دلایلی برای قبول نشدن در آزمون تیزهوشان
دلایلی برای قبول نشدن در آزمون تیزهوشان
2.2 (43.14%) 51 vote[s]

همه ما سخت تلاش می‌کنیم تا به اهداف و آرزوهایمان جامه عمل بپوشانیم. اما در بسیاری از مواقع شکست مانع رسیدن به خواسته‌هایمان می‌شود. یکی از این موارد را میتوان آزمون ورودی تیزهوشان دانست. بسیاری از دانش آموزان نمیتوانند رتبه مناسبی برای قبولی کسب کنند و در نتیجه با مشکلات بسیاری اعم از ناامیدی، عدم اعتماد به نفس و… روبرو خواهند شد. اما اگر ریشه یابی کنند متوجه خواهند شد که دلیل شکست و عدم موفقیت آن‌ها در هر صورت به خودشان برمیگردد. با این تفاسیر اگر جزء این دسته از افراد به حساب می‌آیید، توصیه می‌کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید زیرا در نظر داریم برخی از دلایل قبول نشدن در آزمون تیزهوشان را بیان کنیم.

علت قبول نشدن در آزمون تیزهوشان چیست؟

در وهله اول باید بگوییم که دلایل زیادی برای قبول نشدن در آزمون تیزهوشان وجود دارد که باید نسبت به آنها آگاه باشید و از بروز آنها جلوگیری کنید. در این قسمت تنها به برخی از آنها اشاره میکنیم

* ارزش زمان را درک نمی کنید

اگر به عنوان دانش‌آموز درک کنید که زمان از پول هم ارزشمندتر است آن زمان میتوان گفت که شما دانش آموز موفقی هستید.

دانش آموزانی که در آزمون تیزهوشان قبول نمی شوند به زمان اهمیت نمی‌دهند. هرجا که نگاه کنید میتوانید آن‌ها ببینید؛ میهمانی‌ها، مجالس، عزاداری و… . اصلی‌ترین دلیل آن هم عدم هدف‌گذاری درست توسط آنان است. اگر توانایی نه گفتن را در خود تقویت کنید میتوانید از بسیاری از دانش آموزان پیشی بگیرید.

* کارهای لازم در راستای اهداف خود انجام نمی دهند.

زمانی که شما بدانید به چه ارزش‌هایی می‌خواهید دست پیدا کنید، به هیچ عنوان تصمیم گیری برای شما سخت نخواهد بود. هر چقدر که هدف شما مهم‌تر باشد، میان چیزهایی که به آن‌ها ارزش میدهید جایگاه بالاتری پیدا می‌کند و برای آن هدف نظم و ترتیب بیشتری در نظر میگیرید. اگر هدف شما قبولی در آزمون تیزهوشان است پس نباید بدون برنامه حتی یک گاز کوچک به ساندویچ بزنید. شما باید تمامی کارهایتان را به گونه‌ای برنامه ریزی کنید که شما را به اهدافتان که همان قبولی در تیزهوشان است نزدیک کند. طبق آمار منتشر شده یکی از اصلی ترین دلایل قبول نشدن در آزمون تیزهوشان خصوصا در پایه نهم به دهم، عدم برنامه ریزی درست و انجام کارهایی غیرمرتبط با اهدافشان است.

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

سیدمحمد حسینی

همیشه آرزو داشتم یک مرجع درسی کامل و تخصصی قابل دسترس برای تمام دانش‌آموزان بود تا همه از آموزشهای آن استفاده می‌کردند. آن آرزو اکنون «آکادمی تیزهوشان» نام دارد ...

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

مطالب زیرا حتما بخوانید ...