نمایش 11 پاسخ رشته ها
  • نویسنده
      Sina Daneshgar
      مشارکت کننده

سلام … معلم ما در امتحان فارسی نوبت‌دوم یه سوال آورده‌بود که خیلی دوپهلو بود و دوست داشتم نظر شما رو هم بدونم:
      .
      کدام گزینه با بقیه فرق دارد؟
      ۱) خدایا
      ۲) کاش
      ۳) هان
      ۴) هشدار
      .
      نظر خودم روی گزینه ۴ هست … چون اون سه تا شبه‌جمله هستند ولی هشدار شبه‌جمله نیست! البته در مصراع (هشدار که منجی جهان آمد) این کلمه نقش شبه‌جمله رو به خودش گرفته … ولی در جمله (دارم به تو هشدار می‌دهم) نقش مفعولی داره و شبه‌حمله نیست. یعنی بعضی جاها هست بعضی جاها نیست!
      .
      اما معلممون میگه جواب گزینه ۱ میشه یعنی اون سه تا شبه جمله هستند ولی (خدایا) منادا هست … ما والا توی کتاب‌های کمک آموزشی که می‌خونیم همه منادا هارو شبه جمله میگیرن!!
      .
      به هر حال دوست داشتم نظرتون رو بدونم و اینکه آیا اصلا سوال ایراد داره یا باید حذف بشه یا درسته و اگه درسته کدوم گزینه می‌شه؟
      خیلی‌ممنون

sina
      مشارکت کننده

سلام
      ببین گفته چه تفاوتی داره.درسته؟
      همه ی اون ها واضحا شبه جمله هستند ولی گزینه یک هم شبه جمله و هم منادا هستند.پس میشه گفت که گزینه ۱ با بقیه فرق داره

نيما موافق
      مشارکت کننده

سلام سينا جان در رابطه با پاسخ سوال كه گزينه يك درسته
      اما در رابطه با يك نكته ديگه كه من در متنتون ديدم گفتيد كتاب هاي كمك درسي
      كتاب كمك درسي فارسي فقط براي پوله دوستانه دارم بهتون ميگم كتاب كمك درسي رو بريزين دور
      اگر به جاي كتاب كمك درسي يك غزل حافظ بخونيد بيشتر بهتون كمك ميكنه در تيزهوشان
      ادبيات درسي نيست كه كتاب كمك درسي بخواد
      دانش آموز بايد خودش بره لغت هارو در بياره بايد خودش دنبال تاريخ ادبيات بگرده
      نه اينكه آماده بزارن جلوت اينطوري اصلا كار نيست كه
      براي تيزهوشان بايد سختي بكشيد
      كمك درسي مياد آرايه هاي كتاب رو ميگه شما هم حفظ ميكنيد ميرين سر جلسه آزمون
      ولي اگر آزمون تيزهوشان پارسال رو نگاهي كنيد ميبينيد كه غزل (كارداني تيزهوش)اومده
      كه اصلا ربطي نداره به اون چيزايي كه شما خونديد حالا به من بگيد كسي كه رفته غزل هاي حافظ رو نوع و نقش كلماتش رو نوشته موفق تره يا اوني كه كمك درسي رو خونده و آرايه هاي بيت هاي كتاب رو حفظ كرده
      خواهش ميكنم اصلا اون رو نخونيد
      براي شروع غزل اول حافظ رو نقش كلماتش رو دربياريد بخدا خيلي مفيده
      اين يعني فارسي رو از پايه آموختن

نيما موافق
      مشارکت کننده

تنها كتاب كمك درسي كه ميتونه مفيد باشه كتابي هست كه فقط و فقط تست داشته باشه
      من يك نمونه ازش دارم ولي نميخوام تبليغي صورت بگيره براي همين اسمشو نميگم
      فقط تست?

پوریا مقدم
      مشارکت کننده

بله نیما فرمایش شما کاملا صحیح هست و این کار به درک عمیق ادبیات کمک میکنه اما موضوعی که هست زمانه و این کار نسبت به خوندن یه کتاب کمک درسی زمان بیشتری میبره و تو فرصت باقی مونده فکر نمیکنم بشه همزمان با خوندن درس های دیگه ادبیات رو هم کامل با این روشی که شما میگی خوند

محمدرضا حیدری
      مشارکت کننده

گزینه یک درسته هشدار و هان هر دو شبه جمله هستند کاش هم همینطور ولی اون سه گزینه نمیتونه منادا باشه هشدار و هان و کاش نمیشه مشخض کرد حرف ندا و مناداشون کدومه ولی خدایا میشه ای خدا – ای حرف ندا و خدا حرف منادا در وافع منم با گفته سینا موافقیم که همه شبه جمله و خدایا هم شبه جمله و هم منادا است.

نيما موافق
      مشارکت کننده

پوريا جان سلام
      با اينكه تايم زيادي نمونده و بايد ادبيات الان تموم شده باشه اما باز هم بايد بگم كتاب كمك درسي فقط گمراه ميكنه(به جز اونايي كه فقط تست هستن)
      الان هم بهترين راه اينه كه لغات و تاريخ ادبيات تموم بشه
      تست هاي مربوط به كلمات مشتق مركب رو رد كنيم وفقط و فقط تست بزنيم و تست هارو تحليل كنيم و هر شب موقع خواب يك غزل حافظ رو بخونيم و خوانش درستش رو ياد بگيريم
      اين طوري ميتونيم به درصد بالاي نود فارسي فكر كنيم??

نيما موافق
      مشارکت کننده

يك چيزي بچه ها اگر آقاي حسيني موافقت كنن من چند صفحه نكته قرابت معنايي دارم كه اگر بشه بدم بهشون تو كانال بزارن همه استفاده ببريم و اگه خدا بخواد بيشتريامون نتيجه لازم رو بگيريم?

سیدمحمد حسینی
        سرپرست کل

سلام
        توصیه می‌کنم از این چند صفحه عکس بگیرید و در قالب یک تاپیک (جستار) در انجمن آپلود کنین. موقع ارسال متن می‌تونین چندین عکس رو ضمیمه کنین

موفق باشید

زهره
        مشارکت کننده

https://t.me/joinchat/GX16BRVCiGvG_fKcJJ9gEg

سلام این لینگ گروه انجمنه, که بچه ها زدن, نکته هاتون رو توی گروه بفرستین, ممنون

sina
      مشارکت کننده

اقای موافق اگه ممکنه زودتر بزارین ما منتظریم

نيما موافق
      مشارکت کننده

بچه ها سلام
      متاسفانه عكس هايي كه ميفرستم آپلود نميشه

زهره
        مشارکت کننده

لینک گروه رو کع فرستادم, اونحا بفرستین. ممنون

پوریا مقدم
      مشارکت کننده

سلام آقای موافق امکانش هست توی گروه تلگرام بفرستید عکس هارو؟

زهره
      مشارکت کننده
نمایش 11 پاسخ رشته ها
  • شما برای پاسخ به این تاپیک باید وارد تارنما شوید.
Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert