامه‌ریزی از نظر من به دردنخورترین سبک برنامه ریزی است. می‌دانید چرا؟ فرض کنید شما روز شنبه مریض می‌شوید. تکلیف برنامه آن روز چه می‌شود؟ کی قرار است برنامه را جبران کنید؟ یا مثلا فرض کنید شما شنبه حال و حوصله خواندن ریاضی را ندارید. پس برنامه‌تان چه می‌شود؟ به راحتی با این دو مثال بسیار ساده متوجه می‌شوید که این نوع برنامه‌ریزی اصلا قابل انعطاف نیست و نمی‌توانید آن را تغییر بدهید. همین باعث می‌شود هیچگاه طبق برنامه پیش نروید.
متاسفانه بسیاری از موسسات برای راحتی کار خودشان به دانش‌اموزان برنامه‌های زمان‌محور می‌دهند. بسیار از آنها یک برنامه‌ را نوشته و برای چندین دانش‌اموز ارسال می‌کنند و هزینه‌های سنگینی هم از آنها دریافت می‌کنند.

و اما برنامه مبحث محور چیست؟

Books free iconدر این برنامه مشاور برای شما مباحثی را بصورت هفتگی مشخص می‌کنید و شما باید هر هفته به آن اهداف برسید. مشاور به شما چندین راه پیشنهادی برای مطالعه (طبق شخصیت و ویژگی‌های اختصاصی شما) می‌دهد و این شمایید که بسته به وضعیتتان راه مناسب را انتخاب می‌کنید. اما نکته مهم آن است که قطعا هر هفته به هدفتان خواهید رسید. این کار برای مشاور سخت‌تر و وقت‌گیرتر است، اما بازدهی دانش‌اموز را بطور بسیار زیادی بالا می‌برد.

Meeting free iconتمام مشاورین آکادمی تیزهوشان بصورت مبحث‌محور و با صرف زمان زیاد برای شما برنامه‌ریزی می‌کنند. برنامه‌های تک تک شما بصورت اختصاصی است و بهترین راه برای موفق است.

آزمودن قبل از آزمون …

Quiz free iconیک سوال مهم که برای تمام دانش‌آموزان پیش می‌اید این است که آیا باید در آزمونهای آزمایشی شرکت کنم؟ پاسخ همیشگی من به این سوال این است:

اگر آزمونی «تمام» ویژگی‌های مورد نیاز را داشته باشد باید حتما شرکت کنید و در غیر این صورت خیر

شرکت در آزمون می‌تواند نقاط ضعف و قوت شما را مشخص کند تا در صدد اصلاح و تقویت آنها تلاش کنید. اگر دقت کرده باشید تیم‌های ورزشی هم قبل از مسابقات مهم (مثلا جام جهانی) چندین بازی تدارکاتی انجام می‌دهند تا آمادگی لازم را کسب کنند.

آزمون چطور به شما کمک می‌کند؟Test free icon

 1. بطور کلی آزمون دادن به ۶ دلیل کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد:
 2. الگو و راه کلی درس خواندن را مشخص می‌کند
 3. به مرور تثبیت مطالب کمک می‌کند
 4. نقاط ضعف و قوت شما را مشخص می‌کند
 5. قدرت مدیریت زمان و مدیریت آزمون شما را زیاد می‌کند
 6. آمادگی روانی شما را بیشتر می‌کند

ویژگی‌های یک آزمون مناسب چیست؟

در ابتدا فیلم زیر را با دقت مشاهده کنید و سپس توضیحات پایین را بخوانید.

۱. بودجه‌بندی حرفه‌ای

List free iconیکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آزمون بودجه‌بندی است. بودجه‌بندی درست باعث می‌شود که دانش‌آموز هدفمند عمل کند و طبق یک برنامه درست درس بخواند. بودجه‌بندی می‌تواند مانند یک مشاور الگوی درس‌خواندن درست را برای دانش‌آموز ترسیم کند. پس اگر آزمونی با بودجه‌بندی نامناسب دیدید اصلا فکرش را هم نکنید!

۲. سوالات استاندارد

Request free iconاهمیت سوالات استاندارد از هیچ کسی پوشیده نیست. قطعا آزمونی که سوالات غیراستانداردی دارد می‌تواند به دانش آموز آسیب بزند. چه سوالات ساده زیادی داشته باشد چه سوالات فوق‌العاده سخت. مهم این است که آزمون الگوی سوالی منظم و درستی داشته باشد و تا حد ممکن در طول آزمونها باعث پیشرفت و ارتقا دانش‌آموز شود. هر چه روند سوالات بیشتر به آزمون تیزهوشان نزدیک باشد بهتر است.

۳. پاسخنامه اصولی

List free iconیکی دیگر از ویژگی‌های بهترین آزمون آزمایشی تیزهوشان پاسخنامه درست و اصولی است. در پاسخنامه باید علت غلط بودن سایر گزبنه‌ها بیان شده باشد و همچنین راه‌های خلاقانه حل سوال هم به دانش‌آموز بیاموزد. اگر آزمونی سوالات خوبی داشته باشد اما پاسخنامه مناسبی نداشته باشد مفید نخواهد بود.

۴. پشتیبانی حرفه‌ای

Classroom free iconپشتیبانی پس از آزمون بسیار اهمیت دارد. شما باید پس از آزمون نکات زیادی را در مورد آن بدانید؛ مثلا باید بدانید چه نیپ سوالاتی جدید هستند، چه سوالاتی دام‌دار بوده است، چه سوالاتی ممکن است در آزمون تیزهوشان مطرح شود، برای آزمون آینده چطور برنامه‌ریزی کنید و … . تمام این موارد باعث می‌شود که شما هرفمندتر از قبل تلاش کنید و بتوانید روز به روز نتیجه بهتری بگیرید.

Warning free icon

متاسفانه در آزمونهای موسسات مختلف تمام این ویژگی‌ها رعایت نمی‌شود. بسیاری از موسسات برای کاهش هزینه و انرژی در برخی از این ویژگی‌ها سهل‌انگاری می‌کنند اما با تبلیغات زیاد دانش‌آموزان زیادی را جذب کرده و شناخته تر می‌شوند. هر گاه خواستید در آزمونی شرکت کنید حتما این ویژگی‌ها را در آن چک کنید.

 

بهترین آزمون برای آمادگی تیزهوشان چیست؟

بهترین آزمونی که من به شما پیشنهاد می‌کنم آزمونهای آنلاین آکادمی تیزهوشان است. در این آزمونها علاوه بر اینکه تمام ویژگی‌های بالا با وسواس زیاد رعایت شده، ویژگی‌های دیگری وجود دارد که تا حد ممکن به شما کمک می‌کند بتوانید پیشرفت بسیار زیادی در خودتان شاهد باشید. توصیه می‌کنم حتما فیلم زیر را در مورد آزمونهای آکادمی تیزهوشان با دقت مشاهده کنید:

هیچ کسی موفق به دنیا نیامده است. اگر احساس می‌کنی به موفقیتی که انتظار داشتی نرسیده‌ای باید علت را جستجو کنی. با راه‌حل هایی که در بالا به آنها اشاره کردم پیش برو و مطمئن باش نتیجه خواهی گرفت. همین الان تصمیم بگیر، منابع مورد نیاز برای قبولی در آزمون تیزهوشان را تهیه کن و با کمک ما و تلاش خودت در راهی که به باور داری قدم بردار. قطعا موفقیت چشم به راهت است

اگر سوال و یا مطلب مهمی وجود دارد که در این مقاله کامل به آن پرداخته نشده است حتما در بخش «دیدگاه‌ها» به ما بگویید. حتما به زودی بطور کامل در همین مطلب در موردش توضیح خواهم داد.

Smartphone free iconاگر نیاز به توضیحات بیشتر در زمینه خرید محصولات و یا ثبت‌نام دوره‌های مشاوره دارید شماره خودتان را در زیر وارد کنید. ما با شما تماس میگیریم و راهنمایی‌های لازم را به شما می‌کنیم.

