درس خواندن صحیح چگونه است؟
درس خواندن صحیح چگونه است؟
4.7 (93.33%) 9 vote[s]

آیا میدانید برای درس خواندن صحیح باید چکار کرد؟

برخی موارد در حال سپری کردن بهترین ساعت‌های کلاس درس هستید، به خوبی مطالب را متوجه شده‌اید و دروس سایر کلاس‌ها را نیز خوانده‌اید. اما به طور ناگهانی معلم از یک امتحان خبر می‌دهد. هیچکس انتظارش را ندارد. اما با اینحال این اتفاق گریزناپذیر است. محال است با امتحان های ناگهانی در دوران مدرسه روبرو نشده باشید. هر چند که مورد استقبال هیچ کدام از ما نیست. همین مسئله ایجاب میکند از خود بپرسیم؛ چگونه میتوانیم درس خواندن صحیح برای امتحان را بیاموزیم؟ مسئله اینجاست که طرز صحیح درس خواندن تاثیر بسیار زیادی در موفقیت ما دارد. از همین‎رو در ادامه این مقاله درنظر داریم توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

درس خواندن صحیح چگونه است؟

امروزه نه تنها روش تدریس بلکه درس خواندن صحیح دانش‌آموزان نیز دستخوش تغییرات گسترده‎ای شده است. از همین رو آگاهی از آنها بسیار الزامیست.

* مرور کنید

زمانی که معلم امتحانی را به شما مشخص می‌کند نه تنها باید زمان آن‌ها بلکه ارزش نمره آن را باید مشخص نمائید. این مسئله کمک می کند تا تاریخ آزمون در ذهنتان باقی بماند. هر چند علامت زدن آن در تقویم نیز میتواند کمک کننده باشد. شما حداقل یک هفته قبل از آزمون باید درس خواندن را شروع کنید و به طور مرتب روزانه به مرور آنها بپردازید. تلنبار کردن تمامی آنها در شب امتحان به هیچ عنوان کار عاقلانه ای نمی باشد.

* به درس توجه ویژه‌ای داشته باشید

وظیفه دانش‌آموز درس خواندن و گوش دادن به مطالبی‌ست که معلم در کلاس درس بازگو می‎‎کند. جالب اینجاست که همین گوش دادن در زمان امتحان چنان به شما کمک می‌کند که شگفت‌زده می‌شوید. هیچگاه با این تصور که خیلی راحت موضوعات را متوجه می‌شوم خودتان را فریب ندهید. گاهی اوقات اساتید و معلمان به نکاتی اشاره میکنند و از آن سوال میدهند که تنها در زمان گوش دادن به مطالب متوجه آن خواهید شد.

* یادداشت برداری کنید

یکی از مهم ترین مواردی که در درس خواندن صحیح به آن اشاره میشود یادداشت برداری است. البته یادداشت برداری مفید اهمیتی دوچندان دارد. نباید فکر کنید که این یادداشت برداری آسان است. البته ضبط کردن صدای معلم یا استاد میتواند کارساز بوده و به شما در این راه کمک کند. شما بلافاصله پس از کلاس باید گفته های او را یادداشت کرده و به مرور مطالب بپردازید. در این صورت است که میتوانید مطالب را به خوبی درک کرده و آموخته هایتان را در ذهن بسپارید.

 

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

سیدمحمد حسینی

همیشه آرزو داشتم یک مرجع درسی کامل و تخصصی قابل دسترس برای تمام دانش‌آموزان بود تا همه از آموزشهای آن استفاده می‌کردند. آن آرزو اکنون «آکادمی تیزهوشان» نام دارد ...

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

جدیدترین محصولات