دلایل قبول نشدن در آزمون تیزهوشان
دلایل قبول نشدن در آزمون تیزهوشان
3.9 (77.33%) 15 vote[s]

همه ما در زندگی اهدافی را برای خود درنظر میگیریم و در راستای رسیدن به آنها برنامه‌ریزی های دقیق و تلاش های زیادی را انجام می‌دهیم. به عنوان مثال یکی از بزرگترین اهداف ما در دوران مدرسه، قبولی در تیزهوشان بود که اکثرا با شکست مواجه شد. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که دلایل قبول نشدن در آزمون تیزهوشان چه بوده است؟ چه بسا که قبولی در این آزمون میتوانست زندگی و آینده شما را دستخوش تغییرات گسترده‌ای کند. به عقیده بسیاری از متخصصان، شکست و عدم موفقیت همواره فرمول مشخصی دارد که در تمامی سنین صدق می‌کند. آیا می‌خواهید دلایل شکست‌تان را بدانید؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید زیرا درنظر داریم توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم.

چرا در آزمون تیزهوشان قبول نشدید؟

دلایل زیادی برای قبول نشدن در آزمون تیزهوشان وجود دارد، که از جمله آن‌ها عبارتند از؛

* توجیه کردن

بیل گیتس بر این عقیده است که اگر نمیتوانید کاری را به خوبی انجام دهید، حداقل کار ممکن این است که آن را به شکل خوبی به اتمام برسانید. این مسئله در رابطه با برخی دانش‌آموزان نیز صدق می‌کند. آن‌ها همواره برای قبول نشدن در آزمون تیزهوشان و یا اینکه چرا نباید به سراغ انجام کاری بروند دلیل و منطق پیدا می‌کنند. حتی آن را با واقع گرایی اشتباه می‌گیرند. آن‌ها همواره به دنبال راهی می‌گردند تا دلایل خود را توجیه کنند در صورتی که هیچ تلاشی برای انجام آن نکرده‌اند. بهترین درمانی که برای این مشکل وجود دارد این است که قسمت بهانه تراشی مغز را خاموش کرده و موتور فکر و تلاش را دوباره روشن کنید.

* اهمیت ندادن به زمان

تمامی دانش‌آموزان موفق می‌دانند که ارزش زمان بیشتر از پول است. در صورتی که دانش‌آموزان دیگر هیچ اهمیتی برای زمان قائل نیستند و همواره در حال توجه به هر چیزی غیر از زمان هستند. در واقع آن ها این توانایی را ندارند تا زمان خود را با توجه به اهدافشان برنامه‌ریزی کنند. آن‌ها سال به سال قول‌های جدیدی به خود می‌دهند در صورتی که هیچ‌کدام را عمل نمی‌کنند آن هم به این دلیل که حال و حوصله درس خواندن و تلاش برای رسیدن به اهداف را ندارند. این مسئله یکی از اصلی‌ترین دلایل قبول نشدن در آزمون تیزهوشان است. زمانی که شما بتوانید زمان را مدیریت کنید و به کارهای متفرقه نه بگویید، میتوانید گامی مهم در جهت موفقیت بزرگ در جنبه های مختلف زندگی بردارید.

 

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

سیدمحمد حسینی

همیشه آرزو داشتم یک مرجع درسی کامل و تخصصی قابل دسترس برای تمام دانش‌آموزان بود تا همه از آموزشهای آن استفاده می‌کردند. آن آرزو اکنون «آکادمی تیزهوشان» نام دارد ...

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

مطالب زیرا حتما بخوانید ...