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

سیدمحمد حسینی

همیشه آرزو داشتم یک مرجع درسی کامل و تخصصی قابل دسترس برای تمام دانش‌آموزان بود تا همه از آموزشهای آن استفاده می‌کردند. آن آرزو اکنون «آکادمی تیزهوشان» نام دارد ...

دیدگاه کاربران ...

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

 1. توسط fatemeh amirimanesh

  سلام مقاله ی خیلی عالی بود ممنون
  فقط میخواستم بگم من تو آزمون های آنلاین شرکت کردم
  اگه طی سال نتونم رتبه خوبی بیارم ناامید میشم و فک میکنم اینطوری منو از هدفم بیشتر دور میکنه
  میشه لطف کنید راهنماییم کنید؟

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام
   من به شما قول میدم شما پیشرفت خودتون رو در ازمونها شاهد هستید. اینطور انگیزه می‌گیرید، درسته؟! روی حرفم حساب کنید
   موفق باشید

 2. توسط fatemeh amirimanesh

  بله درسته، با پیشرفت، انگیزم بیشتر میشه
  یه سوال دیگه ای هم داشتم:
  میخواستم بدونم بودجه بندی آزمون ها چه موقع و چگونه برامون ارسال میشه؟

 3. توسط علی طاهرپورآذر

  با سلام و عرض ادب
  مقاله بسیار جامع و خوبی بود که همه نکات قبولی رو در ان گفته بودید من یک سوالی داشتم اینکه من خودم برنامه ریزی مبحث محور کردم به طوری که تا اخر تابستان زیست شناسی فیزیک شیمی و نیمی از ریاضی تموم میشه که البته الان شیمی تموم شده بنظرتون من با همین روال ادامه بدم یا اون طوری که تو ویس هاتون گفتید انرژیم رو فقط بزارم رو ریاضی و زبست شناسی ؟
  بعد سوال دومم این هس که من اکنون زیست فصل یک رو تموم کردم (جزوه+سی دی) و تست هاشم زدم از کتاب مرشد تیزهوشان و IQ بنظرتون از سایر کتاب ها هم تست هاشو بزنم یا برم سراغ فصل دوم؟
  ممنون میشم به این دو سوال بنده پاسخ دهید

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام. ۲ نکته رو توضیح بدم
   ۱. اگر برنامه‌ریزی که کردید باعث نمیشه کیفیت خوندن مطالب کاهش پیدا کنه، ادامه بدید. خیلی عالیه
   ۲. به نظر من فصل دوم رو شروع کنید. وقتی تمام فصل‌ها تمام شد برگردید و از اول مرور کنید
   موفق باشید

 4. توسط امیررضا سلیمانی

  سلام دکتر حسینی لطفا سریعتر به پیام های ما جواب بدید.

 5. توسط Mohammad

  من کاملا با آزمون آنلاین مخالفم هر چه قدر هم مطالبش
  خوب باشه باز هم با آزمون حضوری فرق داره و…..
  من خدوم حدود ۳ ساله که تو آزمون های حضوری شرکت میکنم
  و تراز های خیلی خوبی دارم ولی اصلااااااد راضی نیستم به دلایلی
  که توی همین مطلب به خوبی توضیح داده وخیلی مطالب دیگههه اما من خودم از اوایل تابستون از پکیج ها استفاده میکنم
  و خیلی راضیم و به همه توصیهههه میکنم عاااااالین!‌!

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام
   محمدجان اول از همه خیلی خوشحالم که از پکیج‌ها راضی هستی. در مورد آزمون‌های حضوری متاسفانه دلایلی که عرض کردم مشکل ایجاد کرده. البته همونطور که گفتی بالاخره آزمون حضوری مزایای خاص خودش رو داره. اما آزمونهای آنلاین هم ویژگی‌های منحصر به فردی داره که ازمون حضوری نداره. واقعیت اینه که افراد باید با توجه به نیازشون نوع آزمون رو انتخاب کنن.
   موفق باشی

 6. توسط علی

  ببخشید از ۱۰ فصل پکیج کدوم فصل هاش برای ریاضی هشتم هست؟

 7. توسط sina. R

  سلام دکتر . میتونیم تا آخر تابستون به جز ریاضی و زیست که گفتین بخونین. فیزیک رو هم بخونیم ؟!
  چون من توی این درس مشکل دارم .

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام
   من حتما برای این درس برنامه میدم. اما مطمئن باشید با دی وی دی فیزیک مفهومی نهم هیچ مشکلی نخواهید داشت. نگرانش نباشید

 8. توسط abolfazl

  سلام.ممنون از مقاله مفیدی که در اختیار عموم گذاشتید
  من پایه نهم هستم و امسال آزمون تیزهوشان و نمونه دارم
  مطالبتون خیلی منو تغییر داد
  سپاسگذارم

 9. توسط Kiana

  سلام و عرض خسته نباشید
  ببخشید میگم که DVDفیزیک مفهومی در حد فرمولهای کتابه یا مثل پکیج های صفر حاصل سطحش خیلی بالاتره؟

 10. توسط sina. R

  سلام دکتر حسینی . خسته نباشید .
  شما توی وویس تون گفتیم که برای ریاضی مبتکران بگیرین. مثلاً من که توی تست ضعیف هستم برای من خوبه یا نه ؟؟

 11. توسط sina. R

  سلام دکتر حسینی . خسته نباشید .
  شما توی وویس تون گفتیم که برای ریاضی مبتکران بگیرین. مثلاً من که توی تست ضعیف هستم برای من خوبه یا نه ؟؟
  بعد به نظر شما کتاب iQ جامع گاج خوبه ؟
  چون هم درسنامه داره هم تست ؟

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام
   اگر از پکیج صفر تا صد استفاده می‌کنین می‌تونین تست‌های مرشد رو بزنین. جای نگرانی نیست. کتاب دیگه هم خوبه

 12. توسط sina.R

  سلام . روز بخیر .
  بهترین درسنامه ریاضی نهم رو کدوم کتاب داره ؟!
  ممنون میشم اگه جواب بدین

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام
   کتابهای گاج معمولا درسنامه کاملی دارن. اما هیچ کتابی به معنای واقعی کامل نیست

 13. توسط sina.R

  سلام دکتر . ایام به کام .
  من وقتی تست های درس ریاضی رو میزنم .
  بعد میرم که سوال هارو از روی پاسخنامه بررسی کنم .
  یکم گیج میشم و نمیفهمم . چیکار کنم !!؟

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام
   این دقیقا یکی از مواردی هست که بسیاری دانش‌اموزان مواجه هستند باهاش. کتابهای بازار پاسخنامه‌های خوبی ندارند. توصیه می‌کنم آموزش کامل رو با استفاده از پکیج صفر تا صد ریاضی ببینید

 14. توسط sina. R

  سلام دکتر . ممنون از مطالبتون
  من کتاب IQ جامع گاج نهم رو دارم . درس زیست ش خیلی خوبه ولی درس ریاضی ش نه درس نامه خوبی داره نه پاسخ نامه خوبی . یعنی من بیشتر نکات تستی رو نمیفهمم. میخواستم بدونم که دیگه از این منبع استفاده .نکنم ؟! برم سراغ یک کتاب دیگه؟ یا پکیج های شما رو استفاده کنم ؟

  • توسط سیدمحمد حسینی

   توصیه میکنم از پکیج‌ها استفاده کنین چون کامل هستن و حدود ۵۰۰ تست هم دارن. اما برای تمرین بیشتر می‌تونین از هر کتابی که دارید به راحتی استفاده کنین.
   موفق باشید

 15. توسط sina. R

  سلام دکتر . روز بخیر .
  میشه برای تمامی پکیج ها یک جزوه اختصاصی تست تهیه کنین که تمامی سوال های تیزهوشان . المپیاد. و نمونه دولتی . سال های قبل باشه که دیگه نیآزی برای خرید کتاب نباشه .
  چون کتاب های بازار پر از اشکالات تستی هست .

