برچسب ها: 

• This topic is empty.
نمایش 3 پاسخ رشته ها
  • نویسنده
      ناشناس
      میهمان

سلام وقت بخیر آیا خواندن کتاب علوم برای آزمون کافیست البته با تست من چند تا تست زدم سطحش خلی بالا تر از کتاب علوم خودمون بود میخواستم ببینم آیا خوندن ان نکته ها برای آزمون ضروری است؟؟؟ ممنون میشم جواب بدهید.

ناشناس
      میهمان

خیلی ممنون از جوابتون

ناشناس
      میهمان

کافی که فکر کنم باشه البته نظر منه.
      فکر کردی اینجا یکی بت جواب میده😂😂

ناشناس
      میهمان

سلام

باید ببینید که  هدفتون چی هست ؟

به طور کلی اهداف یک کلاس نهمی جنین است

1.پذیرفته شدن در نمونه دولتی

برای این منظور فقط کافیه که کمی فارتر از حد کتاب رو به همرا هکتاب کامل بلد بلد باشید در اینصورت می تونیم بگیم شانس شما بالای 90 % خواهد بود

2.پذیرفته شدن در تیزهوشان

تیزهوشان به نسبت نمونه دولتی سخت تره و خوب به طبع به مطالب فراتری هم نیاز دارید(البته نه درحدی که بخواید گیچ بشید یا رو دست استادای دانشگاه بزنید نه همین که نسبت به مطالب کتاب اشراف کامل داشته باشید و یه کتاب با درسنامه و تست خوب و پر و پیمون دم دستتون باشه کافیه و نیاز به ولخرجی هم نداره

3. پایه سازی برای  کنکور

برای این که شما بخواین از الان پایه های اصلی و مباحث پیش نیاز کنکورتون رو خیلی خوب یاد بگیرید باید بیشتر مفهومی کار کنید یعنی اینطور نباشه که مثلا بگیم این نکته رو حفة می کنم برای این قسمت یا مثلا فلان فرمول برای فلان تیپ یا … نه اگر واقعا هدفتون کنکوره و تمایل زیادی به مدارس تیزهوشان یا نمونه دولتی ندارید به نظر من سعی کنید مباحث اساسی و پایه ای توی کنکور رو از همین الان با مفهمومی خوندن ببنیدید و چندین گام از رقیباتون جلو تر بیفتید

(البته منظورم این نیست که مثلا فرمول یا نکته ای رو یاد نگیرید یا به خاطر نسپاریدش نه منظورم اینه که با تمام وجودتون درک کنید که چه اتفاقی داره میفته تا حتی اگر خدای ناکرده از یادتون رفت سریع به واسطه اون مفهمومی خوندنتون بتونین خیلی راحت بیادش بیارید)

البته مفهومی خوندن با تشریحی خوندن یا اثبات بلد بودن یا غیره فرق داره که اگر بخوام توی همین جا بکم یکم طولانی میشه

4.شرکت در المپیاد های علمی

اگر از الان هدفتون این هست که توی مسابقات المپیاد شرکت کنید و رویای مدال یا رتبه خوب توی المپیاد رو در سر دارید باید بگم که هرچه زود تر شروع کنید البته المپیاد با وجود مزایای زیادی که داره ضرر هایی رو هم به شما میرسونه

برای المپیادی شدن شما باید خیلی وقت و حوصله به خرج بدید و گاها شده که مجبور بشید از برخی از استادای دانشگاه ها هم فراتر بخونید البته اگر قصدتون مدال باشه

خلاصه اینکه اول از همه باید مشخص کنید که کدوم رو میخواید انتخاب کنید و بعد اگر خواستید بیشتر درباره سوالتون بحث کنیم

نمایش 3 پاسخ رشته ها
  • شما برای پاسخ به این تاپیک باید وارد تارنما شوید.
Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert