بهترین برنامه‌ریزی برای قبولی در تیزهوشان
بهترین برنامه‌ریزی برای قبولی در تیزهوشان
3.9 (77.78%) 9 vote[s]

همه ما میدانیم، برنامه‌ریزی تا چه اندازه در رسیدن به اهداف و موفقیت تاثیرگذار است. این مسئله خصوصا برای دانش‌آموزانی که خود را برای آزمون تیزهوشان و یا کنکور آماده می‌کنند بسیار حائز اهمیت است زیرا آینده‌شان به این آزمون وابسته‌ست. حال اگر درنظر دارید که برنامه‌ریزی برای قبولی در تیزهوشان انجام دهید باید به شما بگوییم که برنامه‌ شما باید انعطاف‌پذیر باشد یعنی اینکه درس‌خواندن آن هم از صبح تا شب نه تنها شما را خسته می‌کند بلکه باعث می‌شود هیچ‌کدام از مفاهیم را متوجه نشوید. حتی اگر به هر دلیلی نتوانید برطبق برنامه پیش بروید از برنامه عقب مانده و کل برنامه‌ریزی بهم می‌ریزد. از همین‌رو در نظر گرفتن زمان استراحت و تفریح در برنامه‌ روزانه‌تان بسیار اهمیت دارد. زیرا عقب ماندن در برنامه را می‌توانید در این ساعات جبران کنید. از همین‌رو، در ادامه توضیحاتی در راستای برنامه‌ریزی صحیح آزمون تیزهوشان ارائه می‌دهیم. با ما همراه باشید.
چگونه در برنامه‌ریزی برای قبولی در تیزهوشان موفق عمل کنیم؟
با توجه به این مسئله که برنامه‌ریزی برای قبولی در تیزهوشان یکی از اصول مهم موفقیت در تیزهوشان به حساب می‌آید، مطمئنا آگاهی از ویژگی‌های آن کمک خواهد کرد تا تصمیمات بهتری را اتخاذ کرده و در مسیر درست حرکت کنید.
۱. داشتن برنامه‌ریزی هفتگی
هیچگاه این مسئله را فراموش نکنید؛ برنامه‌ریزی‌های طولانی مدت به هیچ عنوان نمیتوانند به شما نه برای قبولی در آزمون تیزهوشان و نه در آزمون کنکور و دروس امتحانی مدرسه کمک کنند. تمامی مشاوران و متخصصان به ایمان دارند که بهترین مدت برای برنامه‌ریزی، یک هفته است.
۲. مدرسه را جدی بگیرید
هیچ‌گاه به این مسئله فکر نکنید که در خانه دروس را می‌خوانیم و برای امتحان در مدرسه حاضر می‌شویم. هرچقدر هم که سطح کلاستان پایین باشد باز هم نباید جادوی یادگیری درس در مدرسه و از زبان معلم را نادیده بگیرید. شما باید پس از مدرسه بلافاصله همان دروس را بخوانید تا در حافظه بلند مدت شما ذخیره شود. انجام این کار به نوعی برنامه‌ریزی برای قبولی در تیزهوشان به حساب می‌آید.
۳. یادداشت برداری کنید
تا حد امکان سعی کنید که در زمان مطالعه و حتی خواندن کتاب‌های آموزشی و البته در زمان تدریس معلم از نکات کلیدی و مهم یادداشت‌برداری کنید و هر از چندروز یکبار آن‌ها را مرور کنید. انجام این کار کمک می‌کند تا مطالب در ذهن‌تان به ثبت برسد. البته نباید فراموش کنید که زمان زیادی ندارید تا به طور مداوم دروس را دوباره بخوانید.
۴. درس‌ها و نکات را مرور کنید
یکی از راهکارهایی که در برنامه‌ریزی برای قبولی در تیزهوشان وجود دارد این است که حتما در برنامه هفتگی‌تان یک روز را ( به عنوان مثال؛ آخر هفته ) به مرور نکاتی که یادداشت کرده‌اید، اختصاص دهید.
۵. شرکت در آزمون
برای اینکه بتوانید در آزمون نهایی سربلند شوید باید کتاب تست‌های مختلفی را حل کنید و یا در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنید. این کار کمک می‌کند با جو حاکم بر آزمون آشنا شده و حدود سوالاتی که در این آزمون طرح می‌شود را بشناسید.

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

سیدمحمد حسینی

همیشه آرزو داشتم یک مرجع درسی کامل و تخصصی قابل دسترس برای تمام دانش‌آموزان بود تا همه از آموزشهای آن استفاده می‌کردند. آن آرزو اکنون «آکادمی تیزهوشان» نام دارد ...

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

مطالب زیرا حتما بخوانید ...