 16. توسط امیررضا سلیمانی

  سلام دکتر لطفا ۵ تا از مقالاتی که من نوشتم رو با نظر خودتون بزارین تو سایت و بقیه رو برای اول ماه آینده بزارید.
  باتشکر

 17. توسط امیررضا سلیمانی

  سلام دکتر ببخشید یه کار خیلی ضروری دارم لطفا بیاید تلگرام

 18. توسط امیررضا سلیمانی

  سلام دکتر چند ساعت طول میکشه تا یک مقاله در سایت منتشر بشه؟

 19. توسط امیررضا سلیمانی

  سلام دکتر مقاله ها چی شد؟
  چرا اونا رو منتشر نمیکنید.ماه تموم شد.
  لطفا سریعتر کار هارو انجام بدید. من ۴ روزه منتظرم که شما به وعده تون عمل کنید.

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام
   مقالات اول ماه دیگه منتشر میشه به دلایلی. اما نکته ای که هست و باید بهش توجه کنید اینه که نباید مقالات کپی از سایت‌های دیگه باشه و باید نوشته خودتون باشه. هرچند کوتاه و ساده. من مطمئنم خود شما مقالات کوتاه و بسیار خوبی می‌تونین بنویسید!
   موفق باشید

 20. توسط امیررضا سلیمانی

  سلام دکتر خسته نباشید
  شما چه مقالاتی رو در کانال تلگرام منتشر میکنین؟

 21. توسط fatemeh amirimanesh

  سلام آقای دکتر حسینی
  من در مدرسه عادی تحصیلی میکنم. دوستان من میخوان برای قبولی در تیزهوشان، امسال رو در مدرسه نمونه دولتی تحصیلی کنن.
  اونا برخلاف من تابستون رو درس نمیخونن.
  نظر شما چیه؟ آیا اگه در مدرسه نمونه درس بخونیم، امکان قبولی مون بیشتره؟
  البته اکثر دبیران ما در مدارس شاهد و تیزهوشان تدریس میکنن.
  اگه میشه لطف کنید نظرتون رو بگید!

 22. توسط sina.R

  سلام دکتر .
  میخواستم بدونم کل کتاب های هشتم رو مرور کنیم یا فقط اختصاصی ها ؟!؟!
  به روش test base مرور کنیم ؟!؟!

  • توسط سیدمحمد حسینی

   در وویس کانال توضیح دادم که همه رو مرور کنید. عمومی‌ها رو از کتاب بخونید و اختصاصی ها را تست بیس مرور کنید
   موفق باشید

 23. توسط sina. R

  سلام .
  من آموزش های ریاضی رو با پکیج ها دیدم .
  ولی وقتی تست میزنم . میرم پاسخنامه رو نگاه کنم .
  سوال رو نمیفهمم. یعنی کتابی که من دارم پاسخنامه
  خوبی نداره ، چیکار کنم .

 24. توسط Niyayesh

  سلام
  دکتر من مدرسه معمولی درس میخونم اما راهنمایی تیزهوشان قبول شدم و نرفتم الان دارم برا آزمون میخونم و تو تابستون علوم و ریاضی خوندم اما متاسفانه ما دروس علوم رو به صورت اختصاصی نمیخونیم همه به صورت جامع و یک کتاب من از کتاب سیر تا پیاز علوم استفاده میکنم که سوالات سطح بالا داره اما خب دروس جدا نیستن بنظرتون مشکلی پیش نمیاد من قصد دارم روی ریاضی بیشتر سرمایه گذاری کنم و از پکیج هاتون استفاده کنم کتاب خوب چی معرفی میکنید که برای علوم بخونم
  چون برام واقعا مهمه که بتونم دروس شیمی و فیزیک و زیست رو هم به خوبی بخونم و بتونم تست بزنم

 25. توسط امیررضا سلیمانی

  سلام دکتر چرا جایزه مقاله رو اعلام نمیکنین؟

 26. توسط sina. R

  سلام . دکتر من آموزش رو با استفاده از پکیج ریاضی دیدم . ولی وقتی تست میزنم . کتاب من پاسخ نامه خوبی نداره . چیکار کنم ؟!؟!!؟
  لطفاً زود پاسخ دهید . ممنون

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام
   معمولا کتابها پاسخ درست و حسابی ندارند. در حال نوشتن یک کتاب جامع ریاضی هستم که می‌تونین به زودی تهیه کنید

 27. توسط kia

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید میگم که این کتاب جامعی که امروز درموردش گفتید با کتاب حل تست ریاضی صفر تا صد متفاوته؟بعد برای خریداران پکیج ریاضی به صورت رایگان ارسال میشه یا جدا باید بخریم؟اگه فرق دارن کتاب حل تست حدودا کی آماده میشه؟ بعد پکیج صفر تا صد فیزیک هم میشه بگین حدودا کی آماده میشه؟؟چون آزمونهای آکادمی علومش تفکیکیه برا همین باید از همون اول فیزیک وشیمیو….اینا هم بخونیم ببخشید سوالا زیاد شد ولی لطفا جواب بدید

 28. توسط امیررضا سلیمانی

  سلام دکتر اپدیت پکیج ها رو کی ارسال میکنید؟
  من پکیج شیمی رو هنوز شروع نکردم به خوندن و تا الان بخاطر مشکل توی درس زیست شناسی فقط یه فصل ازش خوندم
  من تو تابستان کلا ریاضی فصل اول نهم و زیست فصل اول نهم و دروس هشتم رو خوندم.لطفا راهنماییم کنید.با تشکر

 29. توسط امیررضا سلیمانی

  سلم دکتر من نفر ۸ شدم.پس چرا اسمم نیست؟

 30. توسط sina. R

  سلام دکتر امیدوارم حالتون خوب باشه .
  من آموزش مفهومی رو با استفاده از پکیج ریاضی دیدم
  ولی وقتی تست میزنم و میخوام جواب یا پاسخنامه رو بررسی کنم . متوجه نمیشم یعنی کتاب من پاسخنامه خوبی نداره .! چیکار کنم !؟

 31. توسط سید علی

  خوبه ولی میتونین بهتر بشین و امکاناناتتون رو بیشتر کنین مثلا اون پولی هارو رایگان بذارین

 32. توسط niloofar

  سلام من یک مشکل خیییلی خییلی بزرگ دارم اونم اینه که بعد از مدرسه خیلی خسته میشم چون تا ساعت۲مدرسه هستم و وقتی میام خونه میخوابم مثلا امروز تا ساعت ۸ خوابیدم و ناچار تا ساعت ۱یا ۲ شب باید بخونم تا از برنامم عقب نمونم و این روند هر روز ادامه داره شما میتونین راهنماییم کنین؟؟

 33. توسط سید علی حسینی سارانی

  عالی ولی خیلیاش گرونن

 34. توسط m

  با عرض سلام و ادب
  پکیج صفر تا صد فیزیک کی آماده میشه؟ مثل زیست ،پایه هشتمم جزوشه؟حداکثر تا اول دی آماده میشه؟

 35. توسط Mahdi

  سلام
  می خواستم بدونم هنوز آزمون ورودی نمونه و تیزهوشان نهم به دهم هست؟
  بعضیا میگن نیست و بعضیا میگن نه.
  ممنون

 36. توسط Ahmad

  سلام.ببخشید بودجه بندی سوالات کلا فرق کرده.نمیخواید مقاله تون رو بروز کنید؟

  • توسط سیدمحمد حسینی

   بله اپدیت جدید آماده هست. امشب بودجه بندی جدید اضافه میشه به مقاله. ممنون از شما

 37. توسط mj

  ببخشید من تو آزمون های آنلاین همیشه رتبه های خوبی میارم مثلا در آزمون فازتاز من رتبه ۸ در کشور آوردم به نظرتون من تو آزمون تیزهوشان قبول می شوم؟

