نمایش 3 پاسخ رشته ها
  • نویسنده
      آرین قربانی پور
      مشارکت کننده

سلام.
      چرا گاهی اوقات در برخی عنصر ها، ترتیب لایه های الکترونی به شکل ۲،۸،۸ است.در صورتی که اصولا در عنصر ها لایه سوم ۱۸ تا است؟

سیدمحمد
      مشارکت کننده

سلام

این مطالب بر می گرده به نحوه قرار گیری الکترون ها که فراتر از مطالب معمول کلاس نهم هست که بخشی از اون رو در سال دهم میخونید و بهتر می تونید این چنین نکاتی رو انالیز کنید اما اگر علاقه مند به مفهومی خوندن و درک کردن هستید می تونید با کمی پرس و جو و یا حتی یک سرچ ساده در اینترنت مطالب جالب و مفید و کمک کننده ای بدست بیارید در ضمن به نظرم دکتر حسینی هم در پکیچ شیمی تا حدودی این مطالب رو پپوشش دادند تا شما درک بهتری از مطالب داشته باشید و نیاز به حفظ طوطی وار مطالب نداشته باشید

علی آبدار
        مشارکت کننده

دقیقادرعنصرهایی که مدارآخریاهمان مدارظرفیتشان پر هست وتوانایی ایجادپیوندیونی راندارندودرهوابه صورت تک اتمی یافت می شوند دلیل اینکه پیوندیونی ایجادنمی کنداینکه ازگروه عنصرهای گازهای نجیب وبی اثربوده واحتیاجی به تشکیل یون ندارد.مانند:Ne .Arو….

حسین فصیحی
      مشارکت کننده

چرا بچه مردم رو گیج کردی؟.

دلیلش اینه که در لایه آخر هیچ اتمی بیشتر از ۸ الکترون وجود ندارد

سیدمحمد
        مشارکت کننده

اقا گیچ چیه خوب دلیل علمیش بر می گرده به همین زیر لایه و اینا دیگه (البته درحد دبیرستان)

در ثانی من نگفتم که برن بخونن که ایا بخوان گیج بشوند یا نه من گفتم که چنین چیزایی هم هست که هنوز بهشون شاید نگفته باشند و اینکه اگر خواست و کنجکاو بود می تونه بره برای لذت بردن از درس خوندن یکم دربارش اطلاع کسب کنه و بفهمه قشنگ چی داره میشه

در ضمن دلیل شما هم دلیل خیلی خوبی نیست چون هستند ترکیب هایی که در اون اتم ها توی لایه اخرشون بیش از هشت الکترون دارند!

علی آبدار
        مشارکت کننده

اگرقراربودکه درلایه والانس یک اتم یاعنصری هیچوقت۸الکترون وجودنداشته باشد،هوایی که تنفس می کنیم به شکلی ناباورانه ازاطراف جوّناگهان ناپایدارمی ماند.

آرین قربانی پور
      مشارکت کننده

از همتون ممنونم

نمایش 3 پاسخ رشته ها
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.