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام. تمرکزتون روی افزایش سطح علمی باشه. کاری نداشته باشید به رتبه. البته خیلی خوبه که رتبه بالایی داشته باشید و تبریک میگم بهتون

 38. توسط fatemeh. R

  سلام ، خسته نباشید.
  ببخشید شما گفتید مشاور خوب تاثیرات خوبی هم می گذارد اما چگونه بفهمیم که چه مشاوری خوبه؟

 39. توسط fatemeh. R

  سلام ، خسته نباشید.
  ببخشید شما گفتید مشاور خوب تاثیرات خوبی هم می گذارد اما چگونه بفهمیم که چه مشاوری خوبه؟
  به نظرتان مشکلی ندارد که مشاور از اقوام باشد؟

  • توسط سیدمحمد حسینی

   مشاور خوب رو می‌تونید توی دو هفته بشناسید. با برنامه و پیشنهاداتش پیش برید و ببینید در دو هفته تغییر مثبت در شما ایجاد شده یا نه.
   مشاور می‌تونه هر کسی باشه. فقط مهمه که تجریه کافی رو داشته باشه

 40. توسط R.k

  سلام
  مطلب خیلی خوبی بود ممنون
  من تو یادگیری هیچ مشکلی ندارم و خیلی قشنگ میتونم تمام مفاهیم رو درک کنم و حیلی هم تمرین حل میکنم و نتیجه های خوبی هم میگیرم ولی تو آزمون جامع ها و تست های مهم کلا یه جور دیگه برخورد میکنم و خیلی نتیجه ی مطلوبی نمیگیرم.

  • توسط سیدمحمد حسینی

   بخشی از مشکل به نظرم مربوط به استرس الکی هستش. باید کم کم مدیریت آزمون رو یاد بگیرید که حتما من هم مجددا آموزش میدم. اگر بتونید آرامشتون رو حفظ کنید و برای خودتون بزرگ نکنید ی آزمون رو مشکل حل میشه

 41. توسط R.k

  سلام
  خیلی ممنون از مطلب خوبتون
  من درسا رو خیلی خوب و مفهومی یاد می گیرم و تمرین‌هایی هم که انجام میدم خیلی خوب جواب میدم و تست که میزنم خیلی خوب میزنم ولی نمی دونم مشکل کجاست که تو آزمون جامع ها آزمون رو خیلی بد میدم خیلی بد
  در حالی که امتحانات تشریحی سطح بالا رو خیلی خوب پاسخ میدم.

 42. توسط sajad

  سلام آقای حسینی
  لطفا میشه به من حداقل یک پکیج رو رایگان بدین
  باور کنید وضع مالی مون خوب نیست
  مطمئن باشین پشیمونتون نمیکنم و قبول میشم…………
  لطفا

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام
   متاسافنه هزینه تولید و ارسال به شدت بالاست. ما حتی قیمت‌هامون رو هم افزایش ندادیم برای اینکه امکان تهیه راحت تر باشه برای دانش‌آموزان. فروش ویژه‌ای هم که گذاشتبیم برای این هست که افراد بیشتری بتونن تهیه کنن و کمتر از این قیمت‌ها با هزینه تولید و ارسالش به مشکلم می‌خوریم. امیدوارم درک کنید

 43. توسط امیررضا سلیمانی

  سلام آقای حسینی چرا تو تلگرام جواب نمیدید؟این بود برنامه ریزیتون.این بود آپدیت هاتون.شما که گفتید تا اسفند آپدیت ها آماده س.واقعا نمیدونم چی بگم.آدم سوالم دارم از تون میپرسه میگین میرم میبینم بعد میام بهت میگم.این دیگه چجورشه؟الان ۵ ماهه هنوز جوابمو ندادین.لطفا رسیدگی کنین.با تشکر

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام عزیزم
   متاسفانه اصلا دسترسی به اون اکانت ندارم. و برای همینه میگم هر سوالی دارید در سایت بپرسید. طبیعتا برای من هم وقت‌گیرتر و سخت تره که اینجا بخوام پاسخ تک تک افراد رو بدم. اما بسیاری از بچه ها اینجا پرسیدند و پاسخ کامل گرفتن. امیدوارم درک کنید.
   در مورد آپدیت‌ها باید بگم که آپدیتی آماده شده بود. اما با توجه به روند حدید آزمون تیزهوشان نیاز ندیدم منتشرش کنم. چون همین پکیج کاملا پاسخگو هست و وقت شما خیلی ارزشمنده. و البته این نکته رو توجه داشته باشید که فقط شما نیستید! نزدیک به هزار دانش‌اموز از من سوال دارن در مورد پکیج‌ها و … . باور کنید روز من هم ۲۴ ساعته! بگذریم از خواب و کلینیک و … .

 44. توسط sin.R

  سلام دکتر . شما گفتین برای پکیج استعداد تحلیلی هزینه آن حدود ۴۰۰ خورده ای هست .
  به نظر تون زیاد بالا نیست ؟؟؟؟

  • توسط سیدمحمد حسینی

   حجم فیلم‌ها زیاده. ما تا جاییه که بشه سعی داریم قیمت‌ها پایین باشه که تهیه راحت تر بشه. اما اینقدر هزینه تولید و ارسال زیاد شده و زیادتر میشه که ما واقعا به سختی قیمت‌هامون رو ثابت نگه داشتبم. اما تا جایی که امکان داشته باشه هزینه رو کم می‌کنیم و فروش ویژه ای هم برگزار می‌کنیم براش

 45. توسط امیررضا سلیمانی

  سلام آقای حسینی اون پکیجی که آپدیت شده رو برای من ارسال کنید.من مشکلی ندارم. باتشکر

  • توسط سیدمحمد حسینی

   مباحثش به کارتون نمیاد. ولی صحبت میکنم با مسئول ویراش و ادیت فیلم‌ها براتون آماده کنن

 46. توسط رسول

  سلام. مطالب مفیدی بود. ولی کاش میشد بهترین روش خوندن ریاضی رو آموزش میدادین☺

 47. توسط میکائیل

  سلام آقای حسینی من در آزمون های قلم چی استعداد تحلیلی رو ۹۰ و ۱۰۰ میزنم و در کشور رتبه میارم ولی در درس هایی مثل علوم و دینی خیلی ضعیفم اگه میشه کمکم کنید.

 48. توسط نگار ازادی

  سلام ببخشید پکیج ریاضی چند روزه به دستمون میرسه؟

 49. توسط مریم

  ببخشید من سوالاتی تو بعضی تستا دارم هیچکس هم نیس بهم کمک کنه به نظرتون چیکار کنم

 50. توسط Mostafa Xy

  با عرض سلام و ادب و احترام؛
  مطلب بسیار خوبی بود، فقط در مورد کلاس‌هایی که شما میگید، آموزش برخط ( آنلاین) برتره ولی این رو هم بدونیم که میتونیم با یه تیر دو نشون بزنین اونم اینکه در کلاس حضور داشته باشی و کنارش از همون کلاس یه فیلم تهیه کنی.
  با تشکر.

 51. توسط امید

  سلام من که تیزهوشان رشته ی تجربی انتخاب کرده ام باید ریاضی را زیاد بخونم یا علوم؟
  ۲_علوم بیشتر چه بخش هایی رو بخونیم؟
  زیست شناسی یاشیمی یا زمین شناسی یا فیزیک؟

  • توسط سیدمحمد حسینی

   توی علوم چون همه سوالات یک ضریب و یک تراز داره بستگی داره توی چه درسی ضعیف تر هستید. اونو بیشتر مطالعه کنید و از طرفی نقاط قوتتون رو هم حفظ کنید.
   از طرفی شما هم باید علوم رو بالا بزنید هم ریاضی

 52. توسط مرتضی

  سلام خسته نباشید می خواستم بدونم که اگه برای آزمون تیز هوشان سوالات تیز هوشان رو بزنیم کفایت می کنه یا باید تست های دیگه رو هم بزنیم

 53. توسط امیررضا سلیمانی

  سلام آقای حسینی خسته نباشید ببخشید این ویرایش و ادیت آپدیت پکیج ریاضی انجام شد که برام ارسالش کنین؟باتشکر

  • توسط سیدمحمد حسینی

   نمونه سوالات جدیدش برای عید ارسال میشه برای دوستان
   فیلم‌هایی که قرار بود اضافه بشه چون نیازی نبود برای آزمون امسال حذف شد که وقت دانش آموزان گرفته نشه

 54. توسط امیر مهدی

  سلام اقای حسینی
  چندتا سوال داشتم اول اینکه راسته که شما میخواین کتاب ریاضی را تالیف بکنین و اگر تالیف بشه زمانش کیه؟
  پکیج صفر تا صد ریاضی چند ساعت اموزش داره؟
  من توی ریاضی تقریبا قوی هستم ولی توی استعداد تحلیلی نه به نظرتون کدام رو خریداری کنم و فقط هم میتونم یکیشو خریداری کنم واگر استعداد تحلیلی رو بخرم تضمین شدست دیگه؟

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام
   ۱. کتاب تالیف شده ولی متاسفانه به دلیل مسائل اداری به امسال نمیرسه
   ۲. استعداد تحلیلی رو خریداری کنید
   ۳. حذاقل ۷۰ درصد به بالا می‌تونین پاسخ بدید و این فوق‌العادست
   موفق باشید

 55. توسط رسول

  آقای دکتر من به سوآل دارم. آیا ۷ ساعت یا ۸ ساعت کافی هست. در ضمن آگه من از ۵۰ تست هوش ۴۰ تا و عمومی ها رو بالای ۷ تا و اختصاصی ها رو یعنی ریاضی رو ۴ تا و علوم رو ۵ تا درست بزنم، آیا قبول میشم؟

 56. توسط sin.R

  سلام دکتر . چند تا سوال دارم .
  ۱ _ برای دینی ، قرآن و اجتماعی چه کتاب تستی رو توصیه میکنید؟
  ۲ _ و آیا ۵ آزمون جامع آنلاینی آکادمی زمانش کی هست با توجه به زمان آزمون اصلی ؟
  ۳ _ و من همش فکر میکنم هر چی تست میزنم نمیتونم سوال های آزمون اصلی رو جواب بدم مخصوصاً ریاضی . پکیج صفر تا صد ریاضیات رو هم دارم

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام
   ۱. خیلی سبز کتابخوبیه. البته همه کتابا مثل همن. همونی که دارید خوبه!
   ۲. آزمونهای ما از فردا جامع هستن! مجبوریم!
   ۳. الان با صفر تا صد ریاضی پیشرفتی حس کردید؟

 57. توسط امیررضا سلیمانی

  سلام آقای حسینی لطفا هر چیزی رو که از پکیجا آپدیت کردید ارسال کنید.چون یادمه گفتید ۱-میخام پکیج صفرتاصد فیزیک رو منتشر کنم. ۲-کتاب ریاضی صفرتاصد رو بنویسم. ممنون از زحماتتون.

  • توسط سیدمحمد حسینی

   کتاب ریاضی که نوشته شد و الان دست انتشاراته و برای امسال نمیرسه. (مسئولیتش با بنده نیست و مراحل اداری انتشارات هست)
   پکیج صفر تا صد فیزیک هم در حال ضبطه. از اونجایی که نیاز دانش‌آموزان به پکیج هوش و استعداد تحلیلی بسیار بیشتر بود تمام نیروی تیم رو گذاشتیم برای تولید این پکبج که بتونیم ۲۰ اسفند منتشرش کنیم و دانش آموزان استفاده کنن.

 58. توسط sin.R

  سلام . شما که گفتین با پکیج ریاضی پیشرفت خودتون رو احساس کردید .
  من هنوز پیشرفت خودم رو احساس نکردم متاسفانه 😫😫 و از پکیج هم یکم بد استفاده میکنم !!!!!!!!
  مثلا من فصل اول رو خوب بلدم و اکثر تست های مرشد رو زدم .
  ولی توی فصل های ۴ و ۵ هنوز ضعیفم .
  از هر فصل چند تا تست بزنم ؟!!!! 😵😵😵

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام
   همونطور که میگی احتمالا بد استفاده میکنی! روش استفادت از پکیج اونطوری هست که من گفتم؟

 59. توسط sin.R

  سلام دکتر . از هر قسمت پکیج ریاضی اگه ۱۳ تا تست بزنیم خوبه ؟؟
  به نظرتون با این روش خوندن میتونیم پیشرفت خودمون و احساس کنیم ؟

 60. توسط komeil

  سلام و عرض خسته نباشید به شما
  از شما بابت مقاله عالی تان تشکر میکنم
  سوالم این است که من نهم هستم و برای تیزهوشان امسال درس میخوانم میخواستم بگویم من همه درس ها را جدی بخوانم یا فقط علوم و ریاضی و دیگر سوالم این است که تعطیلی مدارس بخاطر شیوع کرونا مرا از درس خواندن کسل و بی میل کرده است تشکر

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام
   ۱. اولا شما باید تمامی درس ها رو جدی بخونید. اما تمرکزتون بیشتر روی دروس ریاضی، علوم و استعداد تحلیلی باشه
   ۲. اتفاقا این بهترین زمان سبقت از دیگرانه. توصیه میکنم مثل سایر دانش‌اموزانی که قصد موفقیت در آزمون رو دارند پکیج‌های صفر تا صد رو تهیه کنید و شروع کنید جدی درس خوندن رو طبق برنامه ای که مشخص کردم

 61. توسط درسا حاتمى

  سلام خسته نباشید
  مقاله بسیار مفیدى بود ممنون بابت زحماتتون
  فقط من یه سوال داشتم
  من الان تازه شروع کردم و براى شروع به نظرتون دیر هست یا نه؟
  براى شروع هم کتاب جامع IQ و استعداد تحلیلى IQ خریدم. ولى الان به نظرتون اجباره من دى وى دى ها تون رو خریدارى کنم؟
  ممنون🌸

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام
   هیچ اجباری برای تهیه پکیج‌ها نیست. صرفا در زمان کمتر نتیحه بیشتر میگیرید. با همین کتابها هم می‌تونین نتیجه بگیرید اگر کامل و دقیق همه نکات رو بخونید و همه تست ها رو بزنید

 62. توسط sin.R

  سلام دکتر . به نظرتون در روز های تعطیل چند درس بخونیم یعنی تنوع مون چجوری باشه ؟
  چه درس هایی رو هر روز مطالعه کنیم ؟
  و همینطور برای هر درس چند ساعت وقت بزاریم ؟

  • توسط سیدمحمد حسینی

   روزهای تعطیل حدود ۱۰ ساعت باید مطالعه داشته باشید و تا جایی که خودتون حس می‌کنید نیازه تنوع بدید.
   زمان خوندن هر درس نسبیه و من نمی‌تونم نظر بدم

 63. توسط RO

  سلام
  خسته نباشید
  یه سوال داشتم:
  تو جزوه ی مکمل پکیج ریاضی آیا تست هم هست یا تست ها فقط تو فیلم ها هست؟

 64. توسط sin.R

  سلام . برای جمع بندی در عید کتاب جامع نیازه ؟؟؟

 65. توسط اریا

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من چند روزی هفته ای میشه که پکیج زیست رو تهیه کردم و تست ها رو حل کردم اما نصف تست ها در دی وی دی حل تست پاسخ داده نشده و من از اون تست هایی که پاسخ نداره خیلییی ایراد دارم قبل تر هم توی تلگرامتون پیام دادم اما جواب ندادید خواهش میکنم این دفعه رو جواب بدید

 66. توسط کمیل

  سلام دکتر جان
  اگه از الان شروع کنیم به قوی خوندن آیا میشه در قبول شدن اطمینانی هست؟؟؟

 67. توسط کمیل

  سلام دکتر جان
  اگه از هفته دوم عید شروع به خوندن جدی کنیم ، برای قبولی تیزهوشان ممکن هست؟؟

 68. توسط امین

  چگونه میتونم در آزمون آنلاین تون شرکت کنم؟!

  • توسط سیدمحمد حسینی

   باید محصول آزمون آنلاین رو خریداری کنید و بصورت اتوماتیک شرکت داده میشید
   می‌تونین با شماره ۰۹۱۸۶۵۳۷۹۳۰ هم تماس بگیرید

 69. توسط رضا

  سلام استاد خسته نباشید
  تو کانال سمپاد نوشته که نیم سال اول نهم با کل هشتم قراره تو آزمون بیاد اونوقت من که نیمسال دوم دارم مطالعه میکنم و تسلطی هم بر سال هشتم ندارم چکار باید کنم لطفا راهنمایی کنید (پکیجاتونو تهیه کردم و طبق برنامه ریزی پادکست قبولی از اسفند ماه پیش میرم)
  و درضمن اینکه قبلا قرار بود درصد کمی از سال هشتم بیاد، حالا درصد سوالات از سال هشتم بیشتر میشه؟

 70. توسط yasin hasani

  سلام مقاله مفیدی بود تشکر بعد یه سوال که برای غلبه بر استرس باید چی کار کنم ؟و راهی برای قرابت معنایی فارسی نیس؟ چون من تو قرابت ضعیفم .ب اتشکر

 71. توسط ailar

  سلام آقای دکتر خست نباشید. ممنون از مطالب خوبتون. من به یک برنامه خوب احتیاج دارم برای ارتباط با مشاورینتون چیکار باید بکنم؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

 72. توسط ailar

  و یه سوال دیگه بعد از چه تایمی مطالعه چه مقداری باید استراحت کنیم و برای استراحت چه کاری را پیشنهاد میدید؟

 73. توسط سویل

  سلام آقای حسینی من امروز با گوش کردن به چند تا از ویس هاتون تو کانال درس خواندن رو شروع کردم ولی متاسفانه دیر کانالتون رو پیدا کردم به نظرتون اگه هر روز ۲ برای ریاضی وقت بزارم میشه برای آزمون تمومش کنم و اینکه واقعا امید هست اگه از الان بخونم

 74. توسط سویل

  آقای حسینی یه سوال با توجه به اینکه استعداد تحلیلی هم به روش کلامی و هم غیر کلامی طرح میشه من بیشتر غیر کلامی بخونم یعنی تعداد سوالاتش بالاتره؟یا کلامی رو بیشتر بخونم؟

 75. توسط محمد رضا

  سلام آقای حسینی میشه لطف کنید راهنماییم کنید که برای قبولی در آزمون بهتره روزی چند ساعت درس بخونم درضمن پکیچ های شمارو هم ندارم

 76. توسط سید رضا معلم پور

  سلام.من دارم روزی یه درس اجتماعی و یه درس علوم رو میخونم و در باقی وقت هر روز در کنار اجتماعی و علوم ریاضی کار میکنم.بعد از اینها هم سراغ دینی و ادبیات میرم.بن نظر شما این برنامه خوب هست؟

 77. توسط سید رضا معلم پور

  سلام خسته نباشید.توی جواب یکی از کامنت ها گفته بودید که روزی ۱۰ ساعت درس بخونیم. یه ذره زیاد نیست؟

 78. توسط z

  سلام خسته نباشید . ببخشید اقای دکتر برای پکیج زیست برای قسمت حل تست شما بیشتر تست هارو زحمت کشیدید حل کردید ولی کاش اون بقیش رو هم حل میکردید اخه من نمیدونم اون بقیه ی تست هایی که زدم درست هستن یا نه…
  بعد برای زیست سال هشتم اگه فقط جزوه را کامل بخونیم و خط به خط کتاب هشتم رو بررسی کنیم کافیه یا نیازه تست اون قسمت رو هم بزنیم؟؟؟…

 79. توسط سید رضا معلم پور

  لطفا جواب بدید

 80. توسط ماهان

  سلام.دو تا سوال داشتم،یکی اینکه امسال چند درصد از سوالات استعداد تحصیلی از مطالب پایه هشتم میاد و اینکه احتمالش هست که از بخشی از کتاب های پایه نهم توی ازمون تیزهوشان سوال مطرح نشه؟
  ممنون.

 81. توسط نگار جعفری

  سلام نگارم من یکی از داوطلبان آزمون تیز هوشان ششم به هفتم امسال هستم میخواستم بدونم که منابع تیز هوشان امسال چی هست و چطوری میتوانم قبول بشم

 82. توسط fzahra

  سلام
  اقای حسینی من میدونم واقعا دیره اما خب هر برنامه ای که برای خودم تنظیم می کنم بازم نمی رسم پکیج های شما رو هم تهیه کردم اما خب برای برنامه ریزی شما می تونید کمکم کنید؟

 83. توسط ..انسانم آرزوست..

  سلام آقای حسینی
  متاسفانه موسسه ای که من باهاش کار میکردم این نوع برنامه ریزی رو به من داد و من طی دو ماه اصلا نتونستم طبق برنامشون عمل کنم و فقط وقتم تلف شد
  بعد به من گفتن که توی دوران جمع بندی یعنی از الان قرار نیست هیچ مبحث جدیدی یاد بگیرم
  ولی من واقعا به جز دو سه تا مبحث به هیچکدوم تسلط ندارم
  واقعا سردرگم موندم و نمی دونم چکار کنم
  به نظرتون تو این وقت کم مونده چکار می تونم بکنم
  خواهشا کمکم کنید چون به جز مدرسه های تیزهوشان هیچ ره دیگه ای ندارم

 84. توسط masoumeh zabihi

  سلام دکتر جان طاعات و عباداتتون قبول حق باشه ، میخواستم بگم من ۴ روزه پکیج استعداد تحلیلی رو تمام کردم الان می خوام دوره کنم اما نمیدونم چجوری به نظرتون دوباره ویدیو ها رو ببینم یا فقط تست ها رو دوره کنم؟

 85. توسط Saba shamsi

  سلام
  طاعات وعباداتتان قبول
  من حدود یک ماه با اکادمی شما اشنا شدم
  وقتی وارد سال نهم شدم البته مد نظر داشتم تا در ازمون مدارس برتر شرکت کنم برای همین برخی سی دی های اموزشی
  از جمله اموزشریاضی هفتم و هشتم و نهم تیزهوشان
  اقای مسعود نژاد مبشر
  و کتاب علوم تیزهوشان خیلی سبز
  سی دی زبان انگلیسی
  و کتاب جامع تیزهوشان خیلی سبز رو تهیه کردم
  همونطور که ملاحضه میفرمایید مدت کمی به امتحانات مانده
  البته گفتم من حدود یک ماه (حتی کمتر) هست که با اکادمی شما اشنا شدم
  از کلیپ هایی که در کانال و حساب اپاراتتون قرار میدهید هم تا میتوانم استفاده میکنم
  چند سوال که از شما داشتم که پاسخگو باشین ممنون میشم
  من در مدرسه دولتی معمولی تحصیل میکنم
  و طبق معمول علم و دانشم بسیار هم بالا نیست
  اگه از مدارس برتر انتخاب بشم
  میتونم سطح خودمو به سطح اونا برسونم
  الان معدلم ۱۹/۸۶ هست شاگرد اولم
  ولی با این همه واقعا خیلی استرس دارم گه نمیتونم در مدارس برتر به ادامه تحصیلم با معدل بالا به سر بدم
  و اینکه سوال دومم
  این بود که برای جمع بندی اخر
  بهتره چه نکاتی و درسی رو مرور کنم
  ،؟
  🙏خواهشا پاسخگو باشید

 86. توسط Pourya

  سلام آقای حسینی.
  خیلی از منابع خبری در خصوص آزمون تیزهوشان و نمونه خبرهایی رو مبنی بر برگزاری آزمون تیزهوشان در تاریخ ۱۹ تیر رو دادن و گفتن که آزمون ها جداست.
  به نظرتون صحت داره؟

 87. توسط Saba shamsi

  سلام
  سایت ثبت نام به مدارس نمونه دولتی هنوز باز نشده درسته؟

 88. توسط Ali

  سلام آقای دکتر
  توی سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان نوشته که منابع آزمون ورودی دهم از کل کتاب های هشتم و از ۵۰ درصد کتاب های نهم میاد.
  بنظرتون الان چیکار کنیم؟
  من پکبج های ریاضی و هوش و زیست رو خریدم ولی زیست نمیاد توی آزمون و نصف ریاضی هم نمیاد. تروخدا یه برنامه بدید که توی این زمان کم کل هشتم رو بخونم.

 89. توسط امیر حسین

  سلام دکتر ممنون از مطالبتون ببخشید ایا کتاب های مبتکران برای تیز هوشان خوب است

 90. توسط امیر حسین

  سلام دکتر ممنون از مطالبتون ببخشید ایا کتاب های مبتکران برای تیز هوشان خوب است؟
  تفاوت مجموعه رشادت . مرشد چیست

 91. توسط نازی

  سلام مقاله خوبی بود فقط اگه میشد راهنمایی های بیشتری میکردید مثلا برای برنامه ریزی تیزهوشان نهم به دهم بیشتر توضیح میدادید

 92. توسط امیر حسین

  دکتر کتا ب های مبتکران و خیلی سبز خوب هستن

 93. توسط A

  سلام مقاله ی مفیدو عالی بود 💜
  من می خوام از همین کلاس هفتم برای نهم به دهم بخونم چون من تو ازمون پیشرفت تحصیلی کلاس ششم به هفتم که نتونستم شرکت کنم خیلی ناامید شدم و می خوام حتما ازمون نهم به دهم رو قبول شم لطفا راهنماییم کنید که چیکار کنم ؟

 94. توسط افضلی

  سلام. با تشکر از مطالب خوبتون، من یه سری سوال داشتم:
  من دانش اموز مدرسه‌ی دولتی هستم و از پایان امتحاناتم تا امتحان ورودی مدارس سمپاد ۳۰ روز وقت دارم؛ معدلم تا به حال همیشه بیست بوده اما این اولین باره که میرم سراغ سوالات تیزهوشان. با توجه به اینکه باید کتاب های هشتم رو هم از نو دوره کنم و سوال هم کار کنم به نظرتون احتمال قبولیم چقدره؟
  فقط سوال کار کردن کافیه یا باید برای هر درس نکات تیزهدشانی روهم بخونم؟
  اگه درصد قبولیم کمه وقتم رو بزارم روی ازمون مدارس نمونه دولتی و بیخیال سمپاد بشم؟

 95. توسط النا خلیلی

  ببخشید چگونه بایدت نام کنیم

 96. توسط ابوالفضل

  سلام و وقت بخیر آقای دکتر من و یکی از دوست هام که خیلی باهم خوبیم و مثل برادر میمونیم اون متاسفانه نرسید تیزهوشان ثبت نام کنه و نمونه ثبت نام کرد اگه هم نمونه و هم تیزهوشان قبول شدم کدوم برم چون باهم عهد کردیم که تا موفقیت نهایی پیش هم باشیم بنظرتون میتونم در مدارس نمونه خوب بخونم و تلاش کنم و در کنکور رتبه دو رقمی یا تک رقمی بیارم؟

 97. توسط peepalf

  acheter cialis generic4u https://acialisd.com/ – order cialis online Greenline Pharmacy Cialis acheter cialis generique

 98. توسط عرفان

  سلام آقای دکتر !!!شما حق ندارید بچه های مردم را با حرف های بی پایه و اساس و غیر علمی گمراه کنید مشاور خوب کسی است که در رشته روانشناسی درس خوانده و با اصول علمی این رشته اشنا هست و میتواند نیازهای روانی و تحصیلی دانش اموز را رفع کند نه کسی مثل شما که هم علوم هم ریاضی و هم بقیه درس ها را اموزش میدهد و هم به اصلاح یک مشاور با تجربه خود را معرفی میکنید و از طرفی هم به تحصیل در رشته دندانپزشکی میپردازد!!! به نظر من شما اگر توانمند هستید در رشته دندانپزشکی که تحصیل میکنید سعی کنید با تمام توان کار کرده و موفق شوید تا دندانپزشک بیسوادی نباشید و به قسم پزشکی که میخورید پایبند باشید مگر شما اچار فرانسه هستید که سر از همه رشته ها در می اورید و فقط به صرف کسب درامد حاضرید دست به هر کاری بزنید! اگر اینطور است کشور فقط پزشک و دندان پزشک تربیت کند و تمام امور تخصصی کشور را به دست آن ها بسپارد به نظرم فایل صوتی خود را پاک کنید و ابروی جامعه دندانپزشکی را بیشتر از این نبرید واقعا خجالت دارد و تاسف زیاد برای افرادی که فکر میکنند چون شما یکسال درس خوانده اید و دندانپزشکی قبول شده اید فرزندان خود را به دست ادم های بیسواد و غیر متخصص در امر مشاوره میسپارند. لطفا اولیا و دانش اموزان عزیز لحظه ای تامل کنید

 99. توسط Saba .f

  برای تقویت استعداد تحلیلی چه راهی رو‌ پیشنهاد میکنید؟

 100. توسط Rasta

  خیلی گران هستن

 101. توسط Rasta

  سلام
  امسال میرم نهم و میخوام تحت هر شرایطی قبول بشم اما واقعا با این قیمتا نمیتونم تهیه و استفاده کنم لطفا اگه میشه کمی قیمتا رو پایین بیارید

 102. توسط Fatemeh Hassanpaleh

  سلام..ببخشید من قراره امسال کلاس نهم برم و میخوام در آزمون تیزهوشان هم شرکت کنم باید از الان چکار بکنم؟
  و اینکه چطور پکیج هاتونو تهیه بکنم

 103. توسط حنانه

  سلام . دفترچه ی استعداد تحلیلی برای نمونه دولتی هم هست یا این که نمونه دولتی فقط دفترچه ی استعداد تحصیلی داره؟؟

 104. توسط امیر

  سلام آقای حسینی
  ببخشید آقای حسینی میشه درباره‌ی سطح سوالات آزمون نمونه دولتی امسال توضیحی بدید؟ یعنی احتمال میدید سطحشون دشوار باشه یا نه؟

 105. توسط محمدی

  سلام دکتر میخواستم بپرسم من که میرم رشته تجربی درصد علوم و ریاضی روی قبول شدم تاثیر داره؟

 106. توسط مائده محمدی

  سلام دکتر میخواستم بپرسم من که میرم رشته تجربی درصد علوم و ریاضی روی قبول شدم تاثیر داره یا هر درسی رو بالا بزنم میتونم قبول بشم؟؟؟

 107. توسط کیمیا عزتی

  با سلام و وقت بخیر
  ببخشید من سال دیگر کلاس نهم می شوم و در مدرسه ی نمونه دولتی درس می خوانم می خواهم که تیزهوشان قبول شوم
  و قصد داشتم انتخاب منابع کنم می خواستم ببینم شما چه کتاب هایی را پیشنهاد می کنید؟

 108. توسط Mahan

  چرا حرفی از تیزهوشان ششم نزدین؟؟

 109. توسط D.H

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید با توجه به اینکه ٧ روز دیگه آزمون هاى تیزهوشان برگزار میشه، من مى خواستم بپرسم من براى تیزهوشان رشته انسانى شرکت مى کنم و مى خواستم بپرسم این احتمالش وجود داره که من استعداد تحلیلى ، فارسى ،اجتماعى و قرآن و دینى ام رو بالا بزنم و ریاضى و علومم رو کم بزنم؛این امکانش هست که در تیزهوشان قبول شم؟
  ممنون میشم

 110. توسط elina

  سلام
  به نظرتون چه منابع برای تقویت مهارت تست زنی خوبه ؟

 111. توسط D.H

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید من در تیزهوشان انسانی شرکت میکنم و خواستم بدونم که امکانش هست من ریاضی و علوم رو کم بزنم ولی ادبیات،استعدادتحلیلى، اجتماعی و قرآن و دینی رو بالا بزنم؛ قبول بشم؟
  ممنونم

 112. توسط آرشام

  با سلام
  ببخشید کتاب علوم انتشارات کاهه برای قبولی از تیزهوشان موثر هست؟

 113. توسط safe place to buy cialis online

  Cialis And Levitra Bancedodieda https://bbuycialisss.com/# – Cialis Zekmearkeria Comprare Levitra Gratis MaikeAttenna Buy Cialis narlgymn Get Generic Free Shipping Amoxicilina 250mg Medicine Tablet

 114. توسط Sahar Az

  سلام جناب دکتر
  نکات عالی وقابل توجهی که اشاره کردید همگی درست ولی هیچ اشاره به نکته برداری ،جزوه نویسی برای یاد گیری بهتر و استفاده کردن اونا در دوران جمع بندی نکردید
  دوستان من الان جزوه های سال هشتمشون(یا همین نهم) رو کامل نکردند و از نکات درسی یا تستی ،نکته برداری نکردند(همون نکاتی که تو تستا میفهمیم)
  و الان وقت انرژی شون رو (که می تونستند اول سال یا سال پیش ذخیره کنند) به طرز وحشتناکی به صفر می رسونند
  و طبق حرف خودتون حجم بسیار زیادی مطلب رو خواندند و(حالا بماند که از نکات مهم چشم پوشی کردن)هیچ اطمینانی ندارند که این وقتی که گذاشتند مفید بوده یا خیر
  ببخشید اینو میگم ولی من یکم فکر میکنم فقط از محصولاتتون تبلیغ کردیند
  نمیگم خوبه (محصولاتتون یاکلا اکادمی تیزهوشان) یا بد
  منظورم اینکه اگه برای پیشرفت و قبولی دانش اموزا بود این نکته جای بحث زیاد مطرح کردن داشت که متاسفانه گفته نشد امید وارم این نکته گفته شود
  ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربیات وتوضیحات مهمتون

 115. توسط رضایی

  سلام خیلی ممنون از مقاله بسیار خوبتون من از اول تابستان تابه حال فقط یکی دوتادرس از هر کتاب نهم را خواندم میخواستم ببینم منم هنوز میتونم خودم رو برونم یا نه ممنون میشم پاسخ بدید

 116. توسط محمد مهدی

  سلام
  ببخشید من برای تیزهوشان به طوری خوندم که مطمعن بودم قبول میشم ولی امروز یک استرس گرفتم لطفا کمکم کنین تو این چند روز باقی مونده چه کار کنم استرس ام کم بشه.
  ممنون

 117. توسط Bahar

  سلام خسته نباشید ببخشید من ورودی پایه ی نهم هستم دوتا سوال داشتم از خدمتتون .اولی اینه که من مدرسه ی تیزهوشان دارم درس میخونم و سوالی که داشتم اینه ایا سوال دیگه من هم باید برای ورود به پایه ی دهمم ازمون بدم؟و سوال بعدیم اینه که برای فارسی نهم کتاب کیمیای ادب خوبه یا وحید اسدی کیا؟ برای ریاضی مرشد مبتکران خوبه یا کتاب کاهه؟

 118. توسط Parsazaeem

  ممنون از مطالب تون
  واقعا کامل و جامع و درست بود

 119. توسط Вам перевод 179174 р. https://tinyurl.com/Plaizdak NMVV4998117RKKF

  Вам перевод ۱۴۱۶۵۲ р. https://tinyurl.com/Plaizdak NMVV4998117RKKF

 120. توسط Jertertancipt

  real money casino http://onlinecasinouse.com/# no deposit casino free slots slots online

 121. توسط Jertertancipt

  free casino games http://onlinecasinouse.com/# play casino online casino games play casino

 122. توسط سارینا ستاریان

  سلام ببخشید شماره تماس برای مشاوره میخواستیم

 123. توسط مبین مقیمی

  سلام خسته نباشید
  خیلی ممنونم خیلی مطالب مهمی و خوبی بود و نظر من رو کلا در مورد خودم تغییر داد
  فقط یک مشکلی بود اون هم من هر چی تلاش کردم تا به قسمت ازمون برم error داد و گفت موجود نیست
  خواهشا رسیدگی کنید
  باز هم تشکر میکنم بهترین مطالبی بود که خوندم

 124. توسط Elon Musk shared the secret of how quickly he got rich during quarantine! Click here for the full article and free system access! https://tinyurl.com/yaxztuop

  On This Morning, Elon Musk shared the secret of how quickly he got rich while coronavirus is raging all over the world!
  He already shared this news on social networks and those who believed and tried the platform started writing letters to him. Click here for the full article and free system access! https://tinyurl.com/y8s4we8a

 125. توسط وحید اقتدار نژاد

  سلام من در سال هشتم معدلم نوزده و نیم در ترم دوم و نوزده در ترم اول شدم میخوام برم رشته انسانی میتونم استعداد تحلیلی رو خوب بیارم؟تستم زیاد حل میکنم تست هوشم همین طور میتونم برم تیزهوشان؟

 126. توسط Elham

  سلام مطالب بسیار عالی بود؛ ممنونم
  من در کلاس ششم تنبلی و ترس بهم غلبه کرد و در آزمون شرکت نکردم و امسال که نهم هستم متاسفانه به دلیل بیماری کرونا و مسائل مادی نمیتونم در کلاس های تست و … شرکت کنم
  یه سوال داشتم آیا فقط با اکتفا کردن به کتاب درسی و تست زدن میشه در آزمون قبول شد؟!
  لطف میکنید راهنماییم کنید

  • توسط سیدمحمد حسینی

   برای قبولی توی هر آزمونی منبع نقش مهمی داره کتاب درسی به هیچ وجه به تنهایی برای قبولی آزمون تیزهوشان کافی نیست. کتاب تست مناسب رو حتما تهیه کنین. میتونین از نکات مهمی که توی نمونه کلیپ‌هامون بهش اشاره میشه هم استفاده کنین.

 127. توسط نازنین زهرا

  سلام من یک دانش آموز کلاس ششمی هستم میخواهم درتیزهوشان قبول شوم میشه بهم یک راه کار بدین دکتر ممنون میشم

  • توسط سیدمحمد حسینی

   سلام دوست عزیز
   برای قبولی در آزمون ورودی تیزهوشان ششم به هفتم چون سوالات فقط شامل هوش و استعداد تحلیلی هستند شما باید یک منبع مناسب تهیه کنین و بخونین. برای منبع منپکیج صفرتاصد هوش و استعداد تحلیلی و کتاب هوش کمپلکس رو پیشنهاد میکنم

 128. توسط حلما سلیمان زاده کلاس ششم

  سلام دکتر
  من یه کلاس ششمی هستم و کلاس های تیز هوشان میرم
  چون کل خانواده ام میگن هوشم خوبه سریع حفظ میکنم
  میخواستم بگم که روزی چند ساعت برای یاد گیری درس ها و تست زدن کافی هستش تا مشکل کم خوابی نیارم
  چون کلاس های دیگر هم دارم هروز خسته میام خونه
  متن مفیدی نوشتید🌹
  لطفا جواب بدید🌹

 129. توسط کاربر

  سلام اقای دکتر
  من یـِ کلاس هشتمی ام.
  میخوام توی ازمون تیزهوشان شرکت کنم .
  نمیدونم باید از کجا شروع کنم…
  چه کار کنم..
  خیلی سردرگمم …
  پیشنهادتون چیه؟

مطالب زیرا حتما بخوانید ...